JR 14271
95%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16721
94%
1944
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10974
94%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15580
94%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49824
94%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 12972
92%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36669
91%
1938
Varsinais-Suomi — Maaria
Laitakari, Kaarle
JR 15787
90%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35143
90%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 35169
89%
1951
Häme — Asikkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14169
89%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35148
89%
1935
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 15065
87%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46699
87%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 14954
86%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15005
85%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15145
85%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 37183
85%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 12588
84%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15371
84%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14851
84%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10239
84%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15064
83%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10579
83%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11486
83%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14968
83%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78501
83%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 45830
82%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Niskanen, Lauri
JR 14545
82%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10367
82%
1925
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15249
82%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15548
81%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12587
81%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67850
81%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 18133
81%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Iho, Aapo
JR 18878
81%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 10326
81%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10843
80%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13355
80%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14106
80%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15143
79%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16092
79%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76418
79%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 13534
78%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80563
78%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 16646
78%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10757
77%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11613
77%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15546
77%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46155
77%
1967
Häme — Janakkala
Nuoranen, Liisa
JR 49142
77%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49240
77%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49976
77%
1956
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 69608
77%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13620
77%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13008
77%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00176
77%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 11034
77%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07705
77%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 63669
77%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12154
77%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16221
77%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16364
77%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27371
77%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 12014
77%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72764
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 74888
77%
1936
Etelä-Savo — Sääminki
Seppänen, Aleks.
JR 27453
76%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Korhonen, Heikki
JR 14891
76%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15955
76%
1939
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55653
76%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63671
76%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 10541
76%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51548
76%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51549
76%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2630.
75%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46645
75%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 72797
75%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 84452
75%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 06158
75%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 11104
74%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12242
74%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1786.
74%
1904
Satakunta — Rauma
Roosblom, V.
JR 15786
74%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64473
74%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11257
74%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12157
74%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13708
74%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48965
74%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 69910
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15812
74%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14889
74%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63667
74%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 11259
74%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10819
73%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35194
73%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 72696
73%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11244
73%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15854
73%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15464
73%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64905
73%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2654.
73%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12900
73%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14605
73%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10551
72%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12066
72%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12882
72%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69247
72%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70672
72%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15906
72%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13297
72%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16664
72%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10698
72%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15892
72%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15417
72%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72743
72%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15918
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14111
72%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59642
72%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 14275
72%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68532
72%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 11867
71%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73563
71%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 16163
71%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13550
71%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16428
71%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70622
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50108
71%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 62397
71%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 72850
71%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VII3 4119.
71%
1924
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Niittylahden kansanopisto
JR 11322
71%
1932
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15707
71%
1939
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56250
71%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63816
70%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Railonsala, Artturi
JR 53274
70%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 80251
70%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 15748
70%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28974
70%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
SKVR XII1 2645.
70%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12203
70%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13759
70%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48994
70%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55866
70%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15866
70%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51309
70%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10830
70%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13652
70%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15465
70%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14666
70%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55811
70%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69766
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII2 8323.
69%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47471
69%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 10445
69%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69930
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13337
69%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64476
69%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2627.
69%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64456
69%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2640.
68%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12512
68%
1933
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49153
68%
1955
Satakunta — Ikaalinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 72819
68%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72806
68%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11658
68%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14363
68%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10513
68%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14050
68%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2641.
68%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55556
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55938
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55676
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13814
68%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48923
68%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 11813
68%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14273
68%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15146
68%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18533
68%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 13551
67%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13553
67%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14709
67%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12513
67%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14548
67%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14688
67%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2626.
67%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11811
67%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39650
67%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XII2 8321.
67%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 21952
67%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 10430
67%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13554
67%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14015
67%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43721
67%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2662.
67%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10467
67%
1932
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81120
67%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 25579
67%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 70376
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70059
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12442
67%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15833
66%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11968
66%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70189
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14815
66%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15369
66%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16444
66%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55568
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55856
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12713
66%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15309
66%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56292
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2637.
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14583
65%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48983
65%
1954
Häme — Humppila
Paavolainen, Oma Martti
JR 10709
65%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44826
65%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
SKVR VII3 4383.
65%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 12714
65%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15063
65%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11460
65%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70086
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11022
65%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15569
65%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2634.
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03546
65%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 77260
65%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 49837
65%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 15463
64%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2665.
64%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10940
64%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34551
64%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 65105
64%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 20994
64%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2674.
64%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49508
64%
1955
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 73059
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11071
64%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2653.
64%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56853
64%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10915
64%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12108
64%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70616
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11000
64%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64477
64%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10636
64%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14769
64%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2621.
63%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12585
63%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14122
63%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56285
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22522
63%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56917
63%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11269
63%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57313
63%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47041
63%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 19901
63%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Järvelä, Lyydia
JR 47929
63%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55513
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26060
63%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 13403
63%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1803 β.
63%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 26195
63%
1962
Satakunta — Multia
Kivi, Meri
JR 65106
63%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 12988
62%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13587
62%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12336
62%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13635
62%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15629
62%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15655
62%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71275
62%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 21414
62%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11969
62%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11971
62%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55658
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56322
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56353
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63670
62%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 11574
62%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60255
62%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
SKVR XII1 2661.
62%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11659
62%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14035
62%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14362
62%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11972
62%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12630
62%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49891
62%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 11190
62%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70534
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55901
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20636
61%
1936
Pohjois-Karjala — Säyneinen
Kaakinen, Iikka
JR 12299
61%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49415
61%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2631.
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22801
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11523
61%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64459
61%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11376
61%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11634
61%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14473
61%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2642.
61%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15714
61%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49264
61%
1955
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII2 8325.
61%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10492
61%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47486
61%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Okkola, T. E.
JR 83881
61%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 49871
61%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 81753
61%
1921
Varsinais-Suomi — Pertteli
Vaahtera, Aino
JR 47933
61%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 2625.
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10999
61%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14381
61%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10958
61%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11522
61%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12836
61%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13501
61%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22500
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49187
60%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50080
60%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 57431
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14689
60%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14690
60%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8326.
60%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35077
60%
1951
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 10592
60%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10423
60%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11268
60%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11304
60%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12127
60%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12746
60%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12955
60%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14057
60%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14814
60%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11324
60%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11937
60%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14739
60%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15004
60%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15179
60%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2671.
60%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11409
60%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14270
60%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57374
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11118
60%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14361
60%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14826
60%
1939
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15730
60%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10939
60%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65455
60%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 82787
60%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 78751
59%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 68013
59%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 49804
59%
1956
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 65520
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 18224
59%
1961
Etelä-Karjala — Kaukola
Iivonen, Pekka
JR 14827
59%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67482
59%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 13401
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27360
59%
1937
None
Korhola, Tommi
JR 15688
59%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16024
59%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14446
59%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11721
59%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65461
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22704
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63323
59%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 83863
59%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 57288
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57397
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2660.
58%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14286
58%
1939
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55945
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72777
58%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10910
58%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11188
58%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21151
58%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 16375
58%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2655.
58%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66902
58%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 19466
58%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 57351
58%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12561
58%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2621 α.
58%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18405
58%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 12973
58%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13621
58%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11575
58%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12747
58%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14584
58%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50120
58%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 83395
58%
1967
Pohjois-Savo — Kuopio
Virtanen, Leea
JR 13404
58%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15144
58%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16158
58%
1943
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56799
58%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14089
58%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21434
57%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10871
57%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16191
57%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55861
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10679
57%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11084
57%
1932
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2675.
57%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27728
57%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 56313
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13710
57%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63666
57%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 78799
57%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 10483
57%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33488
57%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 20936
57%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 12155
57%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12156
57%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13709
57%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13711
57%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27462
57%
1966
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Korhonen, Hilkka
JR 11085
57%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14187
57%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56776
57%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44000
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11410
57%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4118.
57%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
JR 78721
56%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12441
56%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55774
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2632.
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11720
56%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72845
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12699
56%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11280
56%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57322
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1815.
56%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 12916
56%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15441
56%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70484
56%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2672.
56%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15713
56%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2666.
56%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11970
56%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12067
56%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13552
56%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70163
56%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10957
56%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12086
56%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73129
56%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 52387
56%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16326
56%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57233
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16127
56%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22734
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10988
55%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11343
55%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12837
55%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14364
55%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15607
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21318
55%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10530
55%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83859
55%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
SKVR X1 1801.
55%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 57445
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09276
55%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 55499
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55628
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11660
55%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57416
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81819
55%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 26438
55%
1933
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kohvakka, Toini
JR 57306
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2670.
55%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15729
55%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64901
55%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1803 α.
55%
1924
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55262
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11812
55%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14274
55%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70722
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10798
55%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46632
55%
1926
Keski-Suomi — Karstula
Okkola, T. E.
JR 16226
54%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55820
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55876
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64906
54%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10521
54%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62714
54%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2673.
54%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2644.
54%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10773
54%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26054
54%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 15933
54%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21377
54%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64902
54%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2633.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22965
54%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49385
54%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 13666
54%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57278
54%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13802
54%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08994
54%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
SKVR X1 1810.
54%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 06894
54%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 2663.
54%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34000
54%
1960
Häme — Sääksmäki
Kärki, Frans
JR 55084
54%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57832
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56361
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11706
53%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57364
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69952
53%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 65978
53%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 14221
53%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50081
53%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 50036
53%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
SKVR X1 1816.
53%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 14955
53%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13707
53%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14957
53%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55240
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10855
53%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12337
53%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12646
53%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12657
53%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14895
53%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56681
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56873
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56965
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2629.
53%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64480
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11830
53%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47028
53%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 49998
53%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61251
52%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 56909
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39305
52%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 61005
52%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 60483
52%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 48970
52%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 46442
52%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 61119
52%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 49115
52%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15298
52%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57440
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22779
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57221
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10509
52%
1932
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15825
52%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16641
52%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66806
52%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 11258
52%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49846
52%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 62695
52%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 11949
52%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57542
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2659.
51%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44144
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69556
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2667.
51%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14890
51%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58721
51%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 64815
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22698
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10406
51%
1927
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00036
51%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00095
51%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 65107
51%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 49547
51%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12440
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46186
51%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 50117
51%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 12929
51%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40301
51%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 64904
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72977
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR X1 1812.
51%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 15279
51%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22376
50%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 28305
50%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 72776
50%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 06404
50%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 12807
50%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12915
50%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14025
50%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11072
50%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15258
50%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14912
50%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49019
50%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 15440
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20625
50%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 56887
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56902
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70430
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20997
50%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 06339
50%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 12004
50%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69659
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2668.
50%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22172
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR X1 1814.
50%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 65062
50%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68475
50%
1921
Häme — Lammi
Ruotsinsalo, Martta
JR 49026
49%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 43929
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69294
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47439
49%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Okkola, T. E.
JR 70849
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56200
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57384
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56219
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13533
49%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2635.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23191
49%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 12107
49%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70716
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80074
49%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 14758
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12490.
49%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kyytinen, Pekka
JR 52353
49%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11777
49%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1796.
49%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 49882
49%
1955
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15547
49%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8322.
49%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49338
49%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2657.
48%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57478
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22787
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 00089
48%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 21395
48%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2664.
48%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57495
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16409
48%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14287
48%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15416
48%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64474
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64475
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65376
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 06939
48%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 11375
48%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14472
48%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48849
48%
1922
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Ida
JR 14161
48%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12698
48%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13451
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21328
47%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12562
47%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10591
47%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12394
47%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15310
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11487
47%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14969
47%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15856
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10191
47%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63668
47%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 15147
47%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10468
47%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13470
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14036
47%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14441
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2652.
47%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49429
47%
1955
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57736
47%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1791 α.
47%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70765
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2669.
47%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22629
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 35162
47%
1951
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 57521
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26202
46%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
SKVR XII1 2678.
46%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64903
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2155.
46%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.
JR 73211
46%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 12712
46%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4420. [[p.o. 4120]]
46%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 55888
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22564
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65974
46%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 12798
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2649.
46%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11189
46%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73000
46%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49012
45%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 15278
45%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12335
45%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3057.
45%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22256
45%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 47472
45%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 71854
45%
1961
Etelä-Savo — Heinävesi
Sallinen, Eeva-Liisa
JR 14873
45%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68613
45%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 57570
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11589
45%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14641
45%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15813
45%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80275
45%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 14546
44%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2628.
44%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14455
44%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60356
44%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 64472
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 09426
44%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 49287
44%
1955
Pohjois-Savo — Leppävirta
Paavolainen, Oma Martti
JR 64907
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2648.
44%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47458
44%
1926
Etelä-Karjala — Terijoki
Okkola, T. E.
JR 84485
44%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 16640
43%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2636.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2676.
43%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16250
43%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13276
43%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73280
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2658.
43%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16201
43%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18530
42%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 22582
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11230
42%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14850
42%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49879
42%
1955
Etelä-Karjala — Terijoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14382
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14160
42%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49471
42%
1955
Etelä-Savo — Taipalsaari
Paavolainen, Oma Martti
JR 49686
42%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 12586
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61235
42%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 11633
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14380
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61915
42%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 73092
42%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10989
41%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73002
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49457
41%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 57564
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2622 α.
41%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10710
41%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15370
41%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72824
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13871
41%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22745
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64479
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8324.
41%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11444
40%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46852
40%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 11134
40%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18071
40%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 43786
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47185
40%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 43758
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 58197
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X2 3280.
39%
1930
Satakunta — Siikainen
Helomaa, Kyllikki
JR 63943
39%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Railonsala, Artturi
JR 73464
39%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 18060
39%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11521
39%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58582
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11776
39%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48978
39%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12298
39%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11160
39%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14691
39%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57815
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44096
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2646.
38%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13964
38%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20996
38%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21353
38%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 17408
38%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 15677
38%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11325
38%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13813
38%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14456
38%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23809
38%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 58372
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2638.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13402
37%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49683
37%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 47517
37%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 16417
37%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28124
37%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 14064
37%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11060
37%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12241
37%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58559
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65454
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43534
37%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 47741
37%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 13908
37%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57722
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12015
37%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19385
36%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 67906
36%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
SKVR XII1 3249.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64478
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73091
36%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57768
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47878
36%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 63815
36%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2643.
36%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
36%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
36%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
36%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
36%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49313
36%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 57756
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10570
36%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49813
36%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 22592
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09441
36%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 64445
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 32197
35%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 68618
35%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 20995
35%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 83324
35%
1967
Satakunta — Vesilahti
Virtanen, Leea
JR 21365
35%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 20677
35%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 78767
35%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 81119
34%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 23009
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 05799
34%
1930
Viena — Uhtua
Haltsonen, Aatu
JR 28315
34%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 75477
34%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
SKVR X1 1811.
34%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 56700
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44104
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 04107
33%
1921
Varsinais-Suomi — Kuusisto
Fingerroos, Ellen
JR 12987
33%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13586
33%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21452
33%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2622.
33%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4469.
33%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 15136
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44040
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44065
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49831
32%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 52396
32%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73235
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 11778
32%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66355
32%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 10550
32%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49689
32%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 81842
32%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 57705
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2651.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2623.
31%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07652
31%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Heiska, Aili
JR 42793
31%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
SKVR X1 1809.
31%
1913
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 56687
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05998
31%
1965
Peräpohjola — Kittilä
Harju, Johan K.
JR 43958
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 58267
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13907
31%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69738
31%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2650.
30%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55590
30%
1925
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57693
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22872
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 58230
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43639
30%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43863
30%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72989
30%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49119
30%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11831
30%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2677.
29%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58302
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14034
29%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2656.
29%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
E 73813 (15)
29%
1927
Virumaa — Väike-Maarja
Klaas, Elise
ERA II 57, 401 (1)
29%
1932
välismaa; Võrumaa — Võru l.
Ariste (Berg), Paul
ERA II 172, 171 (12)
29%
1939
Järvamaa — Ambla
Heinamägi, Harald
JR 72955
29%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 13870
29%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08880
28%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 15924
28%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73784
28%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
ERA II 183, 511 (96)
28%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Lunts, Julius
SKVR XII1 2624.
28%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43976
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 58548
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2639.
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60425
27%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 47242
27%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 17423
27%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 68073
26%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 13906
26%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65973
26%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
SKVR XII1 2647.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12590
25%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15372
25%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56689
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12589
25%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43813
24%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64892
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 80114
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 63646
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64364
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47192
23%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 14547
23%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73025
23%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 23800
22%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 64552
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64556
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11832
21%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49815
20%
1956
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 65474
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73281
20%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11066
19%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15653
19%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65124
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65125
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65477
19%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR X1 2024 α.
18%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 15567
18%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
18%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 10559
17%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63652
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 47341
15%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Okkola, T. E.
JR 41009
14%
1927
Satakunta — Noormarkku
Mäkinen, Elma
JR 47107
12%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 64880
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64885
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi