JR 10566
71%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14085
65%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13648
58%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12968
54%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2501.
51%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63652
48%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64892
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 81554
43%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
SKVR VII3 4115.
43%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 16329
40%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11501
40%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14984
40%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08640
39%
1964
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
SKVR XII1 2535.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43810
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 63650
38%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 47370
38%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Okkola, T. E.
JR 49099
38%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 07180
37%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 55834
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8322.
36%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64556
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2528.
36%
1926
Peräpohjola — Alatornio
Okkola, T. E.
SKVR XIII3 7630.
36%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 63646
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63651
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64364
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 67904
36%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 49014
36%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 49577
36%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 53283
35%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 16704
35%
1944
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18877
35%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 15563
34%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10692
34%
1932
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12898
34%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64479
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21970
33%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
SKVR XII1 2495.
33%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10710
33%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11066
33%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12586
33%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15370
33%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15653
33%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47458
33%
1926
Etelä-Karjala — Terijoki
Okkola, T. E.
JR 55807
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
33%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65124
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65125
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65477
33%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 81874
33%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 63887
33%
1957
Kainuu — Ristijärvi
Railonsala, Artturi
JR 68014
33%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 64552
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73280
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 75664
33%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 20664
32%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 64475
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55963
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10890
31%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14931
31%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2537.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63324
31%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 10559
30%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14111
30%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15465
30%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51548
30%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51549
30%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 60356
30%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 81819
30%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 62704
30%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 16219
30%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12105
30%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12560
30%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64472
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64473
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64474
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64478
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64480
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64815
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65474
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73281
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 10802
30%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15878
29%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11449
29%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21055
29%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2574.
29%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63259
29%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 55853
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55890
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55899
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58676
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4431.
28%
1905
Pohjois-Karjala — Kitee
Lonkainen, Jaakko
JR 31486
28%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 55653
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64459
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65107
28%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 13353
28%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75733
28%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 16158
28%
1943
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63670
28%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64476
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64901
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65105
28%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65455
28%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65461
28%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43057
27%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 43357
27%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 21326
27%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VII3 4114.
27%
1891
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Räty, A. J.
JR 22241
27%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 46523
27%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 14127
27%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55941
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64893
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2575.
27%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15519
27%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2536.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55084
26%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 64820
26%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 58132
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56080
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56060
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06894
26%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 60470
26%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XII1 2526.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56045
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49267
26%
1955
Häme — Lahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14336
26%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2579.
26%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10434
26%
1932
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20718
25%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 64542
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56653
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64445
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65376
25%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11205
25%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51250
25%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69522
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2549.
25%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2566.
25%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49006
24%
1954
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 22369
24%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 55391
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10627
24%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57677
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58475
24%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14019
24%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21952
24%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 35077
24%
1951
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 63669
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 56209
24%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12287
24%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13860
24%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2578.
24%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2567.
24%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03830
24%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 16390
24%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57768
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53512
24%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Pettonen, Erkki
JR 55991
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58305
24%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42397
24%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
SKVR XII1 2496.
23%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05400
23%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 14461
23%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55839
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55857
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58651
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58545
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20486
23%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 56033
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2551.
23%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12056
23%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2547.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2532.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58292
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14125
23%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58353
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2506.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2545.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20995
22%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 15924
22%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2498.
22%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15351
22%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21052
22%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2504.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51244
22%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 62697
22%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2529.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64458
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55999
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70179
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55969
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55877
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47476
21%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 69960
21%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 35110
21%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55874
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78799
21%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 64894
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13649
21%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65140
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64824
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64456
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 40600
20%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 63319
20%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 58363
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2359.
20%
1913
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tuokko, M.
JR 57690
20%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11502
20%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14985
20%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75766
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
JR 64457
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2507.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47188
19%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 64880
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64885
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15748
19%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10550
19%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2554.
18%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65381
18%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 15436
18%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14096
17%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47472
17%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 48688
16%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
SKVR VI1 2354.
16%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 64432
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64439
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64450
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65129
15%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2358.
14%
1898
Etelä-Savo — Juva
Tarkiainen, Viljo
JR 60355
14%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 64444
14%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65123
14%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65069
13%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2357.
13%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri