JR 12461
100%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12367
93%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11800
71%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14412
71%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78796
71%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 75629
71%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 21049
69%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 3284.
67%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3280.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7663.
66%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 44146
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44089
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21308
64%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10523
63%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11741
63%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15025
63%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08281
62%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 11851
61%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14567
61%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46444
61%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 41333
60%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 15498
60%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12946
58%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13690
58%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16377
58%
1943
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11995
58%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13578
58%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21153
58%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11068
55%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11943
55%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12855
55%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16811
55%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47461
55%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 78727
55%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 82071
55%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
JR 14093
53%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3269.
53%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11878
53%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13662
53%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68307
52%
1932
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
SKVR XII1 3285.
51%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74519
51%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 27530
51%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 56288
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78740
43%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78781
41%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 10453
37%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14714
37%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46606
29%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 12244
21%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13816
21%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10290
20%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari