JR 12362
87%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15492
87%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12471
66%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12180
50%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13734
50%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12268
42%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13841
42%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43594
41%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 71258
39%
1910
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 11694
38%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67919
37%
1963
Satakunta — Eura
Ristimäki, Suoma
JR 11585
36%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11799
36%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13546
36%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14411
36%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34500
35%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 19984
34%
1937
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 20040
34%
1963
Satakunta — Ikaalinen
Järventausta, Eero
JR 42412
33%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 33923
32%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 60242
32%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 49316
32%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 46375
31%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 13021
31%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13517
31%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12864
31%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13436
31%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11901
31%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15221
31%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49129
30%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 49195
30%
1955
Satakunta — Kankaanpää
Paavolainen, Oma Martti
JR 19124
30%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 40859
29%
1938
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 10135
29%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4079.
28%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
SKVR VIII 5081.
28%
1914
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 08283
28%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 08276
28%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 46206
27%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 49071
27%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 81233
27%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 12878
27%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48770
27%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 49729
27%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 22814
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23202
26%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 01648
26%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 10536
26%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10604
26%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11363
26%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12181
26%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12267
26%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13280
26%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14150
26%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14764
26%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15627
26%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16685
26%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47935
26%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 61236
26%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63868
26%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 65971
26%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66891
26%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 73041
26%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73056
26%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 75473
26%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 76654
26%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 30251
26%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 49350
25%
1955
Satakunta — Noormarkku
Paavolainen, Oma Martti
JR 60427
25%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 63872
25%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 64525
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64526
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 25571
25%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 16448
25%
1943
Satakunta — Viljakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52357
25%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 18270
25%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Ikola, J. A.
JR 13840
24%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60344
24%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 30257
23%
1933
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 17402
22%
1914
Satakunta — Eura
Häyrinen, Kalle
JR 62664
22%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 46573
22%
1931
Satakunta — Tyrvää
Ojansuu, A. H.
JR 13020
22%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52592
22%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 03803
22%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 14151
21%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13516
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47503
21%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 49124
21%
1955
Satakunta — Honkajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11695
20%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21298
20%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49157
20%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12217
20%
1933
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13776
20%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23799
20%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 11065
19%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15649
19%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16813
19%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 38971
19%
1937
Kainuu — Sotkamo
Leinonen, Maria
JR 00831
18%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
JR 40717
18%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Luukko, F. A.
JR 10397
18%
1927
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40722
18%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 63321
18%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 75692
18%
1937
Etelä-Savo — Savonlinna
Silvennoinen, Vieno
JR 36765
18%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 15297
17%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63326
17%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 48779
17%
1903
Satakunta — Kokemäki
Paasikivi, V.
JR 67483
16%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 41498
16%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 21980
16%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 53235
16%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 63243
16%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 47369
16%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Okkola, T. E.
JR 10395
16%
1926
Häme — Padasjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16248
16%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40790
16%
1916
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40826
16%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 34527
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 78828
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Teuvan kirkonkylän kansakoulu
JR 18055
15%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 27708
11%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 46679
10%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.