JR 12347
89%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12348
89%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12453
89%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13919
89%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15476
88%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12452
87%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15475
87%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80230
81%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 10877
79%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13414
78%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11927
78%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15188
78%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12570
77%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15425
77%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12569
76%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49020
75%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 63672
75%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12402
74%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11667
73%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10724
73%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70162
73%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15702
72%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15921
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73015
72%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14869
71%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15424
71%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13971
70%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14354
70%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14918
70%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03539
70%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 11595
70%
1933
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00096
70%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 72998
69%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14949
69%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68621
68%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 35115
68%
1951
Häme — Luopioinen
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12113
68%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14633
68%
1939
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73127
67%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11312
67%
1932
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15664
67%
1939
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12518
67%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14294
67%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55460
67%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15575
66%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11496
66%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14979
66%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63673
66%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 73121
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12093
65%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10471
65%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14590
65%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16022
65%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11079
65%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13415
65%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64371
65%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12635
65%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16203
64%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55540
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15265
64%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12752
64%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12753
64%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11580
64%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55472
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75682
64%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 72953
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15675
64%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11266
64%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69946
63%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14589
63%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14039
63%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62684
63%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 13539
63%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20910
63%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 14155
63%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55654
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23256
62%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 10598
62%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12847
62%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55630
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73009
62%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 30959
62%
1945
Uusimaa — Ruotsinpyhtää; Häme — Kuusankoski; Häme — Sysmä; Etelä-Karjala — Kanneljärvi; Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.; Etelä-Karjala — Parikkala
Kuusisto, Inkeri
JR 13416
61%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12934
61%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13702
61%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56189
61%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55917
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39678
60%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 28211
60%
1930
Satakunta — Tampere
Koskimies, A. V.
JR 55801
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11530
60%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13395
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14735
59%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11078
59%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10683
59%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55516
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55587
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55773
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49670
59%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 10472
59%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73481
59%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 12601
58%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15137
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23704
58%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 14040
58%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72963
58%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56246
58%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15943
58%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10914
58%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15623
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56306
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13671
57%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00091
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 73303
57%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 10638
57%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15835
57%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56910
56%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23175
56%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 65257
56%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 64728
56%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15382
56%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56281
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16315
56%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16874
55%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55660
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8302.
55%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63909
55%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 10995
55%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11093
55%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14835
55%
1939
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11359
55%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56214
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64312
54%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11041
54%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55908
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12979
53%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13627
53%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15574
53%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11955
53%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57330
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60239
53%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 11136
52%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67411
52%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 80258
52%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 15863
52%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15149
52%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67900
52%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 64997
51%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 21548
51%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 11581
51%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46162
51%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 56833
51%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15778
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12600
50%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15381
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56836
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 6644.
50%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 16484
49%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55698
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64451
49%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47042
49%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 82556
49%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 73420
49%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14772
49%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65531
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10452
48%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10859
48%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14713
48%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14898
48%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75657
48%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 82572
48%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 13540
47%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70431
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11026
47%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42053
47%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 25575
46%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 42409
46%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 11981
46%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13564
46%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14369
46%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31463
46%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 14919
46%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65506
45%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 82552
45%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
SKVR X1 1990 δ.
44%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 78760
44%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 56320
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64437
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 78746
43%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78742
43%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78732
42%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78785
42%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78816
41%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 16028
41%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39849
41%
1965
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 78725
41%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 45986
41%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 72699
41%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 78747
41%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 64370
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73564
40%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 78805
40%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 48977
39%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11982
39%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78820
39%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 55764
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78694
37%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 65530
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11783
36%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14393
36%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78768
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 10878
36%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78716
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 13566
36%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55734
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64727
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64723
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13565
35%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11983
35%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64372
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10807
34%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15870
33%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52388
33%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22269
33%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 73167
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47875
33%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 13879
31%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41102
31%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 42061
31%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 49243
31%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 12307
30%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55715
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65126
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 60434
26%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 49112
24%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64447
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 25664
24%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 67970
24%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 22860
22%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 47105
22%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 65570
19%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 72968
19%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne