JR 22596
100%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22623
100%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22714
100%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23265
100%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 12184
100%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12271
100%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12944
100%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13018
100%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13692
100%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13738
100%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49009
100%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49786
100%
1956
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 47931
99%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 50104
98%
1956
Häme — Kärkölä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49225
98%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 66082
95%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 16461
95%
1943
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22517
94%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12470
91%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69345
89%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22978
88%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49062
87%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 11874
87%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22573
86%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22378
85%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 12534
85%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22372
84%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 03802
83%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 33930
83%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 22815
82%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12411
82%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62936
81%
1951
Pohjois-Savo — Maaninka
Pöyhönen, Martti
JR 16045
79%
1943
Pohjois-Karjala — Värtsilä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15495
78%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33492
76%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 67972
76%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 16761
75%
1944
Etelä-Karjala — Parikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64488
73%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22996
73%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13847
73%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12219
72%
1933
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51766
71%
1930
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14310
70%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45834
69%
1904
Uusimaa — Elimäki
Niskanen, Onni
JR 10982
68%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15588
68%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22368
68%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 11355
68%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15619
68%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16684
68%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49728
68%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 52355
68%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65972
68%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 73312
68%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 73461
68%
1939
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 66894
67%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 10532
67%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14760
67%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22556
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22967
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 60441
66%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 80292
66%
1967
Peräpohjola — Ranua
Tuiremo, Toini
JR 73040
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22497
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64489
64%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49257
64%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 10928
64%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75472
62%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 15700
62%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13778
61%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13936
61%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81580
60%
1935
Etelä-Karjala — Vahviala
Tuuloskorpi, Aleks
JR 46071
59%
1941
Uusimaa — Porvoo
Nousiainen, Oskari
JR 46197
59%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 16517
57%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64410
57%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65112
57%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 49025
57%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 35067
56%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 64487
56%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 28119
56%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 80250
55%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 12365
54%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13660
54%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14005
54%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64413
54%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49828
54%
1956
Varsinais-Suomi — Maaria
Paavolainen, Oma Martti
JR 78773
53%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 16450
53%
1943
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42085
52%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 64412
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 27516
50%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 12469
50%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16528
50%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63867
49%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 52348
49%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52597
49%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64349
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16610
47%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11820
46%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47769
44%
1936
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 12366
42%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13937
42%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48984
42%
1954
Etelä-Savo — Joroinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 50077
40%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 15496
40%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31005
35%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kuusisto, Inkeri
JR 10438
35%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14702
35%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12768
34%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47934
33%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 10980
30%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 38854
27%
1965
Peräpohjola — Tervola
Lehto, Mirjam
JR 15029
26%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16778
26%
1944
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50726
25%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 65985
25%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 15108
23%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14171
22%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari