JR 13521
89%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20958
54%
1913
Satakunta — Orivesi
Kalliala, Lauri
JR 38242
54%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 12192
44%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13743
44%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31486
39%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
SKVR XII1 2491.
36%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55828
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20486
34%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR XII1 2576.
33%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58353
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42873
33%
1912
Häme — Pälkäne
Mikkola, Edv.
SKVR VII3 4115.
32%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2531.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2573.
31%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56990
31%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57802
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81554
31%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 05400
30%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 51244
30%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11449
30%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69522
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 18877
30%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
SKVR IX1 3365.
29%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57645
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43978
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2506.
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55834
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58676
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4431.
27%
1905
Pohjois-Karjala — Kitee
Lonkainen, Jaakko
JR 49014
27%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 21052
26%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR VII3 4116.
25%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 58214
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2352.
25%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 12735
25%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15087
25%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2575.
24%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11302
24%
1932
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12721
24%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15072
24%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2984.
23%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2566.
23%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75733
22%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 11186
21%
1932
Häme — Luhanka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14659
21%
1939
Häme — Luhanka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14461
18%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2354.
17%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
SKVR XII1 2567.
17%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64894
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2357.
13%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri