JR 13517
92%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42412
83%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 34500
81%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 46375
66%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 00831
60%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
JR 49129
57%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 49195
57%
1955
Satakunta — Kankaanpää
Paavolainen, Oma Martti
JR 33923
55%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 67483
54%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 11585
50%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13546
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30251
49%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 19984
48%
1937
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 11799
47%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14411
47%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12864
45%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13436
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20040
45%
1963
Satakunta — Ikaalinen
Järventausta, Eero
JR 49350
43%
1955
Satakunta — Noormarkku
Paavolainen, Oma Martti
JR 11901
42%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15221
42%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16448
41%
1943
Satakunta — Viljakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71258
41%
1910
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 60242
41%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 36765
40%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 30257
40%
1933
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 10135
39%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12268
39%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13841
39%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4079.
39%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
JR 43594
38%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46206
37%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 49071
37%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 81233
37%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
SKVR VIII 5081.
37%
1914
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 21298
36%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 19124
36%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 25571
35%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 06901
35%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 12180
35%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13734
35%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17402
33%
1914
Satakunta — Eura
Häyrinen, Kalle
JR 47503
33%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 20957
32%
1913
Satakunta — Orivesi
Kalliala, Lauri
JR 42418
31%
1932
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 13933
31%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08283
30%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 16500
29%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11693
28%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13493
28%
1939
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12362
28%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15492
28%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11694
28%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49124
28%
1955
Satakunta — Honkajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 48779
27%
1903
Satakunta — Kokemäki
Paasikivi, V.
JR 46573
27%
1931
Satakunta — Tyrvää
Ojansuu, A. H.
JR 23799
27%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 67919
27%
1963
Satakunta — Eura
Ristimäki, Suoma
JR 42404
26%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 11364
25%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15628
25%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60457
24%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 67908
24%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 12217
24%
1933
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13776
24%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40859
24%
1938
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 08276
23%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 11555
23%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63633
23%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 25569
22%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 48770
22%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 49729
22%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 62664
22%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 18270
21%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Ikola, J. A.
JR 22814
21%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23202
21%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 01648
21%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 10536
21%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10604
21%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11363
21%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12181
21%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12267
21%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13020
21%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13280
21%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13516
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13840
21%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14150
21%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14764
21%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15627
21%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16685
21%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47935
21%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 60344
21%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 60427
21%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 61236
21%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63868
21%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 63872
21%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 64525
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64526
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65971
21%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66891
21%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 73041
21%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73056
21%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 75473
21%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 76654
21%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 52357
21%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47395
21%
1926
Satakunta — Teisko
Okkola, T. E.
JR 21016
20%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 10397
18%
1927
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40657
17%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 49157
17%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 38971
17%
1937
Kainuu — Sotkamo
Leinonen, Maria
JR 52592
17%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny