JR 13516
96%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22814
89%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10604
86%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12267
86%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14150
86%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47935
86%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 75473
86%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 76654
86%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 73056
85%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 60427
85%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 63872
85%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 64526
85%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16685
84%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65971
84%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 64525
84%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13840
83%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 01648
83%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 61236
82%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 23202
82%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11363
82%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13280
82%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14764
82%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15627
82%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63868
82%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 66891
82%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 73041
82%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 62664
81%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 52357
81%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10536
80%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60344
79%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 48770
78%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 65404
74%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 33577
72%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 12181
72%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49157
70%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 18270
69%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Ikola, J. A.
JR 49010
68%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 12217
68%
1933
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13776
68%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21978
65%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 47503
65%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 40859
65%
1938
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 49729
65%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 30955
64%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kuusisto, Inkeri
JR 22654
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 78828
61%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Teuvan kirkonkylän kansakoulu
JR 12410
61%
1933
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13735
60%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13978
57%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46913
57%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Okkola, T. E.
JR 10397
55%
1927
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47369
55%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Okkola, T. E.
JR 46673
52%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 22575
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21984
50%
1903
Satakunta — Lavia
Kamppi, Väinö
JR 41498
50%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 23799
48%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 38855
47%
1965
Peräpohjola — Tervola
Lehto, Mirjam
JR 11341
47%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52592
47%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73316
47%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 03803
47%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 15742
46%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41480
46%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 11693
46%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13493
46%
1939
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12013
46%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10375
45%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64338
45%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 53235
44%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 08276
43%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 15308
43%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7634.
43%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 21980
43%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 14151
42%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63321
42%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 40790
42%
1916
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40826
42%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 47333
41%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Okkola, T. E.
JR 38971
40%
1937
Kainuu — Sotkamo
Leinonen, Maria
JR 18055
40%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 21271
40%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, Niilo
JR 10603
40%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11695
40%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46567
40%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Ojaniemi, V. A.
JR 46568
40%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Ojaniemi, V. A.
JR 47438
39%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Oulainen
Okkola, T. E.
JR 11065
38%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15649
38%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16813
38%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40717
38%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Luukko, F. A.
JR 47938
38%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 63375
38%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 40724
37%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 11095
37%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14837
37%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12877
37%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13424
37%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40796
37%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 46691
37%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 28411
37%
1963
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Aino
JR 47029
37%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 22518
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 47386
37%
1926
Satakunta — Sahalahti
Okkola, T. E.
JR 78750
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 28984
36%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
JR 05579
36%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
JR 34527
36%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 16248
36%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40722
35%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 75692
35%
1937
Etelä-Savo — Savonlinna
Silvennoinen, Vieno
JR 16832
35%
1944
Satakunta — Mänttä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18087
35%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 73257
35%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47368
35%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Okkola, T. E.
JR 47417
34%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 51562
34%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70421
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 66080
34%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 13598
34%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49350
34%
1955
Satakunta — Noormarkku
Paavolainen, Oma Martti
JR 47303
34%
1926
Etelä-Savo — Kerimäki
Okkola, T. E.
JR 49124
34%
1955
Satakunta — Honkajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63243
33%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 59875
33%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Pohjanvalo, Pekka
JR 49159
33%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 22379
33%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 40789
33%
1916
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 11694
32%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47230
32%
1926
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Okkola, T. E.
JR 63260
32%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 27708
32%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 51155
32%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 41783
32%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 73247
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 68272
32%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 73219
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 80997
31%
1948
Satakunta — Ähtäri
Tuomaala, Väinö
JR 46760
31%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 10395
31%
1926
Häme — Padasjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82653
31%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Vesala, W.
JR 12409
31%
1933
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44327
31%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
JR 27734
31%
1900
Etelä-Pohjanmaa
Korpi, I.
JR 12998
31%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46905
30%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Okkola, T. E.
JR 46669
30%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 11909
30%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15242
30%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12740
30%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10932
29%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39588
29%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
JR 71258
29%
1910
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 40827
29%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 53260
29%
1925
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 80042
29%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 10347
29%
1925
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30963
29%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kuusisto, Inkeri
JR 73070
28%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR VI1 2509.
28%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 20949
28%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kalliala, Lauri
JR 10605
28%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15092
28%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70645
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70847
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20961
27%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kalliala, Lauri
JR 39308
27%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 00831
27%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
JR 47162
27%
1926
Pohjois-Karjala — Liperi
Okkola, T. E.
JR 46564
26%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Ojaniemi, V. A.
JR 40657
26%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 21918
26%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 10670
26%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14748
26%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50879
26%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13659
26%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80075
26%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 05644
25%
1937
Uusimaa — Vihti
Halén, Vilho
JR 70715
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11315
25%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18084
25%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 23937
25%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 70008
25%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80819
25%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 67483
25%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 41712
25%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 46682
25%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 21016
25%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 60457
24%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 46668
24%
1926
Satakunta — Ruovesi
Okkola, T. E.
JR 73218
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 10984
24%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15590
24%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40744
24%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 34500
24%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 59904
24%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 21015
23%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 16854
23%
1944
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11179
23%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46662
23%
1926
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Okkola, T. E.
JR 16272
23%
1943
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05545
23%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 13977
23%
1939
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11673
23%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14348
23%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49316
23%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 59463
23%
1887
Häme — Somero
Pettersson, K. V.
JR 00181
23%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 49025
22%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 68481
22%
1921
Häme — Hämeenlinna
Ruotsinsalo, Martta
JR 46690
22%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 70629
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13933
22%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20662
22%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Kaakinen, Iikka
JR 10310
21%
1925
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13021
21%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13517
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15667
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68271
21%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 10602
21%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70062
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47516
21%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 46658
21%
1926
Satakunta — Pihlajavesi
Okkola, T. E.
JR 47395
21%
1926
Satakunta — Teisko
Okkola, T. E.
JR 10135
21%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36765
21%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 27513
21%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 50188
20%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Pahkala, Rauha
JR 12362
20%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15492
20%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15297
20%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64413
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68249
20%
1965
Satakunta — Ruovesi
Röykkee, Sylvi
JR 16629
20%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42412
20%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 40723
20%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 18059
19%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 12081
19%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70087
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 46679
19%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 10411
19%
1927
Satakunta — Pihlajavesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11876
19%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46685
18%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 27718
18%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 20040
18%
1963
Satakunta — Ikaalinen
Järventausta, Eero
JR 84400
18%
1914
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 25569
18%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 63326
17%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 63327
16%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 14652
16%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48779
15%
1903
Satakunta — Kokemäki
Paasikivi, V.
JR 47508
15%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Okkola, T. E.
JR 11180
15%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari