JR 10772
94%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
94%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
94%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
94%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
94%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
94%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
94%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
94%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
94%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
89%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10505
87%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26193
87%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
87%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
87%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
87%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
87%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
87%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
87%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
87%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
87%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
87%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
87%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
87%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
87%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
87%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
87%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
87%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
87%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
87%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
87%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 48963
87%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 40299
86%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 15772
86%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22770
86%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11639
86%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
86%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
85%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2822.
85%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
84%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
84%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
83%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
82%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 12701
81%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
81%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
81%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 10512
81%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
81%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
81%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
81%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
81%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
81%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
81%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12846
81%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
81%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
78%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 22526
78%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
78%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
78%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
78%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
78%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 72796
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10869
77%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
77%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35126
77%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 72846
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14975
77%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
76%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11305
76%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
76%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 56378
76%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15570
76%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00016
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
76%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
76%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
76%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
76%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
76%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
76%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
76%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
76%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11977
76%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
76%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31483
75%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
75%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 11075
75%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11774
75%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
75%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
74%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
74%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
74%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
74%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
74%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
74%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
74%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
74%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
74%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
74%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
74%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
74%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
74%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
74%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
74%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
74%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 11035
74%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23208
74%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
74%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
74%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
74%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
74%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22816
73%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 67840
73%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 11531
73%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09255
73%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 04948
73%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
73%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
73%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
73%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
73%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
73%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
73%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
73%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
73%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
73%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
73%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
73%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 11492
73%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
73%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
73%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10466
72%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56392
72%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51195
72%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49258
72%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
72%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12932
72%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
72%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81096
72%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10697
72%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
72%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11952
71%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16023
71%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11281
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
71%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
71%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
71%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4151.
71%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
SKVR VII3 4152.
71%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 21432
71%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 15070
70%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21004
70%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
70%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
70%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
70%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
70%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11270
70%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
70%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
70%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14014
70%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
70%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 15669
70%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
69%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
69%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4142.
69%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 12193
69%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
69%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48971
69%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
69%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
69%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 11382
69%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
69%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
69%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00032
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
69%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 11344
68%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10756
68%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
68%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12398
68%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
68%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 17426
68%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
68%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
68%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 15608
68%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10549
68%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56589
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
68%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21364
68%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VII3 4150.
68%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
68%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
68%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
67%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
67%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22569
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21005
67%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11461
67%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
67%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13453
67%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
67%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
67%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
67%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
67%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 80038
67%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 22931
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
67%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 14034
67%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00056
67%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 22732
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
66%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
66%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
66%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44038
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49348
66%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
66%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 55038
66%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56267
66%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66556
66%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
66%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11716
66%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12751
66%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
66%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
66%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72702
66%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55956
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43616
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55376
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22670
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 68537
65%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 16516
65%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
65%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 15318
65%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10325
65%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49060
65%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 55345
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16881
65%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15650
65%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43882
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11326
65%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
65%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08995
65%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
65%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
65%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 56185
65%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49838
65%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 10134
65%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56065
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76732
64%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 51247
64%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 28203
64%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 16613
64%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46440
64%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 49387
64%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 82786
64%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 68629
64%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 16410
63%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4149.
63%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 21157
63%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 14664
63%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70301
63%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11666
63%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
63%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47565
63%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 72765
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10755
63%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
63%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 26385
63%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 17088
63%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 31460
63%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 12566
63%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
63%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
63%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 11228
63%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
63%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
63%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
63%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 28041
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
SKVR XII1 2786.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
62%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07702
62%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 43756
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56088
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11061
62%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
62%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
62%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
62%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 49733
62%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
62%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR VII3 4143.
62%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14444
62%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51232
62%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69029
62%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70041
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70798
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14540
62%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70379
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 51763
62%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49672
62%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 16296
61%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 19121
61%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 49423
61%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 23392
61%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 22622
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55788
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15134
61%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43957
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44439
61%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 21394
61%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 22265
61%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11319
61%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
61%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12090
60%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
60%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55800
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51202
60%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 78972
60%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 21334
60%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 44143
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4145.
60%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
60%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
60%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49847
60%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2800.
60%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56255
60%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75658
60%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 12020
60%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56040
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56568
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22863
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56686
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70618
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11780
60%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
60%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2816.
59%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49278
59%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10482
59%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
59%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
59%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2817.
59%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
59%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4146.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4147.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
59%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
59%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 44345
59%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 51281
59%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65476
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56261
59%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49041
59%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 22786
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12019
58%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03831
58%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 49445
58%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 51178
58%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57597
58%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14264
58%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47926
58%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55092
58%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 40739
58%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 12700
58%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49172
58%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 57414
58%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22557
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 69609
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22155
58%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 43926
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11416
58%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60415
58%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 08862
57%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 66901
57%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11836
57%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
57%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69911
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 18389
57%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
57%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
57%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
57%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
57%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
57%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
57%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
57%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
57%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 43685
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 61237
57%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 65980
57%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 82308
57%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 65124
57%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10916
57%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12989
57%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
57%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55923
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44109
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 40766
57%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
SKVR XII1 2807.
56%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10941
56%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
56%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12006
56%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56007
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43717
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22659
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2813.
56%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70190
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10498
56%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
56%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
56%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
56%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
56%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
56%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
56%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
56%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
56%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56678
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11529
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56468
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18416
56%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 70762
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21550
55%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 47930
55%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 17374
55%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 43806
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56205
55%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56618
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10870
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50729
55%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR XII1 2783.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
55%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56580
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
55%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 67829
55%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 83538
55%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 10823
55%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55319
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12662
54%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40662
54%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 57933
54%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43648
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 09284
54%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 56669
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46370
54%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 17346
54%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 56461
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71110
54%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 81739
54%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 51277
54%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64441
54%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2804.
53%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
53%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 61252
53%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 70335
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 51197
53%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56857
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15300
53%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69681
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56240
53%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69743
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2784.
53%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
53%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57620
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
53%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 22768
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22579
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 00064
53%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12130
53%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
53%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22610
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16797
52%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56663
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2805.
52%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
52%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 13821
52%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57270
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83879
52%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 57964
52%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46435
52%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 11254
52%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
52%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
52%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 51236
52%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35122
52%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12302
52%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2824.
52%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
52%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 11417
51%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52549
51%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56532
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43862
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64926
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57279
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
51%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80276
51%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 15422
51%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2814.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22127
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 09421
50%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 12303
50%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
50%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
50%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51210
50%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51545
50%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 72832
50%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 77261
50%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 10047
50%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 55360
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73089
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 72980
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
50%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58243
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56636
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58290
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12797
50%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55942
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42066
50%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 73035
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57471
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 60993
50%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 74510
50%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 64925
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56226
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05778
50%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 16390
50%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61019
50%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
50%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 11445
50%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
50%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
50%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27175
49%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 57356
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15136
49%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25665
49%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 55574
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00651
49%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 12903
49%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55589
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65475
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2802.
49%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11815
49%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68143
49%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 47247
49%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 55409
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57257
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
48%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
48%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57506
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 51314
48%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10942
48%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43987
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56896
48%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51225
48%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 46176
48%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 57713
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2823.
48%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23813
47%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 58026
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
47%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
47%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
47%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56324
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10732
47%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
47%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
47%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
47%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
47%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
47%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XIII3 7639.
47%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR XII1 2785.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 04325
47%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 57379
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13468
47%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16639
47%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
47%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
47%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 22375
47%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 47962
47%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 55387
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14602
46%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2811.
46%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22171
46%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 56849
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14162
46%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
46%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
46%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
46%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 55052
46%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 45987
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 57194
46%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65127
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 54052
46%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 57795
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43912
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71083
46%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
SKVR VII3 4153.
46%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 67409
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 50060
46%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2812.
46%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21450
46%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64914
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56449
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49253
45%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56962
45%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00182
45%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 57093
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58577
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
45%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68691
45%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 22717
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42176
45%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 55602
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
44%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 56607
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84451
44%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 22126
44%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 12341
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
44%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35110
44%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 50045
44%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 66372
44%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 57291
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50808
44%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 58710
44%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 56526
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56220
44%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55367
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
43%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22504
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63319
43%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 57530
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76113
43%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 12516
43%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
43%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57973
43%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
43%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 21620
43%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 55331
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72985
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 75725
43%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 60402
43%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 57475
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15245
42%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76657
42%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 55438
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
42%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12342
42%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
42%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
42%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72292
42%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 64449
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55629
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782.
41%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78521
41%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 64439
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55816
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55855
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10589
41%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55362
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55451
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56696
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58477
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62703
41%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2815.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16142
41%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55646
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65125
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56287
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55406
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15166
41%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11161
40%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
40%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
40%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
40%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
40%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
40%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
40%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72965
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 04362
40%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
40%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10854
40%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14894
40%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58461
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41697
40%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 55562
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
40%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06947
40%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 57118
40%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22369
40%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23811
40%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 10590
40%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55878
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 08141
39%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 12844
39%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58585
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20678
39%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 51518
39%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57630
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2798.
39%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57252
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20631
38%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 57228
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49039
38%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 42883
38%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 21966
38%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 80416
38%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 12845
38%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
38%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58433
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67466
37%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 18849
37%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 22964
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 40795
37%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 11816
37%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
37%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
37%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
37%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
37%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
37%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
37%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 49371
37%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 65529
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 63674
37%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 57916
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57151
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
36%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 55971
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57641
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78492
36%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 13913
36%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58663
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57826
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21959
36%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 55371
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55841
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2821.
36%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55807
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57452
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10444
35%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64435
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55350
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13013
35%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
35%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
35%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73004
35%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55830
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16478
35%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2810.
35%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 80014
35%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 09024
35%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 2781.
35%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
35%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55947
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64432
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 58104
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13411
34%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74905
34%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 41784
34%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 18396
34%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 25576
34%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 49554
34%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2789.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 20934
33%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 68074
33%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 57775
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782 α.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12449
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14276
33%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55236
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55448
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57767
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57323
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55552
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14113
32%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11837
32%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57813
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56653
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55093
31%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 2809.
31%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82540
31%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 80116
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 16812
31%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48688
31%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 10548
31%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2795.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
30%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 53527
30%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 57650
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
30%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55672
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7644.
30%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 15549
29%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64443
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64785
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 47182
29%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 14553
28%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2797.
28%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47188
28%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 15814
28%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64442
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14708
26%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65129
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64444
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57553
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12448
26%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
26%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73281
26%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 55723
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29887
25%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 12131
24%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58490
24%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14961
22%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47435
16%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.