JR 15066
94%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 24790
78%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Kaunisto, Jenny Silja
JR 08997
74%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 64499
74%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 81236
74%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 16262
71%
1943
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71855
68%
1961
Etelä-Savo — Heinävesi
Sallinen, Eeva-Liisa
JR 08982
68%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 49517
66%
1955
Häme — Viiala
Paavolainen, Oma Martti
JR 10323
66%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64501
64%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 23178
64%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 14640
63%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49458
63%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 11591
63%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10753
61%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14662
61%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49051
59%
1955
Satakunta — Ahlainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 65447
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22536
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22625
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14474
59%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39515
59%
1938
Satakunta — Ruovesi
Lilja, Saima
JR 49128
59%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 49186
59%
1955
Häme — Kalvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49327
59%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 49447
59%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 50100
59%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 64502
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64577
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11377
58%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09134
58%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
JR 11662
58%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12594
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13334
58%
1939
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14359
58%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15376
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16093
58%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55759
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64506
57%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55617
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49196
57%
1955
Satakunta — Kankaanpää
Paavolainen, Oma Martti
JR 64579
57%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55677
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22520
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22578
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11277
57%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14819
57%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16514
57%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33193
56%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 37027
56%
1962
Satakunta — Juupajoki
Lampinen, Aino
JR 43007
56%
1904
Satakunta — Mouhijärvi
Mohell, Karl
JR 46374
56%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 50377
56%
1903
Satakunta — Hämeenkyrö
Pakula, Vihtori
JR 82537
56%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 21197
56%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 04076
56%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 12974
56%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13622
56%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35121
56%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55502
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55558
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55611
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55721
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56746
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80994
56%
1948
Satakunta — Ähtäri
Tuomaala, Väinö
JR 65448
56%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12158
56%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13716
56%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40824
56%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 47371
55%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Okkola, T. E.
JR 55521
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55543
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64509
55%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 42534
55%
1936
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 43590
55%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 22599
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 81667
55%
1936
Satakunta — Tyrvää
Upo, Kauko
JR 14360
55%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57304
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57311
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55681
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81093
55%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 06401
55%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 70181
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22508
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57936
55%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07326
55%
1935
Uusimaa — Pukkila
Heino, Arvo
JR 49122
55%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55730
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42398
54%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 42435
54%
1934
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 42863
54%
1912
Häme — Pälkäne
Mikkola, Edv.
JR 11073
54%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49546
54%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 16563
54%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84056
54%
1935
Kainuu — Kuusamo
Vähä-Muotia, Elma
JR 84354
54%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 55512
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78738
54%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 33644
54%
1958
Keski-Suomi — Petäjävesi
Kärki, Frans
JR 80274
54%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 49504
54%
1955
Pohjois-Savo — Varkaus
Paavolainen, Oma Martti
JR 22020
54%
1910
Varsinais-Suomi — Turku
Kangastus, A.
JR 12159
54%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12160
54%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13715
54%
1939
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72693
54%
1912
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
JR 42786
54%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
JR 16001
53%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72790
53%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 78971
53%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 11703
53%
1933
Häme — Hauho
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13491
53%
1939
Häme — Hauho
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48980
53%
1954
Uusimaa — Kymi
Paavolainen, Oma Martti
JR 69913
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 42081
53%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 10696
53%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15890
53%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10922
53%
1932
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42379
53%
1903
Satakunta — Hämeenkyrö
Mattila, K.
JR 69250
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 07645
53%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Heiska, Aili
JR 44443
53%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 64497
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12161
53%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60480
53%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 22830
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57251
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27532
53%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 12563
53%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15418
53%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40664
53%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 64494
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22852
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13713
53%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55714
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33009
53%
1949
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 55645
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60420
52%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 10587
52%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14165
52%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10287
52%
1925
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70617
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 39913
52%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
JR 49191
52%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50095
52%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 70055
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78786
52%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 69292
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11488
52%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14970
52%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47580
52%
1926
Satakunta — Tottijärvi
Okkola, T. E.
JR 55739
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48934
52%
1954
Häme — Heinola
Paavolainen, Oma Martti
JR 13714
52%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16793
52%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83536
52%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 70671
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06159
52%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 57598
52%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57851
51%
1932
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22545
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13011
51%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14604
51%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57865
51%
1932
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17070
51%
1912
Varsinais-Suomi — Turku
Hänninen, Laina
JR 08280
51%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 70565
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10189
51%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57345
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57421
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69647
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06710
50%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hautala, Sigrid
JR 49307
50%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49394
50%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 49832
50%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 49857
50%
1956
Häme — Ypäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 61121
50%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 20559
50%
1912
Etelä-Savo — Luumäki
Järvi, Hanna
JR 57274
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11590
50%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14639
50%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49453
50%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 50047
50%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 50124
50%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63677
50%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 49418
50%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 64581
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65446
50%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12016
50%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15315
50%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72742
50%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 38304
50%
1922
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Lehmusto, Alma
JR 16408
50%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65101
49%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 39640
49%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 42074
49%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 57381
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55870
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56710
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12917
49%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16130
49%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13229
49%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09609
49%
1963
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Huusko, Hilja
JR 55858
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57442
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18838
49%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 57875
49%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11661
49%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49407
49%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 10714
49%
1932
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15926
49%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10634
49%
1932
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15831
49%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14383
49%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49127
49%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 55854
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49372
49%
1955
Satakunta — Parkano
Paavolainen, Oma Martti
JR 16168
49%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16597
49%
1944
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11569
48%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16635
48%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57355
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57432
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39677
48%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 60458
48%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 73896
48%
1964
Keski-Suomi — Petäjävesi
Saraste, Leena-Marjatta
JR 12901
48%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15710
48%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11775
48%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58189
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80414
48%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 22026
48%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kankaanpää, Saimi
JR 34493
48%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 57231
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4097.
48%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 11064
48%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11524
48%
1933
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11722
48%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15006
48%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14068
48%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16303
48%
1943
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10962
48%
1932
Satakunta — Keuruu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15718
48%
1939
Satakunta — Keuruu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13247
48%
1939
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15442
48%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47928
48%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 58391
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56564
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64496
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11282
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07703
48%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 13274
48%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70760
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10588
47%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15141
47%
1939
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11147
47%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14860
47%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58097
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58525
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55943
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46740
47%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 22641
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57856
47%
1932
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49495
47%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Paavolainen, Oma Martti
JR 64491
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65445
47%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12109
47%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55836
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17033
47%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 76106
47%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 19384
47%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 19387
47%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 21972
47%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 16021
47%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14210
47%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33925
47%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 35057
47%
1935
Satakunta — Metsämaa
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 19501
47%
1926
Satakunta — Teisko
Jussila, K. V.
JR 10204
47%
1925
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03807
47%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 11318
46%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15531
46%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64493
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49331
46%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 11088
46%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14830
46%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57914
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 37185
46%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 49885
46%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49152
46%
1955
Satakunta — Ikaalinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 13408
46%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14953
46%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17140
46%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hanninen, Raili
JR 19118
46%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 08680
46%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 10943
46%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13504
46%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00076
45%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00093
45%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 14164
45%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34040
45%
1960
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 11261
45%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15670
45%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16116
45%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14179
45%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49578
45%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 67838
45%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 69742
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43890
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 78822
45%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 32882
45%
1949
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Kärki, Frans
JR 06902
45%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 80533
45%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 20619
45%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 67977
45%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 16771
44%
1944
Häme — Luhanka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48950
44%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 48961
44%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64576
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 46096
44%
1921
Häme — Jämsä
Nummelin, Elli
JR 43884
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10852
44%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11635
44%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35137
44%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 49260
44%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 64867
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 35190
44%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12068
44%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16188
44%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49559
44%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 12748
43%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64492
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65081
43%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65092
43%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 47640
43%
1938
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 63657
43%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 46138
43%
1917
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Numminen, Jalo
JR 10867
43%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35091
43%
1951
Häme — Loppi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 69610
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10408
43%
1927
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11779
43%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14384
43%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50697
43%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Partanen, Lyyli
JR 70151
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14908
43%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14267
42%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11024
42%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40332
42%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 14586
42%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64571
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 33929
42%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 49092
42%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49836
42%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 11125
42%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11868
42%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15299
42%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47466
42%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 48967
42%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 42383
42%
1904
Häme — Tammela
Mattila, Martti
JR 64495
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70435
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15280
42%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11002
42%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55932
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11525
41%
1933
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11063
41%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47419
41%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 55872
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21359
41%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 72775
41%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 12005
41%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 24948
41%
1932
Uusimaa — Pukkila
Kauppinen, Eino
JR 15571
41%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15692
41%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50166
41%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 52349
41%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 60995
41%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 64498
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64500
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64857
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64864
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64865
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65082
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65083
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65086
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65087
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65088
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65091
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68130
41%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 65443
41%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65444
41%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10517
41%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14086
41%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28121
41%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 80115
41%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 20630
41%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 64578
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10481
40%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10547
40%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14023
40%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10791
40%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43855
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 81761
40%
1928
Satakunta — Rauma
Vaahtoranta, Into
JR 40725
40%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 70530
40%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33781
40%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 46436
40%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 66012
40%
1953
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 12660
40%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14542
40%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16372
40%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62396
40%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 49389
40%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57939
40%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18407
40%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 14770
40%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16139
40%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65097
40%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64870
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11413
39%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62686
39%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 49563
39%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 60248
39%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 63627
39%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 72990
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73145
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73318
39%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 83858
39%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 12443
39%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70624
39%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11833
39%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14549
39%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12749
39%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25564
39%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 22697
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11950
39%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13192
39%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14585
39%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14892
39%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64574
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64575
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 84449
39%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 49574
39%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14283
39%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16719
39%
1944
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60447
39%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 13010
38%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78481
38%
1914
Varsinais-Suomi — Maaria
Tallgren, Jenny Maria
JR 07730
38%
1922
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
JR 81091
38%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 42401
38%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 41452
38%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 39874
38%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 73236
38%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 58696
38%
1921
Häme — Tammela
Paakkonen, Elli
JR 68159
38%
1888
Satakunta — Tampere
Roslin, M. K.
JR 61914
38%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 08985
38%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 49018
38%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 68064
38%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 65562
38%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49590
38%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 09608
38%
1963
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Huusko, Hilja
JR 16445
38%
1943
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16483
38%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14365
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50140
37%
1956
Uusimaa — Nurmijärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 65098
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 75724
37%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 11814
37%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10785
37%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12654
37%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13653
37%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14216
37%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16648
37%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49564
37%
1955
Satakunta — Ähtäri
Paavolainen, Oma Martti
JR 57893
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57902
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68525
37%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 82070
37%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
JR 21038
37%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 65099
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 70334
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14265
37%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13400
37%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57886
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12128
37%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13009
37%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13502
37%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14958
37%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15142
37%
1939
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11162
37%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14693
37%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40295
37%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 57965
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67465
37%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 11687
36%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11707
36%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47470
36%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 64573
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64872
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 26199
36%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 10529
36%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10577
36%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14109
36%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14757
36%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28837
36%
1964
Etelä-Karjala — Saari
Kosonen, Nelly
JR 61009
36%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63913
36%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 64580
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64863
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64868
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65084
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65085
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65559
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 66824
36%
1966
Keski-Suomi — Karstula
Ratia, Mildred
JR 73466
36%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 55060
36%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12839
36%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13291
36%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14033
36%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57904
36%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14178
36%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31453
36%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 47181
36%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 12514
36%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13803
36%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14288
36%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70010
36%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70593
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 65561
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11306
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11327
36%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15658
36%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10825
36%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57874
36%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21373
36%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 01652
35%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 12930
35%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13706
35%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10465
35%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15732
35%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21389
35%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 44031
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47546
35%
1926
Häme — Ypäjä
Okkola, T. E.
JR 10420
35%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12591
35%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14054
35%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00009
35%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00034
35%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00050
35%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 15657
35%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11059
35%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51505
35%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11411
35%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14269
35%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4088.
35%
1924
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Niittylahden kansanopisto
JR 43613
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55035
35%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 15466
35%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21944
35%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Kaltiala, J. P.
JR 12838
35%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12841
35%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47187
35%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2447.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56242
35%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7620.
34%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 21333
34%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21344
34%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21406
34%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21425
34%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21440
34%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21468
34%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43667
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43710
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44118
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44139
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57337
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71079
34%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 46606
34%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 12243
34%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13815
34%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73567
34%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 12883
34%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62711
34%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 69649
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15373
34%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2444.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40851
34%
1926
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 43635
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 07727
34%
1904
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
JR 10976
34%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12631
34%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12840
34%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12956
34%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13409
34%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13636
34%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15583
34%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16271
34%
1943
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63826
34%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64490
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64866
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13557
34%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13558
34%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80885
33%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 13338
33%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15148
33%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44249
33%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 14686
33%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43918
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57972
33%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16433
33%
1943
Häme — Muurame
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11345
33%
1932
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15609
33%
1939
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16300
33%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57282
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19919
33%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 10546
33%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68504
33%
1964
Pohjois-Savo — Kuopio
Rutanen, Terttu
JR 14730
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49080
33%
1955
Häme — Heinola
Paavolainen, Oma Martti
JR 11283
33%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49476
33%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 20935
32%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 12339
32%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13407
32%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09273
32%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 36773
32%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 40797
32%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 66827
32%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 11415
32%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 29886
32%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
SKVR VII3 4089.
31%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
JR 16373
31%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52400
31%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63806
31%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12842
31%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13405
31%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20663
31%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Kaakinen, Iikka
JR 20548
31%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 46609
31%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 13667
31%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51762
31%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13503
31%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27363
30%
1937
None
Korhola, Tommi
JR 15631
30%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15646
30%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47422
30%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 15647
30%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26676
30%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
JR 60345
30%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 65450
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13406
30%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34604
30%
1964
Satakunta — Kiikka
Kärki, Frans
JR 11614
30%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13356
30%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64869
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64871
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49419
30%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 13198
30%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46378
30%
1919
Uusimaa — Pusula
Nyholm, Anni
JR 11880
30%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15180
30%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10290
29%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81140
29%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 28303
29%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 53272
29%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 15750
29%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15752
29%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11881
29%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15181
29%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13910
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66807
29%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 57922
29%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49395
29%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 16662
29%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49571
29%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50107
28%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 12244
28%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13816
28%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63255
28%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 63325
28%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 16030
28%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26129
28%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10440
28%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14704
28%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47245
28%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 51504
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52395
27%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11036
27%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15774
27%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39536
27%
1936
Satakunta — Rauma
Limnell, Aarne
JR 65565
27%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 75730
27%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 16688
27%
1944
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11087
27%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14829
26%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73435
26%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16505
26%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15751
26%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2703.
26%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36768
25%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 15680
25%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73279
25%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 46187
25%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 16504
25%
1943
Satakunta — Suodenniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60366
25%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 73737
25%
1934
Peräpohjola — Sodankylä
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 75683
25%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 64572
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65102
25%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 76045
23%
1956
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Somerkorpi, Seija
JR 16815
23%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26270
23%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 73207
22%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 18063
21%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47192
21%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 82557
21%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 65100
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68249
20%
1965
Satakunta — Ruovesi
Röykkee, Sylvi
JR 33441
20%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 16263
16%
1943
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46658
14%
1926
Satakunta — Pihlajavesi
Okkola, T. E.
JR 46667
12%
1926
Satakunta — Ruovesi
Okkola, T. E.
JR 41009
12%
1927
Satakunta — Noormarkku
Mäkinen, Elma
JR 47199
12%
1926
Satakunta — Kullaa
Okkola, T. E.