JR 14378
99%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09132
71%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
JR 20942
70%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 21003
68%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 20941
68%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 07023
66%
1922
Satakunta — Eräjärvi
Heikkilä, K. K.
SKVR X1 1751.
65%
1923
Satakunta — Tampere
Jussila, K. V.
SKVR X1 1748.
64%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
SKVR IX1 2966.
63%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 57353
61%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1747.
60%
1893
Satakunta — Mouhijärvi
Laine, T. V.
JR 13529
60%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23465
60%
1954
Häme — Forssa
Karke, Ida
SKVR X1 1750.
60%
1909
Satakunta — Tampere
Vihervaara, Eemeli
JR 31114
60%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR XI 435.
58%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
SKVR X1 1751 β.
58%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 10863
58%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14904
58%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57396
58%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1751 α.
57%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 13033
56%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2964.
55%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 10565
55%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21002
54%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 14203
54%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57417
54%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78980
53%
1922
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
JR 57335
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10779
52%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57217
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11432
52%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14249
52%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57403
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16476
51%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73463
50%
1939
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Salokannel, Tyyne
SKVR IX1 2967.
49%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
JR 57581
48%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21451
47%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 82821
47%
1921
Uusimaa — Kymi
Vilola, Saima
JR 15815
46%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55230
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14776
43%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35116
41%
1920
Häme — Asikkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 23225
41%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 09025
40%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 65931
39%
1920
Häme — Ypäjä
Rantanen, Helvi
JR 57583
37%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11030
36%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21384
36%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 43999
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 1749.
32%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 03815
31%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 78800
31%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 49055
30%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XI 399.
29%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Vallinmäki, A. J.
JR 53261
29%
1925
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XI 433.
28%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 28057
28%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 43731
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 20660
28%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kaakinen, Iikka
JR 51179
26%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 2965.
26%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 17352
25%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 44145
25%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 37184
24%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 42109
22%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR X1 1751 γ.
21%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 78774
21%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR IX1 2737.
19%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 09436
19%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 69818
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43644
19%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43887
18%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 20661
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kaakinen, Iikka
JR 43633
17%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44160
16%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu