JR 12479
96%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15499
96%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13941
92%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03829
68%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XII1 2854.
60%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
JR 03805
52%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 52389
51%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51325
49%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 20796
47%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 52402
46%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 46009
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 50183
45%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Pahkala, Rauha
SKVR XII1 2876.
45%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51509
45%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57393
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57350
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26670
43%
1937
Kainuu — Pudasjärvi
Koivukangas, Veikko
SKVR XII1 2886.
43%
1891
Peräpohjola — Simo
Rautell, E. F.
SKVR XII1 2874.
43%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18549
41%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
JR 00952
41%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
SKVR XII1 2863.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71881
41%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XII1 2890.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2879.
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75764
38%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
JR 40606
37%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
SKVR XII1 2869.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58624
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28318
36%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 70970
36%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
SKVR XII1 2885.
36%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2873.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70976
35%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 67818
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
JR 58487
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2884.
33%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80537
33%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XII1 2857.
32%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57411
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68158
32%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
JR 09026
32%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 57133
32%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26128
31%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 57158
31%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57173
31%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2882.
31%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78749
30%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 70958
29%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 18057
29%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 73322
28%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 57197
28%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2893.
28%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2872.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03031
27%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Vähäkyrö
Brandt, Herman
JR 58421
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2877.
26%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57123
26%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2889.
25%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51508
25%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14246
25%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57109
25%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14798
25%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11435
25%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11369
25%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2891.
24%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03759
24%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 10652
23%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06978
23%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Heikkilä, Jaakko
JR 15849
23%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2897.
23%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46215
23%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
SKVR XII1 2894.
23%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2880.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2881.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00621
21%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 10934
20%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2896.
20%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14780
20%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14799
20%
1939
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8343.
20%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2895.
18%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11021
18%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari