JR 13937
100%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15496
87%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12469
81%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11820
78%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11874
50%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22372
46%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 15495
45%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12470
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22378
43%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22596
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22623
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22714
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23265
42%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 12184
42%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12271
42%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12944
42%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13018
42%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13519
42%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13692
42%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13738
42%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49009
42%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49786
42%
1956
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 47931
42%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 50104
41%
1956
Häme — Kärkölä
Paavolainen, Oma Martti
JR 03802
41%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 16461
39%
1943
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22978
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49225
39%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 22517
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 66082
37%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 22573
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10928
36%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15108
36%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12768
35%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49731
35%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 62936
34%
1951
Pohjois-Savo — Maaninka
Pöyhönen, Martti
JR 73040
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15619
34%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16684
34%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49728
34%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 52355
34%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65972
34%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 73312
34%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 73461
34%
1939
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 38854
34%
1965
Peräpohjola — Tervola
Lehto, Mirjam
JR 33930
33%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 49257
33%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 46071
33%
1941
Uusimaa — Porvoo
Nousiainen, Oskari
JR 15700
33%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69345
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22497
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13847
32%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64489
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 81580
32%
1935
Etelä-Karjala — Vahviala
Tuuloskorpi, Aleks
JR 13936
31%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14760
31%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22815
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 66894
31%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 48992
31%
1954
Pohjois-Savo — Kuopio
Paavolainen, Oma Martti
JR 49062
31%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 58620
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10982
29%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11849
29%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14565
29%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11889
29%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13845
29%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64488
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12411
28%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13660
28%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64413
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16517
27%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64410
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65112
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65985
27%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
SKVR XII1 3130.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58328
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15333
26%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22368
26%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 11355
26%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45834
26%
1904
Uusimaa — Elimäki
Niskanen, Onni
JR 15201
26%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16363
26%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51766
26%
1930
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15125
26%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12673
25%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75472
25%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 20955
25%
1913
Satakunta — Pirkkala
Kalliala, Lauri
JR 28225
25%
1930
Satakunta — Pirkkala
Koskimies, A. V.
JR 12365
25%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52348
24%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52597
24%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 3131.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10532
24%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11541
23%
1933
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14005
23%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64349
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16528
21%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64412
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14171
20%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari