JR 23202
90%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 10536
90%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11363
90%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13280
90%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14764
90%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15627
90%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63868
90%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 66891
90%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 73041
90%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 48770
88%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 16685
87%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65971
87%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 73056
86%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10604
85%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12267
85%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14150
85%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47935
85%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 75473
85%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 76654
85%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 60427
84%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 63872
84%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 64526
84%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13735
83%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13840
82%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22814
82%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 60344
82%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 52357
81%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 01648
81%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 61236
81%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 49157
77%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64525
75%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 18270
75%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Ikola, J. A.
JR 62664
74%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 65404
72%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13020
72%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13516
71%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33577
71%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 47369
71%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Okkola, T. E.
JR 12217
70%
1933
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13776
70%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49729
68%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 30955
66%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kuusisto, Inkeri
JR 40859
66%
1938
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 21978
66%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 47503
64%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 08276
62%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 49010
62%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 22575
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10397
60%
1927
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11693
60%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13493
60%
1939
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11695
60%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12013
58%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78828
57%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Teuvan kirkonkylän kansakoulu
JR 11341
57%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13978
56%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15308
56%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15742
55%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12410
55%
1933
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46913
53%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Okkola, T. E.
JR 22654
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 46567
53%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Ojaniemi, V. A.
JR 46568
53%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Ojaniemi, V. A.
JR 03803
52%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 38855
50%
1965
Peräpohjola — Tervola
Lehto, Mirjam
JR 52592
50%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10375
49%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21984
49%
1903
Satakunta — Lavia
Kamppi, Väinö
JR 47333
49%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Okkola, T. E.
JR 46673
48%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 23799
47%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 73316
47%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 64338
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73257
46%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11694
46%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18087
46%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 41498
44%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 51562
44%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63321
43%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 49124
42%
1955
Satakunta — Honkajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 53235
42%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII3 7634.
41%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 68272
41%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 22518
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 38971
40%
1937
Kainuu — Sotkamo
Leinonen, Maria
JR 78750
40%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 47438
40%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Oulainen
Okkola, T. E.
JR 14151
39%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41480
39%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 47938
39%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 21271
38%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, Niilo
JR 73247
38%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 18055
37%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 34527
37%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 21980
37%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 10603
36%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28411
36%
1963
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Aino
JR 39308
36%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 40790
36%
1916
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40826
36%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 80819
36%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 22379
36%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 49350
36%
1955
Satakunta — Noormarkku
Paavolainen, Oma Martti
JR 18084
36%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11065
35%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15649
35%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16813
35%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80075
35%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 47368
35%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Okkola, T. E.
JR 16248
35%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63375
35%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 27708
34%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 00831
34%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
JR 40717
34%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Luukko, F. A.
JR 15667
33%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40796
33%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 73219
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 46564
33%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Ojaniemi, V. A.
JR 40722
33%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 47029
33%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 28984
33%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
JR 47417
33%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 05579
33%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
JR 12877
32%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13424
32%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47386
32%
1926
Satakunta — Sahalahti
Okkola, T. E.
JR 75692
32%
1937
Etelä-Savo — Savonlinna
Silvennoinen, Vieno
JR 10605
32%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47303
32%
1926
Etelä-Savo — Kerimäki
Okkola, T. E.
JR 27734
32%
1900
Etelä-Pohjanmaa
Korpi, I.
JR 66080
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 80997
32%
1948
Satakunta — Ähtäri
Tuomaala, Väinö
JR 40724
32%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 46905
31%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Okkola, T. E.
JR 67483
31%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 11095
31%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14837
31%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40789
31%
1916
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 63243
30%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 12740
30%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13598
30%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44327
30%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
JR 63260
30%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 10932
29%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49159
29%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 71258
29%
1910
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 16832
29%
1944
Satakunta — Mänttä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40827
29%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 73070
29%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 39588
28%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
JR 70645
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70847
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15092
28%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70421
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 46669
28%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 51155
28%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16854
28%
1944
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12409
28%
1933
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20961
27%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kalliala, Lauri
JR 47230
27%
1926
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Okkola, T. E.
JR 59875
27%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Pohjanvalo, Pekka
JR 36765
27%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 18059
27%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 80042
27%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 11909
27%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15242
27%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47162
27%
1926
Pohjois-Karjala — Liperi
Okkola, T. E.
JR 70008
27%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64413
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2509.
27%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 10395
27%
1926
Häme — Padasjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53260
27%
1925
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 20662
26%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Kaakinen, Iikka
JR 46760
26%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 13933
26%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23937
26%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 20949
26%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kalliala, Lauri
JR 82653
26%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Vesala, W.
JR 50188
26%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Pahkala, Rauha
JR 12998
26%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70715
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 41783
26%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 11315
26%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40657
25%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 46691
25%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 11179
25%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73218
25%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 41712
25%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 10347
25%
1925
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12362
24%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15492
24%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30963
24%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kuusisto, Inkeri
JR 21015
24%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 10670
24%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14748
24%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70629
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50879
24%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 34500
24%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 10135
24%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13659
23%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63326
23%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 60457
23%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 46668
23%
1926
Satakunta — Ruovesi
Okkola, T. E.
JR 40744
22%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 21918
22%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 16272
22%
1943
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10984
22%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15590
22%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70062
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20040
22%
1963
Satakunta — Ikaalinen
Järventausta, Eero
JR 10310
22%
1925
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13021
21%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13517
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49025
21%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 00181
21%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 21016
21%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 10602
21%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47516
21%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 59904
21%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 10411
21%
1927
Satakunta — Pihlajavesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13977
21%
1939
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63327
21%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 68271
21%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 15297
20%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46682
20%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 42412
20%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 46690
20%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 12081
19%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14653
19%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59463
18%
1887
Häme — Somero
Pettersson, K. V.
JR 53436
18%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 25569
18%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 46679
18%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 81139
17%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 27718
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 63633
17%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 46658
17%
1926
Satakunta — Pihlajavesi
Okkola, T. E.
JR 05545
17%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 70087
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11180
17%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11876
17%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47508
16%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Okkola, T. E.
JR 14652
16%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46685
16%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 68249
15%
1965
Satakunta — Ruovesi
Röykkee, Sylvi
JR 21313
15%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo