SKVR XII1 3286.
99%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15274
99%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49540
93%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 46192
93%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 11068
89%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11943
89%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12855
89%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16811
89%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47461
89%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 78727
89%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 82071
89%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
JR 39635
88%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 11878
88%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13662
88%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55066
88%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10695
86%
1932
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10879
86%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12143
86%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13425
86%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14077
86%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14920
86%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15110
86%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15364
86%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39684
86%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 80081
86%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 12642
85%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14596
85%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78753
85%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 81101
85%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10599
85%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10860
84%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15204
84%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78762
84%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12120
83%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15171
83%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46759
83%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 46864
83%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 49541
83%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12608
83%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12927
83%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15392
83%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15452
83%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78814
83%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 21617
83%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 42105
83%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 3291.
81%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11588
81%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12965
81%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13645
81%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13848
81%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14376
81%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47244
80%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 55028
80%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12770
80%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78723
79%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 27530
79%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 13458
79%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4227.
78%
1922
Pohjois-Karjala — Eno
Hänninen, Laina
JR 42073
78%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 12892
78%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67667
78%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
JR 42437
77%
1934
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 67899
77%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 13549
76%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33983
76%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
JR 72801
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16193
76%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11296
75%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11550
75%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15765
75%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16162
75%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46703
75%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 47567
75%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 11650
75%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78803
74%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 21454
73%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 00183
73%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 21204
73%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 14209
73%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46871
72%
1926
Häme — Kuhmoinen
Okkola, T. E.
JR 11622
72%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11995
71%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13578
71%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72703
71%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13780
71%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21049
70%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 43536
70%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 55059
70%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21616
70%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 14778
69%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72962
69%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 82541
69%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
SKVR XII1 3284.
69%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56288
69%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44089
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10523
68%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11741
68%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11800
68%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14412
68%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15025
68%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78796
68%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 20937
67%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Pirkkala
Kalliala, Lauri
JR 72779
67%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 3268.
66%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09430
66%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 83870
65%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 72770
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11851
65%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14567
65%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21308
64%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 33487
64%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 13741
64%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3285.
63%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7663.
63%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 12946
63%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13690
63%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16377
63%
1943
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56194
63%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55070
62%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 60475
62%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 11601
62%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14624
62%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49801
62%
1956
Uusimaa — Hamina
Paavolainen, Oma Martti
JR 41333
62%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 44146
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 3274.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55338
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55453
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58128
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78497
60%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 21153
60%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 74519
59%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 14093
59%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12187
59%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76731
59%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 58314
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10799
57%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17351
57%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 75676
57%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 11400
57%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14496
57%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10600
57%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14154
57%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07701
57%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 68307
57%
1932
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 58563
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3282.
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71600
56%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Saastamoinen, Mauri
JR 66354
56%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR XII1 3258.
56%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58265
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58531
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58621
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58643
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18398
56%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 46444
55%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 55691
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60241
55%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 58462
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3260.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08281
55%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 10752
55%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15957
55%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73442
54%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55449
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58186
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58366
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58397
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58467
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58672
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55769
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58320
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12909
53%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15641
53%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35173
53%
1951
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14900
53%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15875
53%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11724
53%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78740
53%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 68918
53%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 15896
53%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55382
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14240
52%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78781
52%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12535
52%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55612
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69217
51%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR XII1 3279.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3276.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83537
51%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 10832
51%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14877
51%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15909
51%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55446
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12042
51%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15336
51%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73785
50%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 12812
50%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11123
50%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11441
50%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15008
49%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65829
48%
1936
Uusimaa — Vihti
Ranta, Kaarlo
JR 13347
48%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16091
47%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12275
46%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62363
45%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 13386
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11033
44%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83878
44%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 13364
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10702
43%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67556
43%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 12317
42%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13889
42%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12222
42%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72766
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72795
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11516
41%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14999
41%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12997
40%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13597
40%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46207
40%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
SKVR VI1 2558.
40%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 26998
33%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Koljonen, Vilho
JR 10453
33%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14714
33%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15652
33%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73313
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 46606
31%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 03815
28%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 12244
26%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13816
26%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10420
23%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14054
23%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10290
21%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 79198
12%
1966
Uusimaa — Vehkalahti
Toikka, Ville