JR 56589
91%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12932
88%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
88%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81096
88%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 56568
87%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
86%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 44038
86%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
86%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46440
86%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 55038
86%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21432
85%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2800.
85%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11977
85%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
85%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
85%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49456
84%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 43756
84%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43616
84%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21004
83%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
83%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
83%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
83%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
83%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
83%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
83%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 00016
83%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
83%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
83%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
83%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
83%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
83%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
83%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
83%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
83%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
83%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
83%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
83%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
83%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
83%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43882
82%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56580
82%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44726
81%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 21364
81%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 43774
80%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4151.
80%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 44064
79%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11976
79%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
79%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
79%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
78%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 55092
78%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 28041
78%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 15772
78%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11281
77%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73089
77%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56267
77%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00032
77%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
77%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 47930
77%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55800
77%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72702
76%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72980
76%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
76%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49733
76%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
76%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 43862
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10325
76%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51763
75%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56378
75%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73035
75%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
75%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 00056
75%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
SKVR XII1 2822.
75%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11639
75%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
75%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
75%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43957
75%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49847
75%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 16142
75%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10756
74%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
74%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
74%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 49258
74%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
74%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 43685
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55956
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12846
73%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
73%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21550
73%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 04948
73%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
73%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
73%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
73%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
73%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
73%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
73%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
73%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
73%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
73%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
73%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
73%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2816.
72%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43940
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72769
72%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 43717
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72787
72%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 47926
72%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 2803.
72%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51195
72%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 71110
71%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 21394
71%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49253
71%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2817.
71%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44109
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21334
71%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 44143
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 16410
71%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56392
71%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08995
71%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
71%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
71%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 57713
71%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47962
70%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 43806
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 17088
70%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 46435
70%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 55345
70%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
70%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14014
70%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69609
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57194
70%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16200
70%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2790.
70%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
70%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
70%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
70%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
70%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40299
69%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 56678
69%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48963
69%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2788.
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55923
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
68%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21157
68%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11774
68%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
68%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
68%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
68%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
68%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2783.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
67%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 10299
67%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12193
67%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
67%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
67%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
67%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55319
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69218
67%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 40766
67%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 11035
67%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
67%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 40739
67%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 58224
66%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03831
66%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XII1 2784.
66%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
66%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
66%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2811.
66%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43926
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43648
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 65476
66%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10772
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
66%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
66%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
66%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
66%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
66%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
66%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
66%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
66%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10549
66%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
66%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 12019
66%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58349
66%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
65%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 46217
65%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 58243
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12516
65%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
65%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70335
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72846
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 70379
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49445
65%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 48971
65%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
65%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
65%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 75725
64%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 72985
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55438
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
64%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2782.
64%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43987
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55247
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11254
64%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
64%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
64%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57831
64%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11716
64%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
64%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
64%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 55409
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39648
64%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 58477
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14264
64%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55376
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20934
63%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 58396
63%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07702
63%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 58577
63%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15570
63%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56857
63%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11836
63%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
63%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
63%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
63%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 80038
62%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 58290
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12566
62%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
62%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
62%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 06947
62%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 64436
62%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55360
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65124
62%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 21005
62%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11075
62%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2820.
62%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
62%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55629
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11305
61%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
61%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71083
61%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 2786.
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
61%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56468
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2807.
61%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23208
61%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
61%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15422
61%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
61%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56185
61%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11416
61%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57795
61%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55574
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12751
60%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
60%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15300
60%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10498
60%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
60%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
60%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
60%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
60%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
60%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
60%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
60%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
60%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42066
60%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 56449
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70618
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49423
60%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 57826
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10916
60%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
60%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
60%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 10505
60%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
60%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49672
60%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 17374
60%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 26193
60%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
60%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
60%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
60%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
60%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
60%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
60%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
60%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
60%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
60%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
60%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
60%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
60%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
60%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
60%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
60%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
60%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
60%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
60%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 14975
60%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49387
60%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 55058
59%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57812
59%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65980
59%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 12006
59%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55562
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69911
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 66372
59%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 11417
59%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43998
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57414
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19121
59%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 21450
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 15134
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72832
59%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55052
58%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 16613
58%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11344
58%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58461
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
58%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2810.
58%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11461
58%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
58%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
58%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
58%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
58%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
58%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
58%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
58%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56261
58%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
58%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57151
58%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2785.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56040
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56300
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13821
57%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57093
57%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
57%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
57%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64441
57%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 25576
57%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 58433
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60415
57%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 78492
57%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 22375
57%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 10697
56%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
56%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11492
56%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
56%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
56%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76113
56%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 11319
56%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
56%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68143
56%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 15608
56%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
56%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
56%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
56%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70190
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72965
56%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10869
56%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
56%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
56%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10482
55%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
55%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56962
55%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64440
55%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21620
55%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 57964
55%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49554
55%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 56896
55%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22732
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
55%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
55%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
55%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 57723
55%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66556
55%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
55%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
55%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12989
55%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2789.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56226
55%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56287
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55602
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
54%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
54%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2796.
54%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10755
54%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56007
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58585
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
54%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 26385
54%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 16881
54%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31460
54%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 75658
54%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 36620
54%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 10512
53%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
53%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56065
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11161
53%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
53%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
53%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
53%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
53%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
53%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 35126
53%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56849
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56205
53%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10941
53%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
53%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
53%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 81739
53%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 56532
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
53%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 11228
53%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
53%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
53%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
53%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 11815
53%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64914
53%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14664
53%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58101
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14162
53%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57164
52%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13453
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11780
52%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12903
52%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
52%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51247
52%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2804.
52%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14034
52%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2812.
52%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22717
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11666
52%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
52%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
52%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47565
52%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 78521
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 10134
52%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
52%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
51%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68537
51%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 22768
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56618
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57650
51%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46176
51%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 55942
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56663
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70301
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21202
51%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
51%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
51%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
51%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
51%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
51%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
51%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
51%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
51%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
51%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
51%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
51%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
51%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
51%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
51%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
51%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
51%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
51%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 12341
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
51%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
51%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2798.
51%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11191
51%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22670
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16332
51%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22243
51%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12343
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57257
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
51%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56669
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57279
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58663
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2824.
50%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10942
50%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55552
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57270
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57620
50%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
50%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 15669
50%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73004
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22557
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56240
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57775
50%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782 α.
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12342
50%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
50%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51518
50%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55303
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43912
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22770
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51314
50%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55417
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12701
49%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
49%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16296
49%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
49%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
49%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 22610
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55236
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15070
49%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
49%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
49%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14163
49%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57767
49%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16135
49%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64926
49%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11119
49%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
49%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
49%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
49%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 14444
49%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55265
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78972
48%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 22622
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56636
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82786
48%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 51281
48%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11270
48%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
48%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58150
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09284
48%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
SKVR XII1 2805.
48%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13588
48%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4145.
48%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
48%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
48%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57641
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70841
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 08862
48%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 66901
48%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 83538
48%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 40795
48%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 55816
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25665
48%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 14540
48%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49371
48%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 78790
48%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 09255
48%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 55315
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55331
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57252
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
47%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55672
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58574
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67840
47%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
SKVR XIII3 7639.
47%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 56220
47%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2797.
47%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18389
47%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
47%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
47%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
47%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
47%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
47%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
47%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
47%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
47%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
47%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
47%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 64925
47%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65475
47%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 82308
47%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 55284
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00182
47%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 14602
47%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22569
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 73088
47%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 82540
47%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 12814
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12090
47%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
47%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11952
46%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16023
46%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
46%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
46%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05778
46%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 57471
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57973
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84451
46%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 11529
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23813
46%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 12845
46%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
46%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18849
46%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 22155
46%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
SKVR XII1 2813.
46%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57506
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13340
46%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
46%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 21966
46%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 55350
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67466
46%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 49041
46%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56686
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50060
46%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 71279
45%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 22512
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65532
45%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 72997
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10590
45%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
45%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 76732
45%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
SKVR XII1 2823.
45%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22504
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09024
45%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 14894
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31483
45%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
45%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 12700
45%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
45%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20644
45%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 11326
45%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
45%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2809.
45%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57933
45%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12446
44%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
44%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
44%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
44%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
44%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10854
44%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4146.
44%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2781.
44%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
44%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57475
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
44%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 55367
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
44%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10047
44%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
SKVR XII2 8338.
44%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22526
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
44%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
44%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 22659
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49172
44%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2814.
43%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11953
43%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
43%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64449
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11816
43%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 50808
43%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 55292
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12885
43%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62703
43%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 16639
43%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16797
42%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
42%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 55093
42%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 49278
42%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 11382
42%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
42%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55855
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22579
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2815.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69743
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22890
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56108
42%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56461
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10589
42%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12130
42%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
42%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72292
42%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 14276
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56526
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12662
42%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55451
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22171
41%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 52549
41%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55042
41%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 67829
41%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 57530
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15136
41%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2792.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16390
41%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27175
41%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 55878
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12398
41%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
41%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2808.
40%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57379
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64443
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14113
40%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04362
40%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
SKVR VII3 4144.
40%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 10870
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57916
40%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
40%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10444
40%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4147.
39%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
39%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4149.
39%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2799.
39%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
39%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22863
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23392
39%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 11061
39%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
39%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44345
39%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 49361
39%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 51202
39%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67903
39%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 69029
39%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
39%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57323
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57690
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55448
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4153.
39%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 49039
39%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII2 8336.
39%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 64439
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55387
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46370
38%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 23811
38%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 22964
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51232
38%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56607
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13411
38%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76657
38%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 55723
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20631
38%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 65529
38%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 51277
38%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4150.
38%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
38%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
38%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63319
38%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 47247
38%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 80416
38%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
SKVR XII1 2821.
38%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57228
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
37%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 12797
37%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22931
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
37%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 61019
37%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
37%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 18416
37%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 00651
37%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 74510
37%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 57178
37%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65127
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 83879
37%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 63674
37%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64435
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56696
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55841
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42883
36%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 51210
36%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10548
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51178
36%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51236
36%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15549
36%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64442
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 35122
36%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 58490
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09421
35%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 50729
35%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 51225
35%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58710
35%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 60402
35%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 55362
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15650
35%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12449
35%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
34%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 54052
34%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 70762
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55807
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56653
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42176
34%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 55406
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22127
34%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 11445
34%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
34%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20678
34%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 12302
34%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12303
34%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
34%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
34%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
34%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51545
34%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 61252
34%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 69681
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77261
34%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XII1 2795.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22126
34%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 11837
33%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 29887
33%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 51197
33%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57356
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 22369
33%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22786
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 60993
32%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 12448
32%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21959
32%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 47188
32%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 12131
31%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63646
31%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 49460
31%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 57452
31%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08141
31%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 16812
31%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35110
31%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 65129
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 45987
30%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 55830
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
30%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 73281
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 14553
30%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
30%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67409
30%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 49543
29%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
29%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 80116
29%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 64785
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22640
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65125
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14961
29%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47182
28%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 48688
28%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 68691
28%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 74905
27%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 64444
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14708
27%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65474
26%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 80276
26%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 15471
26%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22705
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XIII3 7644.
25%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 64432
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3006.
23%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53527
23%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 18065
22%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47435
14%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.