JR 13683
96%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21357
74%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 28049
67%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 43729
67%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55030
65%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 43948
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21381
65%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 08894
65%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 41156
64%
1913
Varsinais-Suomi — Sauvo
Mannerhovi, N. V.
JR 55045
63%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55077
63%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 43657
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43645
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71040
58%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 26177
57%
1913
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
JR 21467
56%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 71259
54%
1910
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 55099
54%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 26151
54%
1914
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
JR 43819
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIV 1837.
52%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 73388
52%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XIV 1841.
50%
1916
Uusimaa — Sammatti
Teräskivi, Einar
SKVR XIV 1842.
50%
1915
Uusimaa — Inkoo
Petelius, Juhani
SKVR XIV 1839.
50%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
SKVR XIV 1840.
49%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 46450
49%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XIV 1843.
47%
1932
Uusimaa — Inkoo
Renlund, T.
JR 46113
47%
1915
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Numminen, Jalo
JR 44056
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 1658.
46%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR XIV 1836.
45%
1915
Uusimaa — Pusula
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 72808
45%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 17189
45%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 71263
45%
1910
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saarimaa, Eemil
JR 64605
45%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIV 1831.
44%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
JR 21067
44%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 24939
43%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
SKVR XIV 1838.
43%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 82543
43%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 17365
43%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 81198
43%
1913
Varsinais-Suomi — Karuna
Tuominen, Bertel
JR 25584
42%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
SKVR XIV 1822.
42%
1886
Uusimaa — Askola
Tyyskä, J.
JR 65884
42%
1954
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Rantalaiho, H. A.
JR 73359
42%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 24921
42%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
SKVR XIV 1823.
42%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 1835.
42%
1932
Uusimaa — Nummi
Renlund, T.
JR 82224
42%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Valve, Antti
JR 21494
41%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Kallio, Niilo
JR 72780
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 76164
41%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 26581
41%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Koisaari, Alli
JR 72838
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 76157
41%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 66352
41%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR XIV 1820.
40%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 83452
40%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
SKVR X1 1656.
40%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 63475
40%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 72853
40%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 21479
40%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 72865
40%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 42876
40%
1912
Häme — Pälkäne
Mikkola, Edv.
JR 43877
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIV 1819.
39%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR X1 1657.
39%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 63419
39%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 06674
39%
1945
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hautala, Jouko
JR 12288
39%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13861
39%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 1827.
39%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
JR 21657
38%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR XIV 1834.
38%
1932
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Renlund, T.
JR 09061
38%
1936
Satakunta — Vampula
Hongisto, Paavo
JR 12228
38%
1933
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1208.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1657 α.
38%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1665.
38%
1925
Satakunta — Kuru
Jussila, K. V.
JR 55080
38%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 67566
37%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
SKVR XIV 1830.
37%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 24883
37%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
JR 72876
37%
1914
Etelä-Savo — Kangasniemi
Salo, Aukusti
JR 65317
37%
1968
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 73674
37%
1936
Häme — Asikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR X1 1659.
37%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
SKVR XIV 1826.
37%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 67601
37%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
SKVR XIV 1825.
37%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
JR 25526
37%
1909
Varsinais-Suomi — Koski Tl.
Kesälä, Eelis
JR 68115
37%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 07347
37%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
SKVR XIV 1824.
37%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 42795
37%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
SKVR XIV 1821.
36%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
JR 76704
36%
1958
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
JR 31412
36%
1962
Etelä-Karjala — Ylämaa
Kälviäinen, Hilda
SKVR XIII4 12230.
36%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 17367
36%
1907
Häme — Iitti
Heporauta, F. A.
JR 17404
36%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR XIV 1818.
36%
1913
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 43762
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIV 1833.
36%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 27490
36%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 58597
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43873
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIV 1813.
35%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 10202
35%
1925
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21068
35%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21069
35%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XIV 1832.
35%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 1212.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 24849
35%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
SKVR XII1 1211.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34663
35%
1914
Varsinais-Suomi — Naantali mlk
Kärnä, Saima
JR 17364
35%
1907
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
JR 35217
35%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
JR 75542
35%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Siirtola, Helvi
JR 65633
35%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1662.
35%
1921
Satakunta — Hämeenkyrö
Valkama, Sylvi
JR 27681
35%
1962
Häme — Kalvola
Korpela, Aune
SKVR VI1 2026.
34%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 35086
34%
1930
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 38233
34%
1913
Häme — Hauho
Leander, M.
SKVR XIV 1829.
34%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
SKVR XIV 1816.
34%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 1828.
34%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 12229
34%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1218.
34%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1213.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71268
34%
1910
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
JR 74900
34%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 43937
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 68993
33%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 74770
33%
1937
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR X1 1661.
33%
1917
Satakunta — Kiikka
Numminen, Jalo
SKVR XIII3 6857.
33%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 26905
33%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Koljonen, Vilho
SKVR XIV 1817.
33%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 43952
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 23319
33%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
SKVR XII1 1204.
32%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 21170
32%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
ERA II 204, 553 (5)
32%
1934
Setumaa
Palgi, Maria, Jaaska algk. 5. kl. õpil
JR 71088
32%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
SKVR X1 1664.
32%
1920
Satakunta — Vesilahti
Vihervaara, Eemeli
JR 46518
32%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 43832
32%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII3 6856.
32%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 12231.
32%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 13795
32%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43916
32%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII3 6855.
32%
1928
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Okkola, T. E.
JR 38960
32%
1963
Etelä-Savo — Rantasalmi
Leinonen, Liisa
JR 71270
32%
1909
Varsinais-Suomi — Nousiainen
Saarimaa, Eemil
JR 53335
31%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 82643
31%
1945
Pohjois-Karjala — Pyhäselkä
Venäläinen, Ida
JR 46164
31%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 74806
31%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 21475
31%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 65395
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XI 306.
31%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 58140
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1666.
31%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 73227
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 63496
31%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1209.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1206.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1207.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74591
30%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
SKVR XII1 1221.
30%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07367
30%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
SKVR XI 312.
30%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR VI1 2028.
30%
1924
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 83453
30%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Virtanen, Lilja
JR 71890
29%
1923
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
JR 06927
29%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 66363
29%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 50493
29%
1937
Pohjois-Karjala — Kitee
Palosuo, K. U.
JR 68045
29%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 26150
29%
1914
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
JR 65260
29%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 64019
29%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 01811
29%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
JR 26221
29%
1911
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Kivisaari, Lauri
JR 51615
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 82950
28%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 22142
28%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
JR 39636
28%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XII1 1220.
28%
1915
Peräpohjola — Kittilä
Kemppainen, Eino
ERA II 6, 283/4 (29)
28%
1928
Harjumaa — Rapla
Viidalepp (Viidebaum), Richard
JR 12819
28%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 6858.
28%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 55273
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 309.
28%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 1222.
28%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1217.
27%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 13472
27%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1203.
27%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Mattila, Oskari
JR 13797
27%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
E 73916 (1)
27%
1925
None
Sillart, A.
ERA II 70, 351/2 (3)
27%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Kala, Eduard
ERA II 70, 367 (2)
27%
1934
Virumaa — Viru-Nigula
Tori, Elmar
ERA II 82, 553 (3)
27%
1934
Saaremaa — Mustjala
Käsper, A.
ERA II 82, 558 (7)
27%
1934
Saaremaa — Mustjala
Sosnin, Muusa
ERA II 204, 565 (3)
27%
1934
Setumaa
Kink, Anna, Jaaska algk. 6. kl. õpil.
ERA II 204, 607 (4)
27%
1934
Setumaa
Keera, Stepan, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
ERA II 204, 609 (5)
27%
1934
Setumaa
Luha, Aleksei, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
ERA II 204, 623 (5)
27%
1934
Setumaa
Keera, Matröna, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
ERA II 204, 639 (6)
27%
1934
Setumaa
Kalda, Aleksei, Jaaska algk. 6. kl. õpil.
ERA II 131, 91 (103)
27%
1936
Virumaa — Viru-Jaagupi
Böckler, Leida
JR 51268
27%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26162
27%
1913
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
ERA II 82, 570 (3)
27%
1934
Saaremaa — Mustjala
Põlder, Klement
JR 81204
26%
1916
Varsinais-Suomi — Karuna
Tuominen, Bertel
JR 43791
26%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
ARS 2, 265 (32)
26%
1926
Setumaa
Voolaine (Pedmanson), Paul Friedrich (Paulopriit)
SKVR VI1 2029.
26%
1924
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
ERA II 70, 345 (4)
26%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Abner, E.
JR 05975
26%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
ERA II 204, 602 (8)
26%
1934
Setumaa
Kikkas, Ekaterina, Jaaska algk. 6 kl. õpil.
SKVR XII1 1214.
26%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 311.
26%
1899
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskimies, Ilta
ERA II 82, 556 (6)
26%
1934
Saaremaa — Mustjala
Loodus, A.
JR 80905
26%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 03839
26%
1950
Keski-Suomi — Viitasaari
Etelälahti, Eemeli
ERA II 70, 239 (13)
25%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Karjus, Eliise
JR 80787
25%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR XII1 1215.
25%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
ERA II 82, 568 (7)
25%
1934
Saaremaa — Mustjala
Põlder, Klement
SKVR XI 308.
25%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
ERA II 5, 467
25%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
ERA II 31, 101 (1)
25%
1930
Tartumaa — Tartu
Puust, Liidia
ERA II 60, 567 (15)
25%
1933
Setumaa; Võrumaa — Vastseliina
Liiv, Pelageia
ERA II 70, 393 (5)
25%
1934
Virumaa — Lüganuse
Napa, Aleksander
ERA II 82, 562 (7)
25%
1934
Saaremaa — Mustjala
Sigibert, Susanna
ERA II 291, 379 (2)
25%
1940
Läänemaa — Lääne-Nigula
Pross, Johannes
JR 46045
25%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
ERA II 204, 571 (3)
25%
1934
Setumaa
Jürisaar, Jevdokia, Jaaska algk. 6. kl. õpil.
SKVR XII1 1226.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
ERA II 70, 341 (1)
25%
1934
Virumaa — Kadrina
Kalle, Andres
ERA II 204, 619 (3)
25%
1934
Setumaa
Kallo, Nikolai, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
SKVR XII1 1225.
25%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
ERA II 70, 333 (3)
24%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Rostar, V.
JR 73327
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
ERA II 8, 490
24%
1928
Saaremaa — Kärla
Toomse (Tooms), Mihkel
SKVR XII2 8250.
24%
1915
Peräpohjola — Kittilä
Kemppainen, Eino
SKVR XI 310.
24%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
ERA II 70, 232 (1)
24%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Aigro, O.
ERA II 70, 403 (1)
24%
1934
Virumaa — Rakvere
Nõmtak, Hildegard
SKVR XII1 1219.
24%
1886
Peräpohjola — Kittilä
Andersson, G. A.
JR 81217
24%
1935
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Tuominen, Gunnar
ERA II 201, 204 (73)
24%
1938
Saaremaa — Karja
Lepp, Kaljo
ERA II 31, 53 (1)
24%
1930
Tartumaa — Tartu
Kippik, Leida
ERA II 7, 556 (2)
24%
1928
Tartumaa — Äksi
Laugaste (Treu), Eduard
JR 18851
24%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
ERA II 204, 632 (11)
23%
1934
Setumaa
Lillik, Ivan, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
JR 23839
23%
1937
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kaukonen, Katri
SKVR XIV 1815.
23%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
ERA II 31, 153 (1)
23%
1930
Tartumaa — Tartu
Talv, B.
ERA II 204, 591 (4)
23%
1934
Setumaa
Ilosaar, Anna, Jaaska algk. 6 kl. õpil.
JR 19133
23%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 58447
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 6959.
22%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
ERA II 204, 585 (1)
22%
1934
Setumaa
Hõbesaar, Maria, Jaaska algk. 6. kl. õpil.
E 73991 (1)
22%
1924
Harjumaa — Harju-Madise
Aamisepp, Salme
ERA II 82, 563 (3)
22%
1934
Saaremaa — Mustjala
Kaiste, Vladimir
JR 39414
22%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
ERA II 7, 577 (2)
22%
1928
Tartumaa — Tartu-Maarja
Laugaste (Treu), Eduard
ERA II 70, 405 (2)
21%
1934
Virumaa — Väike-Maarja
Kriisental, Meta
JR 73029
21%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 1210.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1228.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31191
21%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kyttälä, Elli
E 73908 (3)
21%
1925
None
Uustalu, Hilda
E 73910 (2)
21%
1925
Harjumaa — Harju-Madise
Aamisepp, Salme
JR 76118
21%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
ERA II 172, 231/2 (2)
21%
0
Järvamaa — Ambla
Viikov, Harald
ERA II 82, 9 (5)
21%
1934
Harjumaa — Rapla
Möllmann, Aleksander
JR 21066
20%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 73387
20%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR VI2 6960.
20%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 06839
20%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 66356
20%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
ERA II 172, 159/60 (3)
20%
1939
Järvamaa — Ambla
Viikov, Harald
E 73986 (4)
20%
1924
Harjumaa — Harju-Madise
Udam, Viktor
E 66009 (10)
20%
1930
Virumaa — Tapa l.
Aavik (Kleemann), Aleksandra
JR 46132
20%
1917
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Numminen, Jalo
JR 42796
20%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
ERA II 204, 557 (4)
20%
1934
Setumaa
Kaivo, Olga, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
ERA II 9, 102/3 (13)
20%
1928
Läänemaa — Emmaste
Meiusi, Meinhard
ERA II 208, 78 (1)
20%
1938
Viljandimaa — Viljandi
Pirnimäe, Asta
JR 38259
20%
1913
Häme — Hauho
Leander, M.
JR 73143
19%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 18853
19%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
EÜS VII 583 (6)
19%
1910
Harjumaa — Harju-Jaani
Vilberg (Vilbaste), Gustav
SKVR VII3 4523.
19%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VI1 2024.
19%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
ERA II 5, 450
19%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
ERA II 31, 83 (2)
19%
1930
Tartumaa — Tartu
Nurk, Helgi
JR 17190
19%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 53288
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
ERA II 31, 127 (1)
19%
1930
Tartumaa — Tartu
Kletenberg, Antonina
ERA II 70, 389 (6)
19%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Truubok, Meeri
E 73812 (5)
19%
1927
Virumaa — Väike-Maarja
Klaas, Elise
ERA II 5, 481
19%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
JR 47947
18%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
ERA II 204, 603 (5)
18%
1934
Setumaa
Palomägi, Aleksander, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
ERA II 70, 426 (19)
18%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Männik, Linda
ERA II 70, 469 (5)
18%
1934
Virumaa — Haljala
Vebermann, Ilse
ERA II 172, 197 (2)
18%
0
Järvamaa — Ambla
Ader, Verner
SKVR X1 1655.
18%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 65876
18%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Kristiinan yhteislyseo
ERA II 204, 633 (7)
18%
1934
Setumaa
Kuuse, Feodor, Jaaska algk. 6. kl. õpil.
ERA II 82, 17/8 (4)
18%
1934
Harjumaa — Rapla
Tallenhof, Heinu
ERA II 70, 281 (3)
18%
1934
Virumaa — Lüganuse
Napa
JR 03720
18%
1921
Häme — Loppi
Enqvist, Aili
ERA II 14, 87 (17)
18%
1929
Järvamaa — Peetri
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 179, 595 (34)
18%
1937
Tartumaa — Kursi; Tartumaa — Tartu
Viidalepp, Marta
ERA II 70, 408 (7)
18%
1934
Virumaa — Viru-Nigula
Peedar, Adeline
ERA II 204, 617 (4a)
18%
1934
Setumaa
Haabla, Ivan, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
ERA II 69, 419/20 (2)
17%
1933
Pärnumaa — Pärnu l.
Vaino, Johannes
ERA II 172, 203 (10)
17%
0
Järvamaa — Ambla; Järvamaa — Järva-Madise
Peetov, A.
ERA II 70, 475 (44)
17%
1934
Virumaa — Haljala
Traks, M.
E 57200
17%
1926
Viljandimaa — Viljandi l.
Jakobson, H.
ERA II 34, 302 (1)
17%
1928
Läänemaa — Reigi
Loorits, Oskar
ERA II 5, 469/70
17%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
ERA II 7, 562 (4)
17%
1928
Tartumaa — Äksi
Laugaste (Treu), Eduard
SKVR XIII4 12233.
17%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
ERA II 172, 237 (3)
17%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Ader, Armand
ERA II 5, 446
17%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
ERA II 5, 448
17%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
E 59417
17%
1927
Harjumaa — Tallinn
Vahkal, A.
ERA II 42, 29 (3)
17%
1931
Viljandimaa — Kolga-Jaani
Ibius, Otto
ERA II 5, 453
16%
1928
Pärnumaa — Pärnu-Jaagupi
Erm, Voldemar
JR 21181
16%
1910
Varsinais-Suomi — Kaarina
Kallio, Ilmari
JR 84469
16%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Ylinen, Viktor
SKVR XIII4 12232.
16%
1937
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
ERA II 204, 613 (4)
16%
1934
Setumaa
Kadastik, Mihail, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
JR 50899
16%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
E 70593 (45)
16%
1930
Harjumaa — Rapla
Tikk, Eduard
JR 02021
16%
1926
Länsi-Inkeri — Narvusi
Angeria, Aleksander
E 73919 (2)
16%
1925
None
Gering, Leida
E 63982 (5)
16%
1928
Viljandimaa — Põltsamaa
Wedler, W.
ERA II 306, 141/2 (66)
16%
1943
None
None
JR 58712
16%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
ERA II 24, 302/3 (5)
16%
1930
Järvamaa — Türi
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 172, 140 (11)
16%
1939
Järvamaa — Ambla
Nikopensius, Elfriide
ERA II 204, 595 (5)
16%
1934
Setumaa
Võsu, Peeter, Jaaska algk. 6 kl. õpil.
ERA II 31, 231 (1)
16%
1930
Tartumaa — Tartu
Valdman, Linda
ERA II 31, 183/4 (3)
16%
1930
Tartumaa — Tartu
Laats, Robert
JR 73141
16%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
ERA II 83, 476 (58)
16%
1935
Virumaa — Rakvere l.
Leemets, Ellen
JR 63707
16%
1947
Aunus — Vieljärvi
Railonsala, Artturi
E 74001 (3)
16%
0
Harjumaa — Harju-Jaani; Harjumaa — Harju-Madise
Schvan, Alfred
ERA II 6, 343 (3)
16%
1928
Harjumaa — Rapla
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 204, 561 (5)
16%
1934
Setumaa
Õuna, Maria, Jaaska algk. 5. kl. õpil.
E 64007/8 (3)
16%
1928
Viljandimaa — Põltsamaa
Wedler, W.
E, StK 37, 51 (1)
16%
1926
Harjumaa — Keila
Palm, August
JR 59460
16%
1886
Häme — Somero
Pettersson, K. V.
E 53758
16%
1923
Läänemaa — Kullamaa; Läänemaa — Lääne-Nigula
Tiitsmann (Tiitsmaa), Aleksander Arnold
E, StK 35, 10 (8)
16%
1926
Saaremaa — Karja
Ränk, Gustav
ERA II 82, 572 (6)
16%
1934
Saaremaa — Mustjala
Piht, Hildegard
JR 72033
16%
1930
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Kaarina
ERA II 70, 377 (1)
16%
1934
Virumaa — Kadrina
Rink, Evald
ERA II 172, 223 (2)
16%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Laos, Elfriide
ERA II 177, 70 (118)
15%
1937
Virumaa — Jõhvi
Mets, Endel
JR 33912
15%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
ERÄ II 172, 185 (1)
15%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Kokaselts, Edgar
ERA II 7, 346 (4)
15%
1928
Läänemaa — Märjamaa
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 251, 27/8 (16)
15%
1938
Läänemaa — Kullamaa
Eenveer, Vello
ERA II 7, 571 (1)
15%
1928
Tartumaa — Äksi
Laugaste (Treu), Eduard
E 56291/2 (5)
15%
1925
Pärnumaa — Vändra
Schmidt, Hans
JR 20613
15%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 46165
15%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
ERA II 82, 26 (6)
15%
1934
Harjumaa — Rapla
Tallenhof, Vaike
SKVR VI1 2025.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
ERA II 31, 217 (1)
15%
1930
Tartumaa — Tartu
Tawet, J.
ERA II 82, 582 (6)
15%
1934
Saaremaa — Mustjala
Väärt, Alla
ERA II 79, 340 (2)
15%
1934
Läänemaa — Mihkli
Piile, Mari
ERA II 172, 221/2 (2)
15%
0
Järvamaa — Ambla
Nikopensius, Elfriide
E 20730
15%
1895
Järvamaa — Ambla
Neublau, Joosep
ERA II 82, 576 (7)
15%
1934
Saaremaa — Mustjala
Harjus, Martaliine
JR 61418
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
ERA II 7, 364 (20)
15%
1928
Järvamaa — Peetri; Harjumaa — Keila
Viidalepp (Viidebaum), Richard
JR 82345
14%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
ERA II 183, 618 (3)
14%
1938
Järvamaa — Koeru
Priks, Laine
SKVR VII3 4522.
14%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
E 57000 (37)
14%
1926
Virumaa — Iisaku
Koppel (snd. Blum), Marta
ERA II 70, 359 (3)
14%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Lill, Gottfried
ERA I 2, 336/7 (2)
14%
1928
Virumaa — Haljala
Viltrop, J.
ERA II 266, 240/1 (10)
14%
1939
Tartumaa — Kodavere
Univere, Aili
ERA II 82, 565 (4)
14%
1934
Saaremaa — Mustjala
Nukk, Taaniel
ERA II 207, 659 (27)
14%
1939
Pärnumaa — Häädemeeste
Mäesalu (Martinson), Marta
JR 19911
14%
1967
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Järvelä, Lyydia
ERA II 172, 141 (6)
14%
1939
Järvamaa — Järva-Madise
Ader, Erna
E 44305
14%
1903
Virumaa — Viru-Nigula
Jürjev (Kallus), Gustav Johann
ERA II 6, 592 (20)
14%
1928
Harjumaa — Rapla
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 83, 559 (1)
14%
1929
Viljandimaa — Põltsamaa
Mant, Hermilde
E 73959/60 (16)
14%
1924
Harjumaa — Rapla
Andresson, Alice
ERA II 183, 501 (60)
14%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Lunts, Julius
ERA II 250, 617/8 (2)
14%
1939
Virumaa — Viru-Jaagupi
Sepp, Mare
ERA II 31, 135 (1)
14%
1930
Tartumaa — Tartu
Koppel, A. (Tartu)
E 63990/1 (9)
14%
1928
Viljandimaa — Pilistvere
Wedler, W.
E 57623
14%
1926
Virumaa — Kadrina
Noor, Selma
E 73928 (4)
14%
1924
Harjumaa — Harju-Madise
Traut, Linda
E 63991/2 (2)
14%
1928
Tartumaa — Kursi
Wedler, W.
ERA II 70, 435 (4)
14%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Paju, Leida
E 73956 (8)
14%
0
Harjumaa — Harju-Madise
Busch, Iida
ERA II 6, 228/9 (34)
14%
1928
Harjumaa — Rapla
Viidalepp (Viidebaum), Richard
JR 49734
14%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
E, StK 14, 205 (2)
13%
1922
Tartumaa — Tartu
Pärt (abielus Kaal), Linda
ERA II 31, 89 (1)
13%
1930
Tartumaa — Tartu
Palmpuu, Amanda
E 61492
13%
1927
Virumaa — Simuna
Kasikov, Maria
ERA II 13, 593 (12)
13%
1929
Tartumaa — Torma
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 14, 271/3 (9)
13%
1929
None
None
ERA II 82, 38 (6)
13%
1934
Harjumaa — Rapla
Dubro, Helmi
ERA II 70, 244 (8)
13%
1934
Virumaa — Väike-Maarja
Adler, A.
ERA II 7, 570/1 (1)
13%
1928
Tartumaa — Äksi
Laugaste (Treu), Eduard
SKVR XI 2617.
13%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
ERA II 31, 69 (1)
13%
1930
Tartumaa — Tartu
Lepp, Linda
ERA II 70, 452 (11)
13%
1934
Virumaa — Haljala
Adamberg, Agnes
ERA II 36, 574 (11)
13%
1931
Viljandimaa — Põltsamaa
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 7, 222 (5)
13%
1928
Läänemaa — Märjamaa
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 31, 37 (1)
13%
1930
Tartumaa — Tartu
Jantson, Agnes
ERA II 183, 500 (58)
13%
1938
Järvamaa — Järva-Madise
Lunts, Julius
ERA II 83, 482 (16)
13%
1935
Virumaa — Rakvere l.
Uustalu, Auguste
SKVR XI 2619.
13%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
ERA II 70, 479 (15)
13%
1934
Virumaa — Viru-Jaagupi
Västo, Amanda
ERA II 172, 145 (2)
13%
1939
Järvamaa — Järva-Madise
Elts, Magda
ERA II 172, 199 (1)
13%
0
Järvamaa — Ambla
Elts, Magda
ERA II 70, 365 (2)
13%
1934
Virumaa — Rakvere
Ploom, Julius
ERA II 147, 210/1 (8)
13%
1937
Läänemaa — Märjamaa
Ots, Erna
JR 33888
13%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
ERA II 13, 595/6 (2)
13%
1929
Tartumaa — Torma
Viidalepp (Viidebaum), Richard
E 74023 (1)
12%
1927
Harjumaa — Harju-Madise
Viilas, Aliide
ERA II 82, 536 (4)
12%
1934
Tartumaa — Kambja
Köösel, Eduard
ERA II 166, 67/8 (76)
12%
1937
Virumaa — Jõhvi; Tartumaa — Torma
Hallik, Armilda
ERA II 172, 161 (3)
12%
1939
Järvamaa — Järva-Madise
Kokaselts, Meeta
ERA II 31, 81 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Namm, Linda
JR 72034
12%
1930
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Kaarina
ERA II 172, 143 (1)
12%
1939
Järvamaa — Järva-Madise
Hints, Erika
ERA II 31, 95 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Posti, Helga
ERA II 24, 217 (104)
12%
1930
Järvamaa — Türi
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 132, 169 (1)
12%
1936
Tartumaa — Torma
Haav, August
ERA II 299, 385 (106)
12%
0
None
Tammepuu (Eichenbaum), Priidu (Friedrich)
E 73996 (1)
12%
1924
Harjumaa — Risti
Ehrlich, Ed.
ERA II 70, 331 (3)
12%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Avikson, Arnold
ERA II 70, 466 (24)
12%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Jõesaar, Ellen
ERA II 24, 400/1 (13)
12%
1930
Järvamaa — Türi
Viidalepp (Viidebaum), Richard
E 54700 (1)
12%
1924
Tartumaa — Torma
Sööt, Bernhard
ERA II 31, 211 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Selgis, Hans
ERA II 172, 171 (10)
12%
1939
Järvamaa — Ambla
Heinamägi, Harald
ERA II 2, 477 (1)
12%
1928
Viljandimaa — Viljandi; Tartumaa — Rannu
Tampere, Herbert
ERA II 31, 17 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Aloe, Aksella
ERA II 82, 540 (5)
12%
1934
Tartumaa — Kambja
Tagepera, Õie
ERA II 69, 183 (10)
12%
1939
Pärnumaa — Häädemeeste
Martinson, M.
ERA II 31, 173/4 (2)
12%
1930
Tartumaa — Nõo
Jõgar, Hugo
ERA II 250, 639 (30)
12%
1939
Virumaa — Viru-Jaagupi
Sepp, Mare
JR 73675
12%
1936
Häme — Asikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
E 59923
12%
1927
Pärnumaa — Tori
Johannson, H.
ERA II 31, 121 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Joonas, Ethel
ERA II 31, 199 (2)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Palmas, L.
ERA II 31, 21 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Aumann, Lehte
ERA II 31, 35 (1)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Ind, Linda
ERA II 31, 45 (2)
12%
1930
Tartumaa — Tartu
Kerge, E.
JR 80471
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
ERA II 84, 275 (26)
12%
1933
Tartumaa — Kambja
Pastak, Alaida
E 61440/1 (4)
11%
1927
Virumaa — Narva l.
Kasikov, Maria
ERA II 7, 565/6 (1)
11%
1928
Tartumaa — Äksi
Laugaste (Treu), Eduard
ERA II 189, 146 (60)
11%
1938
Läänemaa — Emmaste
Ennist, Enda
ERA II 70, 533 (1)
11%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Grüntal, Alma
ERA II 210, 245/6 (8)
11%
1939
Pärnumaa — Tõstamaa
Kiirats, Õie
ERA II 266, 241 (11)
11%
1939
Tartumaa — Kodavere
Univere, Aili
JR 20674
11%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
ERA II 31, 145 (1)
11%
1930
Tartumaa — Tartu
Peeda, Leida
ERA II 31, 59 (3)
11%
1930
Tartumaa — Tartu
Kärsna, Armilde
ERA II 83, 485 (7)
11%
1935
Virumaa — Rakvere l.
Lillenberg, Vaike
ERA II 250, 675/6 (92)
11%
1939
Virumaa — Viru-Jaagupi; Tartumaa — Tartu
Sepp, Mare
ERA II 7, 558 (1)
11%
1928
Tartumaa — Äksi
Laugaste (Treu), Eduard
ERA II 70, 523 (14)
11%
1934
Virumaa — Rakvere l.
Siirak, Elita
ERA II 31, 75 (1)
11%
1930
Tartumaa — Tartu
Looga
ERA II 31, 19/20 (3)
11%
1930
Tartumaa — Tartu
Armulik, Valter
E 48590/1 (10)
11%
1927
Tartumaa — Tartu
Perli, T.
H II 7, 804 (9)
11%
1889
Virumaa — Iisaku
Timotheus, Dietrich
E 63995/6 (2)
11%
1928
Viljandimaa — Põltsamaa
Wedler, W.
ERA II 258, 372/5 (33)
11%
1939
Virumaa — Väike-Maarja
Ross, Marsell
ERA II 31, 149 (1)
11%
1930
Tartumaa — Tartu
Scheff, Walentine
JR 20639
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
E 58234 (9)
11%
1926
Tartumaa — Torma
Paigaline, Lonny
E 41909/10
11%
1901
Harjumaa — Kuusalu
Ploompuu, Aleksander
E 54700 (2)
11%
1923
Virumaa — Haljala
Sööt, Bernhard
ERA II 25, 111/2 (2)
10%
1930
Järvamaa — Järva-Madise
Viidalepp (Viidebaum), Richard
ERA II 146, 824 (59)
10%
1915
Pärnumaa — Saarde
Sõggel, J. P. (Jaak)
SKVR IV3 3884.
10%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
E 52656
10%
1922
Tartumaa — Tartu
Kasvandik, Hildegard
ERA II 31, 182 (3)
10%
1930
Tartumaa — Äksi
Kriisa, Herbert
ERA II 31, 147 (1)
10%
1930
Tartumaa — Tartu
Savasson, Ella
ERA II 82, 530 (11)
10%
1934
Tartumaa — Kambja
Adler, Arnold
E 73927/8 (3)
10%
1924
Harjumaa — Harju-Madise
Traut, Linda