JR 13680
99%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43927
88%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14074
86%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25578
76%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 17432
76%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 43864
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 19114
74%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 42177
74%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 21969
72%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 43674
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46135
71%
1917
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Numminen, Jalo
JR 21396
68%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 71082
68%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
SKVR XI 436.
66%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 21453
66%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49165
66%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21054
65%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21623
64%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 43718
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44097
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2563.
63%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40904
62%
1910
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Maanviljelyslyseon Toverikunta
JR 43775
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71404
61%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 46443
60%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 80052
57%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Tornion alakouluseminaari
SKVR VI1 2355.
57%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 19920
57%
1936
Satakunta — Ikaalinen; Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 39870
57%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 44041
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 34529
56%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 44135
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44022
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51564
53%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 43673
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 18038
52%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 18083
52%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 04324
52%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 42174
52%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 03032
50%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Vähäkyrö
Brandt, Herman
JR 21961
49%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 47927
49%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 43647
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21413
48%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 04106
48%
1921
Varsinais-Suomi — Kuusisto
Fingerroos, Ellen
JR 44105
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12284
47%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13857
47%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43914
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11933
45%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15176
45%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10767
45%
1932
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14009
45%
1939
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12678
45%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34528
44%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 73261
44%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XI 402.
43%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kortesjärvi
Vallinmäki, A. J.
JR 43612
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46234
41%
1956
Varsinais-Suomi — Vahto
Nurminen, Anna
SKVR XII1 2571.
40%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10797
40%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44121
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2572.
39%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73179
38%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 11097
38%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14839
38%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70386
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14524
36%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55536
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80953
35%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 21053
35%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 65977
35%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11934
35%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60477
34%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 32126
33%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XII1 2520.
31%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51565
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 44001
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 60355
26%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
SKVR XII1 2517.
22%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys