JR 11953
93%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
89%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4150.
83%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 11105
82%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
82%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
82%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
82%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
82%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
82%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
81%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81739
79%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 16023
79%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
78%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
78%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 15070
78%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
77%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
77%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22770
77%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10697
76%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
76%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
76%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
76%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31483
76%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
76%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 10482
75%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
75%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
75%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
75%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
75%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
75%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51210
75%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14975
75%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
74%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 11416
74%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12751
74%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
74%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61252
74%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 11305
74%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
74%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
74%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 26132
74%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10422
74%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11035
74%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
74%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
73%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 10941
73%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
73%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
73%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12903
73%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10772
73%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
73%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
73%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
73%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
73%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
73%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
73%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
73%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
73%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11023
73%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
73%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10512
72%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
72%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11382
72%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
72%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
72%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83860
72%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 44109
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11531
72%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
72%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60993
72%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 11492
71%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
71%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12130
71%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
71%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
71%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
71%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 11145
71%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14034
71%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
71%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44143
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 23208
71%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
71%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
71%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
70%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
70%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
70%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15318
70%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22526
70%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
70%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
70%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
70%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
70%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 49060
70%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 12193
70%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
70%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22127
70%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 12090
70%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
70%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14264
69%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14602
69%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66901
69%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR XII1 2813.
69%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15134
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
69%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16881
69%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11228
69%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
69%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
69%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
69%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
69%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 22155
68%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 12846
68%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
68%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15650
68%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51247
68%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12566
68%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16613
68%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49672
68%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 11061
68%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
68%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15669
68%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
68%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
68%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
68%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 51545
68%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10505
68%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
67%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
67%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22622
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56663
67%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64441
67%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 61124
67%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 51281
67%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56702
67%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11086
67%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
67%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00651
66%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 26193
66%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
66%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
66%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
66%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
66%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
66%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
66%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
66%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
66%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
66%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
66%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
66%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
66%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
66%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
66%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
66%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
66%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
66%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 48971
66%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
66%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
66%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 08995
66%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
66%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40299
66%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 11270
66%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
66%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10823
66%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43648
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 81235
66%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 09255
66%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 11461
66%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
66%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48963
66%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11062
66%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82308
66%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 11639
65%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
65%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
65%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 11616
65%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
65%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67840
65%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 08862
65%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 43685
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4144.
65%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 43957
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 18389
65%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 43940
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13588
65%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2822.
65%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70379
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70618
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49041
64%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11976
64%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
64%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
64%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
64%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22732
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
64%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
64%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
64%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
64%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 51178
64%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 66556
64%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
64%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56686
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12989
64%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22670
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04325
64%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 49172
64%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 11326
64%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 77261
64%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 55376
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56185
64%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46435
63%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 51277
63%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55345
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11319
63%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82786
63%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 12302
63%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
63%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57620
63%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12398
63%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
63%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11344
63%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56065
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21004
63%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
63%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 15608
62%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
62%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 65980
62%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 14636
62%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
62%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21542
62%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 26385
62%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
62%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 56849
62%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12006
62%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
61%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 47565
61%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 22931
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 67829
61%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 70301
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2804.
61%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2786.
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
61%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2816.
61%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
61%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 22569
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43774
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56088
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69911
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00182
61%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 15281
61%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10869
61%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
61%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 43717
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70190
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 35126
61%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56696
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21364
60%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 56300
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4145.
60%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
60%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
60%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
60%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 70841
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00016
60%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
60%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
60%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
60%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
60%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
60%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
60%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
60%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
60%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
60%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 65475
60%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 19121
60%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 11977
60%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
60%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21005
60%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 55788
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 56461
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22512
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 84451
60%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 10491
60%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
60%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23813
60%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 64440
60%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68629
60%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 49838
59%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 76732
59%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 56220
59%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44038
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
59%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 15300
59%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72846
59%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 56378
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72769
59%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 78972
59%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 75658
59%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 22717
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56040
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43616
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII3 7639.
58%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 13875
58%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
58%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
58%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12701
58%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
58%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
58%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
58%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 04948
58%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
58%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
58%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
58%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
58%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
58%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
58%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
58%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
58%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
58%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
58%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
58%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 69651
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15136
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
58%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22786
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12814
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
58%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 12567
58%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11281
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56261
58%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11774
58%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
58%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4151.
57%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 21157
57%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 43882
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2817.
57%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15570
57%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80276
57%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 12516
57%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
57%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51202
57%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57414
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69029
57%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22557
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12303
57%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
57%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55855
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46440
57%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 49258
57%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
57%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56007
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12932
57%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
57%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81096
57%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 73052
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 60415
57%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 65477
57%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11716
57%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
57%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56392
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55092
57%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 2803.
56%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17346
56%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 11417
56%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55841
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11075
56%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11529
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40662
56%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 11445
56%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
56%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 43862
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 61237
56%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 22126
56%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 44726
56%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 56205
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17374
56%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 55923
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57379
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22659
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12019
56%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
56%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 10590
56%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56962
56%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61019
56%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
56%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 56255
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4152.
56%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 23811
56%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 48924
56%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 56468
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4149.
55%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 51763
55%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21432
55%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12797
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
55%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
55%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
55%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 14014
55%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56678
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00056
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 65124
55%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 22863
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 35122
55%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 21334
55%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 56868
55%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23392
54%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 51232
54%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 44345
54%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 55390
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56240
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00032
54%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 10549
54%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40720
54%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 10756
54%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
54%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49278
54%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 21394
54%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 15422
54%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2805.
54%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
54%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55862
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56589
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2807.
53%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57252
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47962
53%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 69743
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55864
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56526
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11815
53%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16296
53%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56532
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22768
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13468
53%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57279
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70335
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13453
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
52%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
52%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80038
52%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 15712
52%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10047
52%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 16390
52%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16410
52%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55956
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22816
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56636
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2824.
52%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2785.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72702
51%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11191
51%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83538
51%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 10325
51%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
51%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
51%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 82540
51%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 35110
51%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 42883
51%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 17088
51%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 57270
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
50%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 54052
50%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VII3 4146.
50%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4147.
50%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
50%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
50%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
50%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57382
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70041
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 18416
50%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 55431
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20678
50%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 56226
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72832
50%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15470
50%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21620
50%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 16478
50%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69681
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40739
50%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 03831
50%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 10589
50%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28298
50%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 10870
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
50%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22375
49%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 56618
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28203
49%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 49847
49%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 72787
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10942
49%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
49%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 25665
49%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 56267
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55409
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55816
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49733
49%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 65476
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 81771
49%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 13013
49%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55562
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27175
48%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 57257
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56896
48%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49387
48%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 09024
48%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 14540
48%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16797
48%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67409
48%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 13411
48%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51197
48%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70762
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64925
47%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55942
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2812.
47%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51518
47%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 07702
47%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 11119
47%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
47%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
47%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 64443
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 80416
47%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 69609
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2800.
47%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
47%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
47%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
47%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 56449
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15245
47%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
46%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14664
46%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11836
46%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
46%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64439
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64449
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57933
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83879
46%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 10755
46%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11816
46%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
46%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56669
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10134
46%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49423
46%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 22579
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 71110
46%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 65127
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55900
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55552
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55800
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14444
45%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51314
45%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 80014
45%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 50060
45%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 49445
45%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 57323
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47926
45%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 05778
45%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 22369
45%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22964
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 68074
45%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 55315
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55807
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10498
45%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
45%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
45%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
45%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
45%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
45%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
45%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
45%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
45%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68537
45%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 74510
45%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 65125
45%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 57964
45%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55367
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
44%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55830
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11780
44%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
44%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51236
44%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47247
44%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 74905
44%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 40766
44%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 65532
44%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56580
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52549
44%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22705
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64926
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 62703
43%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 68691
43%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
SKVR XII1 2814.
43%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43987
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57356
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14276
43%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21550
43%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 10916
43%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
43%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47930
43%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 57471
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12662
43%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73419
43%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2788.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55451
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
42%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2783.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
42%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
42%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15166
42%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67466
42%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 04362
42%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
42%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 51225
42%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55319
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12700
42%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
42%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11837
42%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13821
42%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55878
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11254
41%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
41%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
41%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21450
41%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 43912
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12633
41%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
41%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
41%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
SKVR VII3 4153.
41%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 14163
41%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
41%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57506
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42052
41%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 63319
41%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 09284
41%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 42121
41%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 46176
41%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
SKVR XII1 2784.
41%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55387
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64435
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 60402
41%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 56653
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55350
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
40%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 15469
40%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45987
40%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 12448
40%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71083
40%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 46370
40%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 58290
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22171
40%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 08141
40%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 15549
40%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55574
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56607
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55672
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55284
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
39%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 58224
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14553
38%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25576
38%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 65128
38%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 09421
38%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 50729
38%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 50808
38%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 58710
38%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 73089
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49302
38%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 55360
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65529
38%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 72980
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
38%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58243
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42066
38%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 73035
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22610
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49039
38%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57291
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20631
37%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 55602
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14162
37%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
37%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57530
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55303
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57973
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
36%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13506
36%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62708
36%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 57475
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7644.
36%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 76657
36%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 57713
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
36%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
36%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
36%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63646
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 10732
36%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
36%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
36%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
36%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
36%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
36%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 64785
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64914
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22504
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64432
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49253
35%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55362
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
35%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2815.
35%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55052
35%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57194
35%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55406
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21959
35%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 57795
35%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16135
35%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41697
34%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 16639
34%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42176
34%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 57093
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58577
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49141
33%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2811.
33%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76113
33%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 58349
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64442
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 75725
33%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 66372
33%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 72985
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2798.
33%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
33%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 55629
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12341
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
33%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55646
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10854
33%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57228
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73004
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22243
33%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12342
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64436
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68143
33%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 56287
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18396
32%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 64784
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55444
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14113
32%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78521
32%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 57767
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14894
32%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58585
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58663
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64444
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57831
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55331
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55438
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42062
31%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 80116
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 12845
31%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57916
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11161
31%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
31%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
31%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
31%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
31%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
31%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 72965
31%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 84406
31%
1911
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 29887
31%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
SKVR XII1 2823.
31%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57452
31%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20934
31%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 57641
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48688
31%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 55371
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782.
31%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73281
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2821.
31%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12447
30%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58477
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16142
30%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
30%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55723
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
30%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
30%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 21966
29%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 58396
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
29%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06947
29%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 57118
29%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41784
29%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 57791
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58461
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
29%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56035
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57775
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57178
28%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40795
28%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 10548
28%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28328
27%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 16812
27%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72292
27%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 72997
27%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2809.
27%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2810.
26%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10444
26%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12449
26%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57023
26%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49554
26%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
26%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
25%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55710
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58490
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17420
25%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 65129
25%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65474
25%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2797.
25%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53527
24%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 73088
24%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57553
23%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57650
23%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15814
23%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12131
22%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14708
20%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14961
20%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49460
20%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 65123
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 47435
18%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.
JR 27657
17%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia