JR 15184
99%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00030
97%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 10805
97%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10846
97%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15872
97%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26197
95%
1962
Uusimaa — Helsinki
Kivi, Meri
JR 11117
95%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11560
95%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12091
95%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12720
95%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14228
95%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15071
95%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15263
95%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15932
95%
1939
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46383
95%
1920
Uusimaa — Helsinki
Nyholm, Saara
JR 75647
95%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 12164
95%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23242
94%
1936
Uusimaa — Espoo
Karhu, Lyyli
JR 11299
93%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11462
93%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12071
93%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12304
93%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13876
93%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14878
93%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15251
93%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15283
93%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15768
93%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16000
93%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16218
93%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16331
93%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49477
93%
1955
Etelä-Karjala — Terijoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57704
93%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57747
93%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57753
93%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57845
93%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72978
93%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 84399
93%
1914
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 14389
93%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25568
91%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 10300
91%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11233
91%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57715
91%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81736
91%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 11383
90%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13718
90%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21392
89%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21470
89%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 10994
89%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15865
89%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46438
89%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 14103
89%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72863
89%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57842
89%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63248
88%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 21063
87%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 57834
87%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56733
86%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11772
86%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12886
86%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15380
86%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57761
85%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21430
85%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 14480
84%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16117
83%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13341
82%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14388
82%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22258
81%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12599
81%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56178
81%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49785
77%
1956
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 60928
77%
1962
Uusimaa — Helsinki
Pulliainen, Liina
JR 49575
77%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14292
76%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56183
76%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21307
75%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12977
75%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13625
75%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12663
74%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14539
74%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16462
74%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12911
74%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15458
74%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11100
72%
1932
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13561
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14842
72%
1939
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16687
72%
1944
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48974
71%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 03547
71%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10583
71%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10674
70%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14744
70%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16298
70%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62710
70%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 65078
70%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68528
70%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 11978
70%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06157
69%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 37092
68%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 49890
68%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 21347
68%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11528
68%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14192
68%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15138
68%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48979
68%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49022
68%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49241
68%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 82784
68%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 10705
67%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11951
67%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13668
67%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49028
67%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11561
66%
1933
Varsinais-Suomi — Särkisalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14237
66%
1939
Varsinais-Suomi — Särkisalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16794
66%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30972
65%
1945
Häme — Hausjärvi; Pohjois-Karjala — Kitee
Kuusisto, Inkeri
JR 14198
64%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15900
64%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12568
64%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11494
64%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14977
64%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83864
64%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 10775
63%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31481
63%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 39645
62%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 49702
62%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 10455
60%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14716
60%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22559
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 07042
59%
1926
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 56346
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31455
58%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 56297
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4085.
57%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 23177
56%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 72804
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10746
55%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15962
55%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15423
55%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56358
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56360
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08905
54%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 23808
53%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 56749
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13562
52%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22543
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16519
45%
1943
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46693
41%
1926
Uusimaa — Helsinki
Okkola, T. E.