JR 12469
97%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12366
78%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13937
78%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15496
78%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11874
60%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12470
49%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22596
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22623
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22714
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23265
46%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 12184
46%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12271
46%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12944
46%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13018
46%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13519
46%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13692
46%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13738
46%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49009
46%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49786
46%
1956
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 47931
46%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 50104
46%
1956
Häme — Kärkölä
Paavolainen, Oma Martti
JR 22372
45%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 49225
45%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 22573
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 66082
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 15495
42%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12768
41%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22517
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 48992
41%
1954
Pohjois-Savo — Kuopio
Paavolainen, Oma Martti
JR 22978
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11849
41%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14565
41%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22378
39%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 16461
39%
1943
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58620
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03802
38%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 33930
38%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 49731
37%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 15700
37%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10928
36%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12039
35%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22815
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 58328
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11889
35%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69345
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 62936
34%
1951
Pohjois-Savo — Maaninka
Pöyhönen, Martti
JR 61246
34%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
JR 49062
34%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 13847
33%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22497
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64489
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15201
31%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22368
30%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 11355
30%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15619
30%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16684
30%
1944
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49728
30%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 52355
30%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65972
30%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 73312
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 73461
30%
1939
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 73040
30%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64488
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3130.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46071
28%
1941
Uusimaa — Porvoo
Nousiainen, Oskari
JR 81580
28%
1935
Etelä-Karjala — Vahviala
Tuuloskorpi, Aleks
JR 15108
27%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16363
27%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10532
27%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14760
27%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 38854
26%
1965
Peräpohjola — Tervola
Lehto, Mirjam
JR 75472
26%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
SKVR XII1 3131.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15333
25%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65985
25%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66894
25%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 64413
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15125
23%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16528
21%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
E 37046/7 (1)
10%
1898
Virumaa — Kadrina
Kivi, Alfred Konstantin