JR 15027
96%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64061
96%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 15120
96%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11545
94%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11102
93%
1932
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14844
92%
1939
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12773
89%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15113
89%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68187
88%
1935
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Rossi, Leena
JR 22733
83%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 1959 α.
83%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65037
82%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 15112
81%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15151
77%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12772
77%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60979
74%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61126
73%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 18403
71%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 69238
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15003
64%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16323
64%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12522
64%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14298
62%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20657
62%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kaakinen, Iikka
JR 65039
62%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 12044
61%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11520
60%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23758
59%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 65223
59%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 11742
59%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15026
59%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10643
59%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49855
59%
1955
Varsinais-Suomi — Turku
Paavolainen, Oma Martti
JR 64204
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70422
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15840
57%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48975
57%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15338
57%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49029
56%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 13542
56%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64682
56%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65616
56%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11401
56%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14497
56%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12123
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15386
55%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70258
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 76656
55%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 23759
55%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 12888
55%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13343
55%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64685
55%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11582
55%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50110
55%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 66986
54%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Rautiainen, Iida
JR 63630
54%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12960
53%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13640
53%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15169
53%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11146
53%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14859
53%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10996
53%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 02587
52%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
JR 15385
52%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49576
52%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 06950
52%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR VI2 7103.
51%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Saastamoinen, Mauri
JR 12935
51%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14143
51%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49066
51%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15861
51%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49111
51%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14018
51%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12104
51%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15275
51%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70628
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13701
50%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43461
50%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 10433
50%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12456
50%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65585
50%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64968
50%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10761
50%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14670
50%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09131
50%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
JR 11519
50%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16096
49%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44411
49%
1955
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Muraja, Paulo
JR 73290
49%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11546
49%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15002
49%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33508
49%
1952
Etelä-Karjala
Kärki, Frans
JR 64200
49%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 46188
49%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 06280
48%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 21339
48%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 10611
48%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22966
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64683
48%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15289
48%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28319
47%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 22836
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12259
47%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22888
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64692
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 50161
46%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 12077
46%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22377
46%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 15478
46%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22635
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22917
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11873
45%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23342
45%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 11169
45%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14699
45%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47892
45%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, Impi
JR 49682
45%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 64687
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64203
45%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16777
45%
1944
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13232
45%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49953
45%
1956
Häme — Kärkölä
Paavolainen, Oma Martti
JR 11101
45%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14843
45%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15121
44%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12851
44%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13420
44%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13831
44%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1959.
44%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15152
44%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 1790.
44%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
JR 12455
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64684
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11083
44%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64689
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64688
43%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 69512
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 05971
43%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 22893
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11652
43%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13384
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13359
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49061
43%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 12351
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13922
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49982
43%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12352
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14095
43%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15477
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 2015.
43%
1904
Satakunta — Kankaanpää
Päivike, Yrjö
JR 64969
43%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14351
43%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11617
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13656
42%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11670
42%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46189
42%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 23329
42%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 12122
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1960.
42%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
SKVR XII1 1963.
42%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12733
42%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15085
42%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65615
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 14184
42%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10508
41%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16320
41%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64690
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12734
40%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15086
40%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21369
40%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 22642
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12831
40%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13486
40%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65220
40%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 77263
40%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 62723
40%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 15168
40%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64691
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15365
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12404
39%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42767
39%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Meriläinen, Onni
JR 12572
39%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15427
39%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65407
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65614
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR X1 2009.
39%
1909
Satakunta — Punkalaidun
Kotikoski, J. W.
JR 00258
39%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Vera
JR 11786
39%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49966
38%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 08996
38%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 65221
38%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 11708
38%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69653
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11170
38%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 2003.
38%
1890
Satakunta — Pori
Tuomi, Tuomas
SKVR XIV 1788.
38%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
JR 64818
38%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 16873
38%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13973
38%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64970
38%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1961.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10525
38%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47105
38%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 12523
37%
1933
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14299
37%
1939
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18225
37%
1961
Etelä-Karjala — Kaukola
Iivonen, Pekka
SKVR XIV 1791.
37%
1915
Uusimaa — Porvoo
Velho, Osku
JR 12144
37%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11456
37%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14468
37%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65222
37%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 64819
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12170
37%
1933
Satakunta — Harjavalta
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13724
37%
1939
Satakunta — Harjavalta
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64952
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64817
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12981
36%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65406
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 20628
36%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 64816
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1962.
36%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50041
36%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 41651
36%
1937
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Mannonen, Ulla
JR 14396
36%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83541
36%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
JR 64686
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 07516
35%
1936
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 16029
35%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05816
35%
1932
Etelä-Karjala — Kirvu
Haltsonen, Sulo
JR 14643
35%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11932
35%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12457
35%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 2012.
34%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR X1 2010.
34%
1905
Satakunta — Kokemäki
Santavirta, K. O.
JR 13809
34%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13923
34%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48908
33%
1922
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Martta
JR 15206
33%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64966
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 73099
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR VI1 2574.
33%
1922
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 46969
32%
1926
Etelä-Karjala — Vuoksela
Okkola, T. E.
JR 11986
32%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13569
32%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11785
32%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22778
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 07617
31%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Heinonen, Hiski
JR 40043
31%
1963
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Lohi, Veera
JR 14395
31%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2575.
31%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR X1 2013.
31%
1907
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
JR 34612
31%
1964
Satakunta — Kiikka
Kärki, Frans
SKVR XII2 8288.
31%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
SKVR X1 2011.
30%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
JR 81821
30%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 21421
30%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 47508
30%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Okkola, T. E.
JR 65300
30%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 43950
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 65501
29%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43699
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XI 442.
29%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 66897
29%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 12994
29%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13593
29%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43894
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 2014 α.
29%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 14144
29%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11603
29%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14622
29%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08758
28%
1961
Häme — Jämsä
Hirvonen, Maire
JR 07000
28%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Heikkilä, Jaakko
JR 73077
28%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15480
28%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11985
28%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13568
28%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43658
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XI 361.
28%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
JR 64693
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2572.
27%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 10610
27%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14284
27%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42167
26%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 44153
26%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 2008.
26%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
JR 21184
26%
1910
Varsinais-Suomi — Kaarina
Kallio, Ilmari
JR 46112
26%
1915
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Numminen, Jalo
JR 21436
26%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64694
26%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65224
26%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 11464
25%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11817
25%
1933
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15253
25%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43946
25%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 66361
25%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR XI 359.
25%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR X1 2014.
24%
1917
Satakunta — Kiikka
Numminen, Jalo
JR 60478
24%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 81193
24%
1913
Varsinais-Suomi — Karuna
Tuominen, Bertel
JR 76116
24%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 05542
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 12573
24%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 37009
23%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Lampen, E.
SKVR XIV 1789.
23%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 14569
23%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49162
23%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64088
23%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
SKVR X1 2007.
22%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 11853
22%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 360.
22%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
JR 12169
22%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13723
22%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12350
21%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65500
21%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64205
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR X1 2004.
21%
1892
Satakunta — Pomarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR VI1 2573.
21%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 38342
21%
1967
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Lehtimäki, Aili
JR 15428
20%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13629
18%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55029
17%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XI 358.
17%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR X1 2002.
16%
1912
Satakunta — Eura
Häyrinen, Kalle
JR 76687
15%
1954
Uusimaa — Hyvinkää
Sykäri, Hilma
JR 49549
14%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1395.
14%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 06869
12%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo