JR 13358
100%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26193
96%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
96%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
96%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
96%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
96%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
96%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
96%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
96%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
96%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
96%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
96%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
96%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
96%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
96%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
96%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
96%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
96%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
96%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
96%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 04948
93%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
93%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
93%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
93%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
93%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
93%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
93%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
93%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
93%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
93%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
93%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
93%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 14110
92%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
92%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39648
91%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 14014
90%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
89%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
89%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
89%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 10772
89%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
89%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
89%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
89%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
89%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
89%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
89%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
89%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
89%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
88%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00032
88%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
88%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 21005
87%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 00056
87%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 10549
86%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
86%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 10697
85%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
85%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
85%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
85%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
85%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67840
85%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 56378
85%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16200
84%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
84%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
84%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22526
83%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
83%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
83%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
83%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
83%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 70041
83%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80038
83%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 10505
83%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
83%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 12814
82%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
82%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
82%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
82%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
82%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
82%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
82%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
82%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
82%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
82%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
82%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
82%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
82%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
82%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
82%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
82%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
82%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
82%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
82%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 40299
82%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XII1 2803.
82%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11639
82%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
82%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
82%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
82%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
81%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
81%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
81%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56392
81%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2822.
81%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00016
81%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
81%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
81%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
81%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
81%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
81%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
81%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
81%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
81%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
81%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
81%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
81%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
81%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
81%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43940
81%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 48963
81%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 31483
80%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
80%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 22732
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
80%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
80%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
80%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
80%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
80%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
80%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
80%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
80%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
80%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12566
79%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
79%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
79%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 49456
79%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 12846
79%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
79%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
79%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 16023
79%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09255
78%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 12932
78%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
78%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55956
78%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
78%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 22670
78%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11270
78%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
78%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
78%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
78%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49445
78%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 15669
78%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21364
78%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 68629
78%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VII3 4151.
77%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 51247
77%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10325
77%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
77%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
77%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11774
77%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
77%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49258
77%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
77%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 11075
77%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47565
77%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 11281
77%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
77%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 26385
77%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
77%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 70301
77%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21004
76%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
76%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
76%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
76%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
76%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4143.
76%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 12701
76%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
76%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
76%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
76%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22770
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11836
76%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
76%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11035
76%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4149.
75%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 21432
75%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 56868
75%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68537
75%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 78972
75%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 11461
75%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
75%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
75%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
75%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
75%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65476
75%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11228
75%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
75%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
75%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 72846
75%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 81841
75%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 12019
75%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19121
75%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 47930
75%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 11382
75%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
75%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49733
75%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
75%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 51232
74%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4145.
74%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
74%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
74%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16410
74%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56589
74%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11319
74%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
74%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56267
74%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10756
74%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
74%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72796
74%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
74%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 75658
74%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 23392
74%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 22265
73%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12193
73%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
73%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17374
73%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 70190
73%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15318
73%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 51202
73%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23208
73%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11305
73%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11594
73%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12398
73%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
73%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
73%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
73%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35126
72%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56185
72%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14444
72%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44038
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
72%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 2800.
72%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14975
72%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11326
72%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
72%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
72%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4150.
72%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
72%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
72%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22622
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43616
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51281
72%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22557
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10869
72%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
72%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65980
71%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 22931
71%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
71%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10512
71%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
71%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 60415
71%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 46440
71%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 57597
70%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47926
70%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 43882
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 40766
70%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 72765
70%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11531
70%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
70%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08862
69%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 10823
69%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66901
69%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 15650
69%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08995
69%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
69%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
69%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 72702
69%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 28041
69%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
SKVR XII1 2786.
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
69%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12751
69%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
69%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
69%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 18389
69%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
69%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
69%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
69%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11492
69%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
69%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
69%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
69%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
69%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
69%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
69%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
69%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
69%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 12090
69%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
69%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21157
68%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 48971
68%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
68%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
68%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12700
68%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
68%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 56580
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11716
68%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
68%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2813.
68%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10466
68%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72787
68%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15422
67%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70379
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 51763
67%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22659
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16881
67%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4146.
67%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 11061
67%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
67%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
67%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
67%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 56255
66%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22768
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 69029
66%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15070
66%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43957
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69218
66%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR VII3 4147.
66%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
66%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
66%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
66%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 44345
66%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 57382
66%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49387
66%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 56040
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28203
66%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 12020
66%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83538
66%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 12815
65%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55345
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49847
65%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21334
65%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11952
65%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44143
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69743
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 44439
65%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 56261
65%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22569
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 72832
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14162
65%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70618
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 82786
65%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 11344
65%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2816.
65%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57620
64%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
64%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 10047
64%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 57414
64%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69609
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72980
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
64%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56300
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17346
64%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 15608
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2817.
64%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73035
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 70335
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12130
64%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
64%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51197
64%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56857
64%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56065
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55092
63%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21394
63%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11780
63%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
63%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
63%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
63%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 14034
63%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56007
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70762
63%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55800
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13453
63%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05778
63%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 55376
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73089
62%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11953
62%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
62%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22786
62%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12302
62%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
62%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15300
62%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
62%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
62%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51178
62%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22610
62%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56678
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56205
62%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43685
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49172
62%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 49423
62%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 55788
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16613
61%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27175
61%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
SKVR VII3 4142.
61%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 14264
61%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44109
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12662
61%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50729
61%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 65124
61%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 11417
60%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18416
60%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 56468
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43717
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43806
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51277
60%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16390
60%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11416
60%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56240
60%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
60%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 49672
59%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2783.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
59%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21550
59%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 10299
59%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
59%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
59%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
59%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
59%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
59%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
59%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55319
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55360
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55420
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
59%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55923
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67829
59%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 51236
59%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2805.
59%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2804.
59%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52549
59%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 09421
59%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 69911
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 03831
58%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 07702
58%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 84451
58%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 09284
58%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 10482
58%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
58%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14664
58%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 42066
58%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 43648
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55052
58%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 49302
58%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 40662
58%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 10755
58%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
58%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
58%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12989
58%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7639.
58%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 15134
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2824.
58%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40739
58%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 76732
58%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 21450
58%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 57270
58%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35122
58%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 69651
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57379
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46435
57%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 22127
57%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 22155
57%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 51210
57%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 61252
57%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 43862
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2807.
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 69681
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56636
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12303
57%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
57%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
57%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51545
57%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 77261
57%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 56461
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56686
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12006
56%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56962
56%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57279
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12341
56%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
56%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
56%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10941
56%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
56%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56226
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
56%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 22375
56%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 57356
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10590
56%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16142
55%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49041
55%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12797
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58290
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66372
55%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 22504
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10498
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
55%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
55%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
55%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
55%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
55%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57093
55%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12516
55%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
55%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56532
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81739
55%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 10134
55%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
55%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 56663
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72985
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58224
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58243
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49838
54%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 16296
54%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78521
54%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 56896
54%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57933
54%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
54%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 22171
54%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 46370
54%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 64441
54%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73119
54%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57257
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76113
53%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 63319
53%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 23813
53%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 61019
53%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
53%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 43987
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14263
53%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80276
53%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 00651
53%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 47962
53%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 60993
53%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 04325
53%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 56324
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55331
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 45987
52%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 71110
52%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 13468
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22640
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 67409
52%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 55574
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22126
52%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 11254
52%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
52%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
52%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2790.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
52%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20631
52%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 05415
52%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 06947
52%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 10637
52%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
52%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55438
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55754
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
52%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
52%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
52%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56849
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13821
52%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49278
52%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 22863
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2812.
51%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50808
51%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 56618
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51225
51%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 68143
51%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 14911
51%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67466
51%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
SKVR XII1 2785.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
51%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
51%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
51%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
51%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
51%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
51%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
51%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
51%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64914
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72965
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 13588
51%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
50%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2814.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
50%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
50%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35110
50%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 58710
50%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 22717
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 58577
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56669
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
50%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49543
50%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
50%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 56449
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56287
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57471
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
50%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23811
50%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 57791
49%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16797
49%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74510
49%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 56220
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00182
49%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 68691
49%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 72744
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 54052
49%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 55409
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11815
48%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55602
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
48%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
48%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 11529
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18849
48%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 22369
48%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 58349
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
48%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 10916
48%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
48%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2811.
48%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55942
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10870
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46176
48%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 14894
47%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65477
47%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12903
47%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65475
47%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 81817
47%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 40795
47%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 21966
47%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 10854
47%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57151
47%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04362
47%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 51314
47%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55042
47%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55367
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
47%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12845
47%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
47%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55387
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22579
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 83879
46%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 60402
46%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 14278
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2782.
46%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2789.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47247
46%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 22705
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21620
46%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 63674
45%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 58477
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78492
45%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 49253
45%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 71083
45%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 55629
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11816
44%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
44%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
44%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
44%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
44%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
44%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
44%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
44%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
44%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 73004
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2810.
44%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25576
44%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 49554
44%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 55562
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57164
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55816
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57506
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782 α.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55265
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55448
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51518
44%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16639
44%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11445
44%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
44%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57252
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2823.
44%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20934
44%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 14602
44%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64926
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56526
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16135
43%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57530
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58461
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58150
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15136
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57475
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76657
42%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 25665
42%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 55315
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57767
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14276
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58104
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55292
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74905
42%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 10444
42%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41784
41%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 55284
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22964
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10589
41%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
41%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
41%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
41%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 55552
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2815.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10942
41%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43912
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64439
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13411
41%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65127
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 58585
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 42176
40%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 20678
40%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 50060
40%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 55855
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
40%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 80116
40%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 55672
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2798.
40%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41697
40%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 14113
40%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16812
39%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
39%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 64436
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15166
39%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72292
39%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 12449
39%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57650
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20644
39%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 55451
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15549
39%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56696
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2795.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56607
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57228
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71279
38%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 57812
38%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4153.
38%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR XII1 2809.
37%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55878
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57916
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10548
37%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
36%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49039
36%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64449
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57641
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62703
36%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII3 7644.
36%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
SKVR XII1 2821.
36%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58663
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21959
36%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 47188
36%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 57452
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47182
35%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 55841
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65529
35%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 80014
35%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 56653
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2796.
34%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36620
34%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 57723
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55807
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42883
34%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 57973
34%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
34%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
34%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55350
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65129
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 72997
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2806.
33%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68074
33%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 80416
33%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 49371
33%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 13828
33%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2797.
33%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57323
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09024
32%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 82540
32%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 65125
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 57690
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08141
31%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 12448
31%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64443
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64785
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65128
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55723
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12131
30%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64435
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64432
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 62708
30%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII2 8338.
30%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8336.
29%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 58490
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2808.
29%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73281
29%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 63646
28%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 29887
28%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 12256
28%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17420
28%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 49141
28%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14708
28%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14961
28%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53527
27%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 49460
27%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 15471
26%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57553
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57178
26%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15814
26%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48688
25%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 64444
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3006.
25%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64442
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47435
20%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.
JR 22502
20%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 46896
18%
1926
Kainuu — Ristijärvi
Okkola, T. E.
JR 18404
18%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 22817
18%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12166
18%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13720
18%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66943
18%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Rautell, E. F.
JR 27657
16%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 51609
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 66889
16%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11054
15%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari