JR 13540
94%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16022
79%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11580
74%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13539
73%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12093
71%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11927
71%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15188
71%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15265
70%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15702
69%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14918
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12934
68%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13702
68%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11079
68%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15575
68%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13414
68%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13415
68%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62684
68%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 14590
68%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14869
68%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16203
68%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14949
67%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10724
67%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15921
67%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14735
66%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11266
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11595
66%
1933
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03539
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10683
66%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12635
66%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12570
65%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11667
65%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49020
65%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 70162
65%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12600
65%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14633
64%
1939
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15425
64%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12752
64%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15381
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68621
64%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 14772
64%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39678
63%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 12402
63%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12113
63%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14354
63%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8302.
62%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75682
62%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 12348
62%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15675
62%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13971
62%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11312
62%
1932
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15664
61%
1939
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30959
60%
1945
Uusimaa — Ruotsinpyhtää; Häme — Kuusankoski; Häme — Sysmä; Etelä-Karjala — Kanneljärvi; Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.; Etelä-Karjala — Parikkala
Kuusisto, Inkeri
JR 14294
60%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11026
60%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15149
60%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11496
60%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14979
60%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12518
60%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12979
60%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23256
59%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 12452
59%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15475
59%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11093
59%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14835
59%
1939
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23175
59%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 10877
59%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 6644.
59%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 13416
58%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12847
58%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69946
58%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20910
58%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 28211
58%
1930
Satakunta — Tampere
Koskimies, A. V.
JR 13627
58%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12753
57%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47042
57%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 13395
57%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13919
57%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14589
57%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80230
56%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 16315
56%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15943
56%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42053
56%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 10471
55%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10914
55%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12601
54%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67900
54%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 73127
54%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14369
54%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56306
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55587
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55773
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55654
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73009
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56910
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14039
53%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15382
53%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12569
52%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12347
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12453
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55660
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55472
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00096
52%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 56833
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13918
51%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55698
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73481
51%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 15424
51%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70431
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72699
50%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55630
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67411
50%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 82552
50%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 63672
50%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 56836
49%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72963
49%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 75657
49%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 55917
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56214
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55801
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55516
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72953
48%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 60239
48%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 73121
48%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16874
48%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13671
47%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55460
47%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82556
47%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 56281
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11359
46%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15623
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48977
46%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55908
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15137
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11530
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15778
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11955
46%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11041
46%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14040
45%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73015
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10472
45%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45986
45%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 82572
45%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 56320
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55540
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46162
44%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 14155
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15863
43%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10995
43%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35115
43%
1951
Häme — Luopioinen
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 64437
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15476
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56189
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73564
42%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 23704
42%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 16484
42%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11136
41%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10598
41%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63673
41%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 21548
41%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 57330
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72998
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10638
40%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15835
40%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64728
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64371
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 78760
39%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 55734
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12921
38%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15446
38%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42409
38%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 25575
38%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 56246
37%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78785
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78816
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 65257
37%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 78746
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 80258
36%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 64997
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64312
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 78747
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78805
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 31463
35%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 64727
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 78694
35%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 78725
35%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 49670
35%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 78732
35%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 73420
34%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 39849
34%
1965
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 63909
34%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 16028
34%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78742
34%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 64451
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55764
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10878
33%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14919
33%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55715
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65531
33%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64723
33%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11783
32%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14393
32%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1990 δ.
32%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 65506
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 78820
32%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 13566
32%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78716
31%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78768
31%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11983
31%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10452
31%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10859
31%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11078
31%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14713
31%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14898
31%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15574
31%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49243
30%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 64370
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13879
30%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00091
29%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 73303
29%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 47875
29%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 11981
29%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13564
29%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42061
28%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 11982
28%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13565
28%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50766
27%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Paulaharju, Ahti
JR 52388
27%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 41102
26%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 12307
26%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64372
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 25664
25%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 65530
24%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10807
23%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15870
23%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22269
23%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 60434
23%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 49112
22%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 65570
21%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 67970
21%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 73167
21%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 22860
20%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65126
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 47105
20%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 64447
19%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi