JR 15981
95%
1939
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 354.
82%
1920
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
JR 15526
79%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15979
79%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 353.
78%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
SKVR X1 352.
77%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
JR 12382
76%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63492
74%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 16584
73%
1944
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 361.
72%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
SKVR IX1 3285.
69%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
JR 25549
67%
1935
Satakunta — Kiikka
Kesti, Hilkka
SKVR X1 355.
67%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
SKVR X1 375.
66%
1903
Satakunta — Orivesi
Jokinen, Nestor
SKVR IX1 3304.
66%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
SKVR X1 351.
66%
1888
Satakunta — Huittinen
Vakkila, K. F.
SKVR X1 365.
66%
1912
Satakunta — Lavia
Nurmi, Frans
JR 32993
65%
1949
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR IX1 3293.
64%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 32314
64%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR VIII 4137.
64%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR X1 370.
64%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 76156
64%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
SKVR IX1 3297.
63%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 347.
61%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
JR 36790
61%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR IX1 3296.
60%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 63541
59%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 3359.
59%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR X1 358.
59%
1902
Satakunta — Tyrvää
Kallio, Väinö
SKVR X1 371.
58%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR IX1 3302.
57%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 357.
57%
1909
Satakunta — Tyrvää
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 363.
56%
1893
Satakunta — Mouhijärvi
Laine, T. V.
SKVR X1 372.
56%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
JR 26680
56%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
SKVR VIII 4138.
56%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XI 296.
55%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 59978
55%
1933
Satakunta — Ulvila
Porin tyttölyseo
JR 33618
54%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 06862
54%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 60234
54%
1936
Satakunta — Pori mlk
Porin tyttölyseo
JR 28825
54%
1962
Satakunta — Pomarkku
Kosonen, Nelly
SKVR XII1 3297.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33045
52%
1950
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 33977
52%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
SKVR VI1 2152.
52%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR X1 356.
51%
1904
Satakunta — Tyrvää
Katajaranta, Kalle
SKVR IX1 3351.
51%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 3331.
51%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 75577
50%
1936
Häme — Humppila
Sillanpää, Hilda
JR 58564
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12485
50%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 364.
50%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
SKVR X1 373.
50%
1902
Satakunta — Kangasala
Kallio, Väinö
JR 36788
49%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR IX1 3290.
49%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 344.
49%
1890
Satakunta — Ulvila
Tuomi, Tuomas
SKVR XII1 3312.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55894
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3292.
49%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 48355
48%
1953
Pohjois-Karjala — Valtimo
Oulasmaa, Siiri
JR 58209
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64751
48%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55838
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55884
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 374.
47%
1883
Satakunta — Kuhmalahti
Lindroos, J.
SKVR IX1 3289.
47%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 343.
47%
1852
Satakunta — Eura
Kahari, K. E.
SKVR XII1 3295.
46%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 349.
46%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR IX1 3355.
46%
1914
Häme — Nastola
Groundstroem, Kalervo
JR 33901
46%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 36789
46%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR XII1 3314.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33002
45%
1949
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR XII1 3301.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3303.
45%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55546
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55937
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3306.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5902.
44%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 23469
44%
1954
Häme — Tammela
Karke, Ida
SKVR XII1 3308.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55673
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55591
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55250
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3333.
43%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 3349.
43%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 07414
43%
1935
Häme — Loppi
Heino, Arvo
SKVR XII1 3302.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3286.
43%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 367.
42%
1890
Satakunta — Kankaanpää
Laiho, Antto
JR 55415
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3315.
42%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3329.
42%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58330
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58619
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3316.
42%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3300.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55327
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 360.
41%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR XII1 3304.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55555
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55724
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69214
41%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR X1 1887.
41%
1888
Satakunta — Kangasala
Lilius, Lilli
JR 07011
41%
1962
Häme — Pälkäne
Heikkilä, Kyllikki
SKVR X1 368.
41%
1924
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 55427
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56273
41%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56284
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 350.
41%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 3296.
41%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 55333
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 346.
40%
1904
Satakunta — Noormarkku
Koskilahti, Valfr.
SKVR XII1 3322.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55357
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55624
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35865
40%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
SKVR IX1 3300.
40%
1910
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 366.
40%
1913
Satakunta — Suodenniemi
Mattila, Martti
SKVR X1 375 α.
40%
1925
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56304
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14865
40%
1939
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55564
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64752
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 58013
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11156
39%
1932
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3307.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3317.
39%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40860
39%
1935
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 58094
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 5110.
38%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 38876
38%
1922
Häme — Riihimäki
Lehtonen, Lempi
SKVR X1 372 α.
38%
1921
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
JR 55902
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 369.
37%
1925
Satakunta — Ulvila
Jussila, K. V.
JR 05896
37%
1936
Satakunta — Viljakkala
Hanhijoki, Helmi
SKVR X1 362.
37%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 55609
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3322.
37%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 07435
37%
1935
Häme — Joutsa
Heino, Arvo
SKVR XII1 3299.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3313.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3298.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63540
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63542
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3323.
36%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3310.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3299.
36%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 53334
35%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 20667
35%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kaakinen, Iikka
SKVR XII1 3319.
35%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3287.
35%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
JR 53485
34%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 55657
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3318.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1008.
34%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
SKVR IX1 3311.
33%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 58311
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63543
33%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 3337.
33%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 10187
32%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33057
32%
1950
Satakunta — Viljakkala
Kärki, Frans
SKVR IX1 3332.
31%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII4 11140.
31%
1937
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 33952
31%
1959
Satakunta — Alastaro
Kärki, Frans
JR 10249
31%
1925
Häme — Sääksmäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 3294.
30%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR XI 297.
30%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 39906
30%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
SKVR XII1 3309.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56050
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11654.
29%
1937
Etelä-Karjala — Saari
Naukkarinen, Eino
JR 55984
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46425
29%
1900
Häme — Hämeenlinna
Nyman, E.
SKVR IX1 3316.
28%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR X1 348.
28%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 359.
28%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 80864
27%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 58407
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07532
26%
1936
Häme — Janakkala
Heino, Arvo
JR 55863
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39602
26%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
JR 58256
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58368
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3305.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56389
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3357.
24%
1891
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
JR 56455
23%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3311.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3334.
22%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 3338.
21%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
JR 50471
21%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
SKVR XIV 999.
21%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR VII3 3815.
20%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR XII1 3331.
20%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 4139.
20%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 82212
19%
1920
Häme — Sääksmäki
Valmu, Aune
SKVR VII3 3813.
19%
1906
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Hyvärinen, E. J.
SKVR XII1 3335.
19%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57305
19%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57318
19%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57903
19%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63416
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64747
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10653
19%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15850
19%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35083
19%
1930
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56921
19%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57281
19%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3333.
18%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 2233.
18%
1888
Uusimaa — Vihti
Österberg, Mathilda
SKVR XII1 3330.
18%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06906
18%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 3325.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1003.
18%
1903
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR IX1 3330.
18%
1913
Häme — Janakkala
Salo, Aukusti
JR 39668
17%
1937
Satakunta — Eräjärvi
Lindström, Laina
SKVR XII1 3292.
17%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 44499
17%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Mustonen, Kerttu
JR 78764
17%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR XII1 3328.
17%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56479
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2669.
17%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIV 997.
17%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 56847
17%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1283.
16%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 16485
16%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56912
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57923
16%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57931
16%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80245
16%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR XII1 3321.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39989
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Lohi, Veera
JR 56989
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56949
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57975
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56838
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1285.
15%
1913
Uusimaa — Nurmijärvi
Kantele, Toini
JR 57730
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3320.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57737
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2547.
12%
1910
Häme — Ypäjä
Salonen, S.
SKVR XIV 982.
11%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni