JR 14268
99%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49117
86%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4090.
76%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Niittylahden kansanopisto
JR 32885
76%
1949
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kärki, Frans
JR 56747
75%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49171
70%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 18391
69%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 18413
66%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
SKVR XII1 2442.
65%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49459
64%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 56506
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11607
62%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47507
62%
1926
Etelä-Karjala — Parikkala
Okkola, T. E.
JR 56502
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14613
62%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73148
60%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49247
60%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 16112
60%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78265
60%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 56369
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33522
57%
1952
Etelä-Karjala — Kaukola
Kärki, Frans
JR 67852
54%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 18415
53%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 33422
50%
1951
Satakunta — Karkku
Kärki, Frans
JR 75643
46%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 18408
46%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 60443
44%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 51204
41%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 33497
40%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 15928
39%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10712
39%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10977
39%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51191
39%
1909
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 02595
38%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
JR 12592
37%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15374
37%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75644
36%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 42050
36%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 15582
35%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16511
32%
1943
Varsinais-Suomi — Aura
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28295
26%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 47466
22%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.