JR 14484
98%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11668
94%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14353
94%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14915
93%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12520
92%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14296
92%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11419
92%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14261
92%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10874
92%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14182
92%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12597
91%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10572
91%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11870
89%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15383
89%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12754
89%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14593
89%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48936
89%
1894
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 10689
89%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11938
89%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12958
88%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12308
88%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13880
88%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13655
87%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15189
87%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15665
87%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15944
87%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10699
87%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14080
86%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10956
85%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15266
84%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69892
84%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69555
84%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14980
84%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70127
84%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11497
83%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11042
83%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12403
83%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12722
83%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15073
83%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12094
83%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2958.
83%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 12756
82%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14591
82%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23210
82%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
SKVR VIII 4963.
82%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 11956
82%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15893
81%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15135
80%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12636
79%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22544
79%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11027
79%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42054
78%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 70407
78%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11313
78%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14537
78%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12519
78%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12723
78%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15074
78%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2301.
78%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 10448
77%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39682
77%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 22668
77%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09279
77%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 10271
77%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14295
77%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14773
77%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22799
77%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12848
77%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13417
77%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14370
77%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12665
77%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30956
77%
1945
Etelä-Karjala — Säkkijärvi; Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi; Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Kuusisto, Inkeri
JR 22889
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10903
76%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13972
76%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13299
76%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13638
76%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69966
76%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69929
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69764
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11532
75%
1933
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14190
74%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12024
74%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47249
74%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 22616
74%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14538
74%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35142
74%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 16376
74%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12664
74%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70070
73%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15779
73%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13827
73%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00167
73%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 70836
73%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16027
73%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47562
72%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 14555
72%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22634
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12255
72%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46646
72%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 14459
72%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12755
71%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44834
71%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 23269
71%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 70148
71%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69677
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11054
70%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10552
70%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4154.
70%
1924
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Niittylahden kansanopisto
JR 75625
70%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 42394
70%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 15545
70%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15447
70%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22794
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14592
69%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47445
69%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Okkola, T. E.
JR 60351
69%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 10760
69%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14669
69%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11287
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69242
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12922
69%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48659
68%
1936
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Paajanen, Elma
JR 45291
68%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 15322
68%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11329
67%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11729
67%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66555
67%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70482
67%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13672
67%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22643
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 39649
66%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 15811
66%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06352
66%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 22502
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 72842
64%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VIII 4966.
64%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 10778
64%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14202
64%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10725
64%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14789
64%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22976
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VI1 2309.
64%
1926
Etelä-Savo — Rantasalmi
Okkola, T. E.
SKVR VIII 4965.
64%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 75479
63%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 65979
63%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 15013
63%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4961.
63%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 10582
63%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15756
62%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11447
62%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15738
62%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70112
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70249
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11839
60%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28418
60%
1963
Häme — Sääksmäki
Kosonen, Aino
JR 46343
60%
1926
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 63675
59%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 47013
59%
1926
Häme — Nastola
Okkola, T. E.
JR 32387
59%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XI 429.
59%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
SKVR IX1 2953.
59%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15703
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12099.
58%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 42091
57%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR VI1 2304.
57%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 11248
57%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72937
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73206
57%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 28278
56%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 26134
56%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 14091
56%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51547
56%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2305.
56%
1926
Etelä-Savo — Haukivuori
Okkola, T. E.
JR 22817
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 74812
55%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR IX1 2952.
54%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VI1 2318.
54%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
JR 69305
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69452
53%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11272
53%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14822
53%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63676
52%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 4962.
52%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 13720
52%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34888
52%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 12166
51%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX2 318.
51%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 27657
51%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 51609
51%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 00263
50%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 4964.
49%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 72930
49%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR IX1 2949.
49%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 10424
49%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14058
49%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10527
49%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63818
49%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 18404
49%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 15791
48%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10493
47%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11360
47%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15624
47%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11448
46%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14460
46%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66889
46%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR X1 1702.
45%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR VIII 3746.
45%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 23803
45%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 14115
45%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23807
44%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 22744
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR IX1 2954.
44%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 60240
43%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 2955.
43%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 69105
42%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Saarela, Niina
JR 64346
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49531
42%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 22775
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42055
40%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 14804
40%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64916
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70009
40%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16674
40%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16627
39%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65465
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49141
38%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14232
38%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49045
38%
1954
Kainuu — Kuhmo
Paavolainen, Oma Martti
JR 20928
37%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 64347
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 02592
37%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
SKVR VI1 2308.
37%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
SKVR XII1 1686.
36%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64270
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64345
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69867
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16617
35%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11201
35%
1932
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64917
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1685.
35%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82939
35%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 23321
34%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 60466
34%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 24066
33%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 26198
33%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
SKVR VI2 7097.
33%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 64269
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 12093.
33%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR IX1 2956.
33%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 64419
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1640.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2554.
32%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 39312
32%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR VI1 2316.
32%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 65261
32%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 14088
32%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60419
31%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 16141
31%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4044.
31%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
JR 22528
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 1690.
31%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10520
31%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2319.
31%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13541
31%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64421
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2951.
30%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 12797
30%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
30%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49991
30%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 16255
30%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62372
30%
1948
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 1662.
30%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64420
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65051
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2675.
29%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60430
29%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XI 342.
29%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 49408
29%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 61400
29%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 61003
28%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII4 12097.
28%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Myllynen, Eine
JR 74000
28%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Savinainen, Hilkka
JR 12809
28%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84356
28%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 49070
27%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64080
27%
1962
Peräpohjola — Tervola
Railonsala, Artturi
JR 65484
27%
1968
Peräpohjola — Kemi
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1296.
27%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 70291
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 53785
27%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 68690
26%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 10449
26%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14718
26%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64267
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 01072
26%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 64417
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 3893.
26%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR XIII2 6125.
26%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 70712
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1296 α.
25%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
SKVR XII1 1701.
25%
1911
Länsipohja — Hietaniemi
Seppälä, Santeri
JR 15559
25%
1939
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69151
25%
1958
Etelä-Savo — Joroinen
Saarela, Olavi
JR 23207
25%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 18540
25%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
SKVR XII1 1671.
24%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80869
24%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 23941
24%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
SKVR X1 1634 α.
24%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 13461
24%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78262
24%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 22705
23%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VI2 7051.
23%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1667.
23%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1700.
23%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 12094.
23%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 64418
23%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 3894.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR X1 1634 β.
23%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1687.
22%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634 γ.
22%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR X1 744.
21%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2300.
21%
1925
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12100.
21%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR VI1 2311.
21%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1684.
21%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62722
21%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 1696.
21%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1617.
21%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Cajan, Arvi
JR 63647
21%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1668.
21%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1636.
21%
1916
Peräpohjola — Tornio
Astrén, Ingrid
JR 69569
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1634 δ.
20%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 51203
20%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1660.
20%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1691.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2053.
20%
1916
Kainuu — Hyrynsalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8263.
20%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47520
20%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
SKVR IX1 2950.
19%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 23811
19%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 6126.
19%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 63937
19%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 52142
19%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2317.
18%
1886
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tepponen, H.
SKVR XII1 1664.
18%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70854
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6123.
18%
1879
Etelä-Karjala — Kirvu
Lönnbohm, O. A. F.
JR 20543
18%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 80257
18%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR XIII2 6120.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1670.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6113.
18%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XII1 1695.
17%
1921
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65637
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XIV 1262.
17%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XII1 1688.
17%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61610
17%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
JR 61597
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 65466
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1646.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1693.
17%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4041.
17%
1891
Pohjois-Karjala — Kitee
Lilius, Lilli
SKVR IX1 2959.
17%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
JR 61646
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1832.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1675.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70455
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06279
16%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 64900
16%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64289
16%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 12091.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 65331
16%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1697.
16%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2315.
16%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
JR 47177
16%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1637.
16%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63982
16%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1698.
16%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65262
15%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2314.
15%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VI1 2495.
15%
1928
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1656.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1679.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1654.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634.
15%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR VI1 2302.
15%
1891
Etelä-Savo — Ruokolahti
Sirén, Signe
JR 68356
15%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
SKVR XII1 1694.
14%
1920
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1655.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1689.
14%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73530
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1618.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
JR 02175
14%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Aroma, Anna
SKVR XII1 1623.
14%
1932
Kainuu — Paltamo
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII3 4042.
14%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VI1 2321.
14%
1925
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2299.
14%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2025.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
JR 07635
14%
1957
Etelä-Karjala — Jaakkima
Heinonen, Olga
SKVR XII1 1639.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09290
14%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR XIII2 6580.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
JR 61568
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VI1 2295.
14%
1838
Etelä-Savo
Arwidsson, A. I.
JR 27477
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 43013
14%
1938
Kainuu — Puolanka
Moilanen, Katri
SKVR XII1 1638.
14%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1919.
14%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XII1 1699.
14%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6124.
13%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 63986
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 48762
13%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 64023
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 80228
13%
1964
Etelä-Savo — Lappee
Tuhkanen, Tyyne
JR 63985
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR VI2 6458.
13%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 12090.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1622.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 26184
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Kivilahti, Aune
SKVR XIII2 6494.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 01044
13%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 61552
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 47724
13%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 63984
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2303.
12%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
SKVR XII1 1678.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50498
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Palukka, Fiina
JR 04394
12%
1921
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Haavio, Martti
SKVR VI1 2310.
12%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1647.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84083
12%
1936
Kainuu — Kajaani
Väisänen, Leevi
SKVR VI2 7050.
12%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 71556
12%
1941
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Saarto, Maila
SKVR XII1 1657.
12%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1683.
12%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR XII1 1676.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1653.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47107
12%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 52141
12%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1626.
12%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 63983
12%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1650.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6575.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 64052
12%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
SKVR I3 1864.
11%
1892
Viena — Uhtua
Rautell, E. F.
JR 63653
11%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 06912
11%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 1663.
11%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2313.
11%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 73704
11%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1669.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61662
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
SKVR XIII2 6619.
11%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIII3 7453.
11%
1926
Etelä-Karjala — Sakkola
Okkola, T. E.
JR 61540
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
SKVR IX2 316.
11%
1884
Keski-Suomi — Karstula
Krohn, Kaarle
JR 19443
11%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 27486
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR XIII2 6577.
11%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR XIII2 5841.
11%
1910
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Porkka, Laina
JR 79389
11%
1935
Etelä-Karjala — Virolahti
Toiviainen, Eino
SKVR XII1 1627.
10%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Merikallio, Lauri
SKVR XII1 1658.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1634.
10%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 6572.
10%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR XII1 1644.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1652.
10%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 7052.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1635.
10%
1910
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Hiivala, J.
JR 80244
10%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 42759
10%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki