JR 15618
100%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03522
37%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 47952
34%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 82307
32%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
SKVR XII2 8388.
32%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
JR 49138
30%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 14996
29%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31482
28%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82546
28%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
SKVR XII1 2924.
27%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14712
27%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52352
26%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10451
26%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30549
26%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Kurra, Antti
JR 51759
25%
1930
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 24905
25%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 53525
24%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 53521
24%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 63870
24%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 53526
24%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 10584
24%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14201
24%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09434
23%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XII1 2921.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2925.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8346.
23%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13175
23%
1938
Pohjois-Savo — Leppävirta
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16230
23%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40113
23%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Lohi, Veera
JR 59528
23%
1935
Kainuu — Pudasjärvi
Pihlaja, Maria
JR 45815
22%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
JR 64400
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64403
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15273
21%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64326
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8391.
21%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 17342
21%
1907
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
JR 47521
21%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
JR 67579
20%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
SKVR VII3 4178.
20%
1906
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Pantsu, A.
SKVR XII2 8399.
20%
1921
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10450
20%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14711
20%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45833
19%
1904
Uusimaa — Elimäki
Niskanen, Onni
SKVR XII1 3223.
19%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55523
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15295
19%
1939
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80252
18%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 83866
18%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
SKVR XII2 8327.
18%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2550.
18%
1928
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Okkola, T. E.
JR 62726
18%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 31471
18%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
SKVR VII3 4200.
18%
1905
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Puustinen, A.
SKVR VII3 4209.
18%
1888
Pohjois-Karjala — Kitee
Vikman, J. H.
JR 47434
18%
1926
Keski-Suomi — Konnevesi
Okkola, T. E.
JR 75684
18%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 63864
18%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 64399
17%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 50798
17%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 26375
17%
1964
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Klemola, Heikki
JR 63662
17%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63663
17%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 39653
17%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 24904
16%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 75732
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 52155
16%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2903.
16%
1915
Kainuu — Hyrynsalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VIII 3902.
16%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
JR 47325
16%
1926
Etelä-Savo — Puumala
Okkola, T. E.
JR 64993
16%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 20923
16%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 28221
16%
1930
Satakunta — Tampere
Koskimies, A. V.
JR 11005
16%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51318
16%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 29022
15%
1885
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 36530
15%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 65041
15%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 71405
15%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 47430
15%
1926
Keski-Suomi — Konginkangas
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2932.
15%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18159
15%
1915
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Iisalo, Kaarlo
JR 26461
15%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 27366
15%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 71241
15%
1909
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 71878
15%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
JR 21040
15%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII2 8370.
14%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 59305
14%
1936
Peräpohjola — Tervola
Pesonen, Hilda
JR 08221
14%
1891
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR XII1 2904.
14%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 3069.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22133
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 27378
14%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 73410
14%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73412
14%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII2 8372.
14%
1921
Peräpohjola — Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65398
14%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65063
13%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8378.
13%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8373.
13%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63664
13%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 72936
13%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22387
12%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 47442
12%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Okkola, T. E.
JR 73414
12%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73415
12%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 78491
12%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 51512
11%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 41009
11%
1927
Satakunta — Noormarkku
Mäkinen, Elma
JR 72923
11%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73117
11%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73411
11%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2927.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31491
11%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 73001
11%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2931.
11%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35882
10%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 73409
10%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne