JR 55766
79%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15551
67%
1939
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15764
62%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23196
61%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11003
61%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14685
61%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15681
51%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55977
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84482
44%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 15753
43%
1939
Häme — Hauho
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13726
42%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11017
42%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46643
41%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 40738
39%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 20659
38%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kaakinen, Iikka
JR 78496
38%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 46686
37%
1926
Satakunta — Ähtäri
Okkola, T. E.
JR 26133
35%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 14784
34%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15789
34%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65462
33%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 51507
33%
1930
Keski-Suomi — Karstula
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 28230
33%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Koskimies, A. V.
JR 78792
31%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 51524
30%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 46357
30%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 65090
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 13698
29%
1939
Satakunta — Lempäälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16888
29%
1946
Satakunta — Eräjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40753
28%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Ullava
Luukko, F. A.
JR 71878
28%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
JR 51512
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47521
25%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
JR 11038
23%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13029
23%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13526
23%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15775
23%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65746
23%
1920
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Raitio, Elli
JR 12801
22%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12808
22%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26375
21%
1964
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Klemola, Heikki
JR 11619
21%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26142
20%
1928
Etelä-Savo — Luumäki
Kivelä, Iida