JR 15788
67%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55895
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80414
61%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 43992
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44101
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44721
60%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 56564
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44059
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 16139
59%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21333
59%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21344
59%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21359
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21373
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21389
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21406
59%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21425
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21440
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21468
59%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43667
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43681
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43710
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44031
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44139
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55502
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55558
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55611
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55721
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43767
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22625
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43613
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 50095
58%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 43890
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55681
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55617
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19118
58%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 71079
58%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 55677
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16168
57%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43918
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44133
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44125
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55521
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55543
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13229
57%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55645
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22020
57%
1910
Varsinais-Suomi — Turku
Kangastus, A.
JR 18838
57%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 46138
57%
1917
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Numminen, Jalo
JR 55512
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04076
56%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 55872
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56746
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55730
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35057
56%
1935
Satakunta — Metsämaa
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 17070
55%
1912
Varsinais-Suomi — Turku
Hänninen, Laina
JR 55854
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55870
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80248
55%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 69250
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43884
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 39913
54%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
JR 43635
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44443
53%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 81761
53%
1928
Satakunta — Rauma
Vaahtoranta, Into
JR 55739
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22520
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21943
52%
1909
Varsinais-Suomi — Salo
Kaltiala, J. P.
JR 55836
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82537
51%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 48980
51%
1954
Uusimaa — Kymi
Paavolainen, Oma Martti
JR 07326
51%
1935
Uusimaa — Pukkila
Heino, Arvo
JR 42786
51%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
JR 43754
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21614
51%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 09134
50%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
JR 50140
49%
1956
Uusimaa — Nurmijärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 55858
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55932
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27532
49%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 11722
48%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15006
48%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49394
48%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 55943
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55714
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49857
47%
1956
Häme — Ypäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 46558
47%
1962
Satakunta — Loimaa
Ojala, Sulho
JR 49832
47%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 61121
47%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 19501
47%
1926
Satakunta — Teisko
Jussila, K. V.
JR 10204
47%
1925
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50047
47%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 18427
46%
1895
Satakunta — Ahlainen
Inberg, W.
JR 16597
46%
1944
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43603
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 50124
46%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49407
45%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 84354
45%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 40332
45%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 49307
45%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 64577
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 33929
44%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 11024
42%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06902
42%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 21038
42%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11125
42%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70760
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15442
41%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03807
41%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 52349
41%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12917
41%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10753
41%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14662
41%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08680
41%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 14770
41%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10867
41%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14908
41%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42081
40%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 72990
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73145
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73318
40%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 28051
40%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 47546
40%
1926
Häme — Ypäjä
Okkola, T. E.
JR 07703
40%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 37027
39%
1962
Satakunta — Juupajoki
Lampinen, Aino
JR 10922
39%
1932
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73404
39%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 28410
39%
1963
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Aino
JR 15531
39%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49196
39%
1955
Satakunta — Kankaanpää
Paavolainen, Oma Martti
JR 09273
38%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 15692
38%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72960
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64864
38%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49546
38%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 69742
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 68159
37%
1888
Satakunta — Tampere
Roslin, M. K.
JR 10943
37%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12930
37%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13706
37%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35121
37%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 60345
37%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 14474
37%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06401
37%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 21026
37%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 49590
37%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 33781
37%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 46096
37%
1921
Häme — Jämsä
Nummelin, Elli
JR 11377
36%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28837
36%
1964
Etelä-Karjala — Saari
Kosonen, Nelly
JR 65084
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 73466
36%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 11282
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16001
36%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47419
36%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 67465
36%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 49080
36%
1955
Häme — Heinola
Paavolainen, Oma Martti
JR 11277
36%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14819
36%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61009
36%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 66824
36%
1966
Keski-Suomi — Karstula
Ratia, Mildred
JR 66827
36%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 22697
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 06159
35%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 49186
35%
1955
Häme — Kalvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 14383
35%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16271
35%
1943
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11002
35%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08985
35%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 12840
35%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13409
35%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43007
35%
1904
Satakunta — Mouhijärvi
Mohell, Karl
JR 12161
35%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13713
34%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70565
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12563
34%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15418
34%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4088.
34%
1924
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Niittylahden kansanopisto
JR 11707
34%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83858
34%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 14892
34%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70181
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47470
34%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 13803
34%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72693
33%
1912
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
JR 33925
33%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 07645
33%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Heiska, Aili
JR 40664
33%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 49018
33%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 47928
33%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55035
33%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10290
33%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16514
33%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70671
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13192
33%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64866
33%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22236
33%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 64867
33%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65444
33%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 44249
32%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 12883
32%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15631
32%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73435
32%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11880
32%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15180
32%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15280
32%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12109
32%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16262
31%
1943
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20935
31%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 13338
31%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65443
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12591
31%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49563
31%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 14953
31%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49476
31%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 12068
31%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11775
31%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64578
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10517
31%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14086
31%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35190
31%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 72775
31%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 16373
30%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48967
30%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15373
30%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57874
30%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84449
30%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 11814
30%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14283
30%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49092
29%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 16483
29%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10634
29%
1932
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15831
29%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11614
29%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13356
29%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47245
29%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 64869
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 73896
29%
1964
Keski-Suomi — Petäjävesi
Saraste, Leena-Marjatta
JR 60480
29%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 10714
29%
1932
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15926
29%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65565
28%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 58189
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58391
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11687
28%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34548
28%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 24948
28%
1932
Uusimaa — Pukkila
Kauppinen, Eino
JR 14686
28%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12005
28%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15299
28%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53272
28%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 07727
28%
1904
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
JR 64576
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57965
28%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47422
27%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 10696
27%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15890
27%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68525
27%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 64580
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49574
27%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 75683
27%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 11881
27%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15181
27%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10852
27%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57902
27%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67977
26%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 11779
26%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14384
26%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52395
26%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39536
26%
1936
Satakunta — Rauma
Limnell, Aarne
JR 16093
26%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14365
26%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49260
26%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 12841
26%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16648
26%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16662
26%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51762
26%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13010
26%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14216
25%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11036
25%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15774
25%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12838
25%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14178
25%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36768
25%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 60366
25%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 15148
25%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12654
25%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13502
25%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12839
25%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10976
25%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15583
25%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07730
25%
1922
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
JR 40797
25%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 16445
25%
1943
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39307
24%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 57886
24%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13653
24%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10440
24%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14704
24%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13407
24%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13406
24%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12631
23%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12956
23%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13636
23%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11327
23%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13408
23%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12842
23%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13009
23%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18063
23%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 82070
23%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
JR 13405
23%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57922
23%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10547
23%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11345
22%
1932
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15609
22%
1939
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61914
22%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 65085
22%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 15466
22%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10546
22%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10465
22%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63255
22%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 63325
22%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 12901
20%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80885
20%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 64872
18%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 63806
15%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 47192
15%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.