JR 25568
99%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 10300
99%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57715
99%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11299
97%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11462
97%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12071
97%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12304
97%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13876
97%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14878
97%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15251
97%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15283
97%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15768
97%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16000
97%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16218
97%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16331
97%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49477
97%
1955
Etelä-Karjala — Terijoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57704
97%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57747
97%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57753
97%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57845
97%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72978
97%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 84399
97%
1914
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 26197
95%
1962
Uusimaa — Helsinki
Kivi, Meri
JR 11117
95%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12091
95%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12720
95%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15071
95%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15263
95%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15932
95%
1939
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46383
95%
1920
Uusimaa — Helsinki
Nyholm, Saara
JR 75647
95%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 23242
94%
1936
Uusimaa — Espoo
Karhu, Lyyli
JR 21392
94%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21470
93%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 00030
93%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 10805
93%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10846
93%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15872
93%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46438
93%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 12164
93%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57842
93%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11560
91%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11944
91%
1935
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14228
91%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15184
91%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57834
91%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14389
90%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56733
90%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13718
90%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57761
89%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21063
87%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 81736
87%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 11383
86%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11772
86%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12886
86%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15380
86%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10994
85%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15865
85%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21430
85%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 14103
84%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72863
84%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 63248
84%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 16117
83%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49575
83%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 13341
82%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12599
81%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56178
81%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14480
80%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21307
79%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12977
79%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13625
79%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14388
79%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49785
77%
1956
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 60928
77%
1962
Uusimaa — Helsinki
Pulliainen, Liina
JR 14292
76%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56183
76%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48974
75%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12911
74%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15458
74%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22258
73%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 21347
72%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11528
72%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14192
72%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15138
72%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48979
72%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49022
72%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49241
72%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 82784
72%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 03547
71%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10583
71%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16298
70%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11100
68%
1932
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13561
68%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14842
68%
1939
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16687
68%
1944
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83864
68%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 10705
67%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11951
67%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13668
67%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49028
67%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10674
67%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10775
67%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12663
67%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14539
67%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14744
67%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16462
67%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62710
67%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 65078
67%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68528
67%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 11561
66%
1933
Varsinais-Suomi — Särkisalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14237
66%
1939
Varsinais-Suomi — Särkisalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11978
66%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06157
65%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 14198
64%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15900
64%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12568
64%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 37092
64%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 49890
64%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 10455
63%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14716
63%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16794
62%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39645
62%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 30972
62%
1945
Häme — Hausjärvi; Pohjois-Karjala — Kitee
Kuusisto, Inkeri
JR 49702
62%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 11494
60%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14977
60%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23177
60%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 72804
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10746
60%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15962
60%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22559
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 07042
59%
1926
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 31481
59%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 15423
55%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56346
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31455
55%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 08905
54%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 56297
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4085.
53%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 57764
51%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56358
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56360
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16519
42%
1943
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46693
40%
1926
Uusimaa — Helsinki
Okkola, T. E.