JR 14874
100%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
100%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
100%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 51247
97%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51281
97%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 31483
91%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
91%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 22732
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
90%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
90%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
90%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
90%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
90%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
90%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
90%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
90%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
90%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 26385
89%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
89%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 16516
88%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
88%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 51277
87%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47565
87%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 22670
86%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14636
86%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
86%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70301
86%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 68629
85%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 19121
85%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 44345
84%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR VII3 4145.
84%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
84%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
84%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
84%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49672
84%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 57597
84%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75658
83%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 11061
82%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
82%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
82%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
82%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 23208
82%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
82%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
82%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16613
82%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22557
81%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VII3 4143.
81%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 78972
81%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 60415
81%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 04948
80%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
80%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
80%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
80%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
80%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
80%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
80%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
80%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
80%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
80%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
80%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
80%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 48924
79%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XIII3 7639.
79%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 22526
79%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
79%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
79%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
79%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
79%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 51195
79%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2786.
78%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
78%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
78%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51178
78%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 48971
78%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
78%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
78%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49172
78%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 18389
77%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
77%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
77%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
77%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
77%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
77%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
77%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
77%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
77%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
77%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
77%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
77%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 67840
77%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 14014
76%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22768
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 00056
76%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
SKVR XII1 2813.
76%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56040
76%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81739
76%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 17426
75%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
75%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
75%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 11616
75%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
75%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55345
75%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
75%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56065
75%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67829
75%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 00032
75%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
75%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 10549
75%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56261
75%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
75%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10047
74%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 57414
74%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56300
74%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22659
74%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 08862
74%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 09255
74%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 66901
74%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 56468
74%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69743
73%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2799.
73%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72832
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12130
73%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
73%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
73%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56007
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
73%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57620
73%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
73%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 55376
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11976
72%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
72%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
72%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
72%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56678
72%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56205
72%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56255
72%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22770
71%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49041
71%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55788
71%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80038
71%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 21005
71%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 51202
71%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 83538
71%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 12398
71%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
71%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61252
71%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 11666
70%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
70%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
70%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 26193
70%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
70%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
70%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
70%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
70%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
70%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
70%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
70%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
70%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
70%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
70%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
70%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
70%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
70%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
70%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
70%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
70%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
70%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
70%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 17088
70%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 69651
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56240
69%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56686
69%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55923
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2805.
69%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11952
69%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
68%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
68%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4147.
68%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 21619
68%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 57382
68%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56185
68%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12566
68%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
68%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
68%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 57279
68%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15281
68%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11319
68%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
68%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56532
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27175
68%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 00016
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
68%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
68%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
68%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
68%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2824.
68%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25665
67%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 22931
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
67%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
SKVR XII1 2804.
67%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16390
67%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10512
67%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
67%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10482
67%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
67%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
67%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56636
66%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61019
66%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
66%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 00651
66%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 57379
66%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4146.
66%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
66%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4149.
66%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 22722
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22816
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23392
66%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 12814
66%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69029
66%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 60993
66%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 21620
66%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 14110
66%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56226
66%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65475
66%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22155
65%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 40766
65%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 51232
65%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39648
65%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 51210
65%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12932
65%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
65%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55956
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
65%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 16410
65%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49445
65%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4150.
64%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 22127
64%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 10491
64%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10697
64%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
64%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
64%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10941
64%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11836
64%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
64%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
64%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70762
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII3 4151.
64%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 22622
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10325
64%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15650
64%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
64%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65476
64%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12019
64%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49258
64%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
64%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 22512
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 35110
64%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 51236
64%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56896
64%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57270
64%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4152.
64%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 11281
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21432
63%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 40662
63%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 56449
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56663
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56267
63%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12567
63%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51545
63%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 77261
63%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 10772
63%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
63%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
63%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
63%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
63%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
63%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
63%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
63%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
63%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
63%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
62%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2812.
62%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
62%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 64441
62%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57257
62%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
62%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12193
62%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
62%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
62%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
62%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 70190
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21364
62%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 65980
62%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 12303
62%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
62%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
62%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47930
62%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 49733
61%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
61%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 16296
61%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2807.
61%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23813
61%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 22126
61%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 56589
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10756
61%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12302
61%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
61%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
61%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57356
61%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22569
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 00182
60%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 21004
60%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
60%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
60%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
60%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
60%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56378
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56849
60%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21202
60%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
60%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
60%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
60%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
60%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
60%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
60%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
60%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
60%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
60%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
60%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
60%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
60%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
60%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
60%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
60%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 44064
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10823
60%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16332
59%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2800.
59%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22786
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12751
59%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
59%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10505
59%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11716
59%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12701
59%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
59%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
59%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52549
59%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22717
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 48963
58%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55409
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16200
58%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 68537
58%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 08995
58%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 11270
58%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
58%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
58%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15749
58%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
58%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 23811
58%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 56702
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12885
58%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14264
57%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55284
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56220
57%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4142.
57%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 47926
57%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 11382
57%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
57%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05778
57%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 72765
57%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16023
57%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69681
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56392
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04362
56%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55367
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44038
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 03831
56%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XII1 2814.
56%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40299
56%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 15422
56%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46440
56%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 70618
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22171
56%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 51197
56%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 43616
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12903
56%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56669
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51763
56%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 76732
56%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 11639
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15669
55%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
55%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 43957
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11416
55%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
55%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 20631
55%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 11035
55%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2822.
55%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21394
55%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 56580
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
55%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43940
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21157
54%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 67409
54%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 17374
54%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 28041
54%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 49838
54%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 43756
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69609
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57933
54%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44439
54%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 22369
54%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 12112
54%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
54%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14162
54%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
53%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2816.
53%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12846
53%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
53%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
53%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 43882
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56461
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11461
53%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
53%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
53%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
53%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11774
53%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
53%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
53%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
53%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 55942
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28352
53%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
SKVR XII1 2817.
53%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43912
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55387
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70335
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55971
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
52%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 18416
52%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 11326
52%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15300
52%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
52%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45987
52%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 57471
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84451
52%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 55092
52%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57252
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
52%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 55800
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15570
52%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2792.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51314
52%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49847
52%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21334
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 44143
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22863
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56618
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22579
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 62708
51%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 72980
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
51%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58710
51%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 11075
51%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73035
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 65124
51%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56696
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11305
50%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12989
50%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
50%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11417
50%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09421
50%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 14540
50%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50729
50%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 50808
50%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 51225
50%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35126
50%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 43717
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69911
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14975
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80276
50%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 46176
50%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 11119
49%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
49%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
49%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 10869
49%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
49%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73089
49%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14602
49%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72846
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14911
49%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
49%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63319
49%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 40739
49%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 55878
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
49%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 70379
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55855
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11445
48%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43685
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 74510
48%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 14163
48%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16797
48%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76657
48%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 43862
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43926
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2815.
48%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10466
48%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71110
48%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 72796
48%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
48%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 22964
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11531
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64449
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49278
47%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 41784
47%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 55451
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82786
47%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 74905
47%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 22504
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57506
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15070
47%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12006
47%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
47%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 64439
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13453
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44109
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2783.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
46%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21550
46%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 10299
46%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
46%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
46%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
46%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
46%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42883
46%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 46217
46%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
46%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55319
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55360
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55420
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11492
46%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12090
46%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
46%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14444
46%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60402
46%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 22375
46%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 68691
46%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 10590
46%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50060
46%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 64925
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 46435
46%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 56526
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 54052
45%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 41697
45%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 42066
45%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55052
45%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 04325
45%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 56962
45%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57530
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72702
44%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16881
44%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62703
44%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 10870
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11344
44%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20678
44%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 43648
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69218
44%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 10498
44%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
44%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
44%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
44%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
44%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
44%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
44%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
44%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
44%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
44%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
44%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
44%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12662
44%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64926
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12516
44%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
44%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00064
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 28203
44%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 43998
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 15608
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14034
43%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72985
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55841
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66372
43%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 12815
43%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12341
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
43%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55574
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
43%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XIII3 7644.
43%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 57475
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56653
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 73119
42%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16142
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65529
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 76113
42%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 58290
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57093
42%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71083
42%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 12700
42%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49387
42%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 35122
42%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR XII1 2781.
42%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
42%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55350
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21450
41%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 57452
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58243
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47962
41%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 72787
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 21959
41%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 22610
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10589
41%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67466
41%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 78521
41%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 64435
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11254
41%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
41%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
41%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 65127
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55444
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13821
40%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57228
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56287
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55371
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55381
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55406
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58577
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2785.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
40%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
40%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
40%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
40%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
40%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
40%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
40%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
40%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
40%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
40%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
40%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64914
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72965
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11780
39%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
39%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55602
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
39%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
39%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 06947
39%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 10637
39%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
39%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51518
39%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55438
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55754
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
39%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
39%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55362
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83879
38%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 15134
38%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57323
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11815
38%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81817
38%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 42176
38%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 55331
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55830
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2811.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4153.
38%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 49423
37%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 64785
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65128
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14894
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57630
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
37%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 10854
37%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43987
37%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21966
37%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 12845
37%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63646
37%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 57916
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18849
36%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 57791
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57641
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
36%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40795
36%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
SKVR XII1 2821.
36%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10975
36%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12797
36%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
36%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55629
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56035
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80014
35%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 12844
35%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
35%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
35%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58349
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
35%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 11816
35%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
35%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
35%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
35%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
35%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
35%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
35%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
35%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
35%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
35%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 73004
35%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49039
34%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55710
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56607
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16478
34%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28328
34%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 41100
34%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 49132
34%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 55816
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
34%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 09284
34%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 16812
34%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49253
34%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57151
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57973
33%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68074
33%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
SKVR XII1 2810.
33%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25576
33%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 49554
33%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 55562
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57164
33%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13828
33%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08141
33%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 20934
33%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 57826
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80416
33%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 65125
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14276
32%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47247
31%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 57690
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46370
31%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 55093
31%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 58585
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12449
31%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64444
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64442
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13411
30%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64432
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14113
30%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57767
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55552
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 82540
29%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 55503
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57650
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15549
29%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10548
29%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72292
29%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 55672
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11529
28%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12256
28%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17420
28%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 47188
28%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 49141
28%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14367
28%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64450
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 29887
27%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 57553
27%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53527
26%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 2809.
26%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73281
26%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 65129
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 09024
25%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 48688
25%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 15136
25%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15814
24%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65474
24%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73088
24%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12131
24%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47435
23%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.
JR 55723
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51550
22%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 46896
22%
1926
Kainuu — Ristijärvi
Okkola, T. E.
JR 14708
22%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65123
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14961
21%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27657
20%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 22502
20%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 18404
18%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 22817
18%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12166
18%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13720
18%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66943
18%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Rautell, E. F.
JR 51609
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 66889
16%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11054
15%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari