JR 15564
77%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14847
73%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2733.
61%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21059
60%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 10715
58%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04363
57%
1965
Uusimaa — Artjärvi
Haarala, Virpi
JR 55600
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55668
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21965
52%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 81106
52%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
SKVR XII1 2736.
52%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55553
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55651
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55699
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11141
51%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10822
50%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15888
50%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55757
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15925
48%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2732.
48%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55586
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18390
47%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 55577
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2735.
45%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2738.
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2744.
40%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73397
39%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 72704
39%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2742.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60362
36%
1938
Satakunta — Ulvila
Porin tyttölyseo
SKVR XII1 2737.
35%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14481
35%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57473
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83867
34%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 43826
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 68536
33%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 11384
33%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20932
31%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
SKVR XII1 2734.
31%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2739.
27%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71062
27%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 2743.
26%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19918
24%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero