JR 15555
81%
1939
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15939
81%
1939
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75732
46%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 18939
29%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Jakola, Lauri
JR 56714
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81124
27%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 55659
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15552
26%
1939
Satakunta — Metsämaa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58390
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75726
25%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 55490
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15937
24%
1939
Peräpohjola — Rovaniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 37193
24%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 55636
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20641
24%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 25566
23%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 58620
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58173
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56379
23%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57733
23%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3130.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57743
22%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55544
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55603
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56247
22%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56251
22%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56278
22%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56743
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58279
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51320
22%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56708
21%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19391
21%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
SKVR XII2 8307.
21%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57780
21%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3153.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3176.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3231.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55737
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57738
21%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 24771
21%
1910
Keski-Suomi — Laukaa; Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
JR 56104
21%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57167
21%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08282
20%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 57773
20%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55308
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3203.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57816
20%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2755.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3138.
20%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3192.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3206.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47102
20%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Okkola, T. E.
JR 55462
20%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56187
20%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56272
20%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56302
20%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56370
20%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56408
20%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56645
20%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56673
20%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56771
20%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58160
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58338
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17358
20%
1907
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
JR 14345
19%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58483
19%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58118
19%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3122.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27519
19%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 57926
19%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55712
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34672
18%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Körkkö, Kalle
JR 81123
18%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 56356
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3142.
18%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3161.
18%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3200.
18%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51977
18%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 03808
18%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 49044
18%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49167
18%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63637
18%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63873
18%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3140.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59757
17%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pirttisalo, Pasi
JR 55061
17%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 3205.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58087
16%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58135
16%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2948.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43591
16%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XII1 3221.
15%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31488
15%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
SKVR XII2 8327.
14%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny