JR 15689
100%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
70%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 10942
68%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
68%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
68%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49253
67%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11529
66%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
66%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
65%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11639
64%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10755
63%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64436
63%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 48963
63%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14664
62%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11254
62%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
62%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10134
62%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
62%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10772
61%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
61%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
61%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
61%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
61%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
61%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
61%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
61%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
61%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
61%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
61%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72796
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49423
60%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2790.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
60%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 07702
60%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 10637
60%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
60%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12846
60%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
60%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10498
60%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
60%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
60%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
60%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
60%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2822.
60%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15136
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68143
60%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 72769
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 58026
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49387
59%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2783.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
59%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
59%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13821
58%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57713
58%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55319
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10680
58%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
58%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40299
58%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 14975
58%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21550
57%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 15772
57%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2784.
57%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72846
57%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46370
57%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 12920
57%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49554
57%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 58243
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
56%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 57831
56%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
56%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR XII1 2782.
56%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
56%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50033
55%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 10505
55%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50060
55%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 49302
55%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 00016
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 11492
55%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50085
55%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
55%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
55%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
55%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55629
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2811.
55%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
55%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 58290
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72702
54%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49278
54%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49390
54%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 55360
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10869
54%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
54%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58349
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10512
54%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
54%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58461
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11780
54%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
54%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
54%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
54%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
54%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55438
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12932
53%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
53%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56589
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
53%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 28352
53%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 56378
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11305
52%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
52%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
52%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
52%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58477
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58577
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12845
52%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
52%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21004
52%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
52%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44038
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
52%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11161
52%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
52%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
52%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
52%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12701
52%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
52%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43616
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11815
51%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14034
51%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2785.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21432
51%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11344
51%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50097
51%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55390
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16142
51%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57795
51%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12344
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62703
51%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 11281
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55562
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55574
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26193
51%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
51%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
51%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
51%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
51%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
51%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
51%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
51%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
51%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
51%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
51%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
51%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
51%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
51%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
51%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
51%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
51%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
51%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35126
51%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 39648
51%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 46354
51%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 43882
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13915
51%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11461
50%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
50%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
50%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11976
50%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
50%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
50%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
50%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46440
50%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 58433
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78492
50%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 58585
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49039
50%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11035
50%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55947
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14444
50%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
50%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14278
50%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
49%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22770
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56392
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09284
49%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 46217
49%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55602
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13013
49%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
49%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55942
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11075
49%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
49%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
49%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
49%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
SKVR XII1 2820.
49%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
49%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13914
49%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12342
48%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11774
48%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
48%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57630
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68537
48%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 10756
48%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
48%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08995
48%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
48%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
48%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 44448
48%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 11616
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22243
48%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12343
48%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55376
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15070
48%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55417
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14110
47%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51314
47%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 06947
47%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 58663
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4142.
47%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 56568
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15281
47%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12006
47%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83879
47%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 12700
46%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51763
46%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55092
46%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21364
46%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 55331
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72980
46%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
46%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 43957
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55315
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64435
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14911
46%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55816
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73035
46%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
46%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 72744
45%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55303
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21334
45%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43685
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44143
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55552
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70379
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14894
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49258
45%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
45%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 43998
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11816
45%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10854
45%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44109
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 73089
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR VII3 4151.
45%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 00032
45%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
45%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 12844
45%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49847
44%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55236
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21202
44%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
44%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
44%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
44%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
44%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
44%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
44%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
44%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
44%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
44%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
44%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
44%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
44%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
44%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
44%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 57151
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83860
44%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 43862
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55800
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
44%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2816.
44%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65529
44%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43717
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55923
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48971
44%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
44%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
44%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12193
44%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
44%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
44%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 57093
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15669
44%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55451
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72292
44%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 57164
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782 α.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2817.
43%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16881
43%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
43%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 58150
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55672
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43926
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57723
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00056
43%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 55367
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
43%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
43%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64449
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21394
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 15472
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56580
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47026
43%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 64914
43%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11952
43%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56267
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65124
43%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 43648
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10325
42%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13453
42%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
42%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
42%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
42%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
42%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
42%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55265
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55345
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69609
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55350
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10697
42%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
42%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21157
42%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 73119
42%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55362
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49445
42%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 55855
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40739
41%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 49672
41%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 58101
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
41%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73419
41%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 47930
41%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 82786
41%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 46435
41%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 10444
41%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
41%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 22816
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55406
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2795.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16023
41%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2796.
41%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2809.
41%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2797.
41%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11953
41%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
41%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2800.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12751
41%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
41%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55956
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57775
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16516
41%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
41%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 56607
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49060
41%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 57660
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40795
40%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 49838
40%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 11270
40%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12090
40%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
40%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
40%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
40%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55878
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12516
40%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
40%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58574
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
40%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 14540
40%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2798.
40%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72985
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49474
40%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 69911
40%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20934
40%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 47962
40%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 13411
40%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04948
40%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
40%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
40%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
40%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
40%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
40%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
40%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
40%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
40%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
40%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
40%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
40%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
40%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2810.
40%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16613
40%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
40%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 10870
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
39%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14276
39%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73088
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11326
39%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12449
39%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
39%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23208
39%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
39%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
39%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42066
39%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 65476
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12797
39%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09024
39%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 22526
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09255
39%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 49057
39%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
39%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 16410
39%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
39%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65532
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2792.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56108
39%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10732
38%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
38%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49733
38%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55058
38%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 81771
38%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 14113
38%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15300
38%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
38%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10482
38%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
38%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47247
38%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 03831
38%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 76732
38%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 42099
38%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 80116
38%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 22622
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12885
38%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22569
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55052
38%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21005
38%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21450
38%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 16296
37%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11837
37%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2807.
37%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11382
37%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
37%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
37%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56185
37%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14014
37%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78790
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 64926
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55841
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21620
37%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 12903
37%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42084
37%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55371
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55409
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65980
37%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 55807
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41100
36%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 13468
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10941
36%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
36%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55448
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10548
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31483
36%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
36%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 64450
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64784
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 43987
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 25665
36%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 12131
36%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
36%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70618
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2789.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12662
36%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55830
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17426
36%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
36%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
36%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 14264
35%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55723
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71110
35%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 66372
35%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 47926
35%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 25576
35%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 12398
35%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
35%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56065
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55292
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36620
35%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 55309
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
35%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
35%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 11416
35%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2823.
35%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 67840
35%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 10549
35%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
35%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 56287
35%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12019
35%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
35%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
35%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
35%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 18396
35%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
SKVR VII3 4150.
34%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
34%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
34%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14602
34%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14553
34%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64441
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11666
34%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
34%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57650
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
34%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22931
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
34%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 56226
34%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56678
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57767
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20644
34%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 11191
34%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
34%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 70335
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72965
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 78521
34%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 16135
34%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56035
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56449
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42121
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 22610
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2786.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
33%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
33%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50729
33%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 15422
33%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65128
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 58490
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55503
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11716
33%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
33%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80038
33%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 57973
33%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51199
33%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14961
33%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42062
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 22579
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 40766
33%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 56669
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
33%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
33%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 42052
32%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55710
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
32%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 56618
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15650
32%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35122
32%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 47182
32%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 64442
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 17374
32%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 56461
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42176
32%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 60415
32%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 12448
32%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76113
32%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 57812
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46176
32%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 15471
32%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65475
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 57414
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11417
31%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56663
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55444
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09421
31%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 57506
31%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56686
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 43912
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71083
31%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 81739
31%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
SKVR XII1 2802.
31%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56040
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56468
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
31%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
31%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49132
30%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 11319
30%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
30%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49172
30%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 70041
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64785
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70190
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81817
30%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 22786
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49041
30%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4153.
30%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 14708
30%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78759
30%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 22375
30%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 73004
30%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 65125
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65474
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22705
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 18849
30%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 22155
30%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 11836
29%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
29%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57620
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
29%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
SKVR VII3 4143.
29%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14636
29%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
29%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21966
29%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
SKVR XII1 2804.
29%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65127
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64443
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8336.
29%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 12989
29%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19121
29%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 22732
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
29%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
29%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
29%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
29%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
29%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
29%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
29%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII2 8338.
28%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 83538
28%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 78722
28%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 57178
28%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
28%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64439
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 18416
28%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 64444
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56849
28%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72997
27%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10690
27%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14081
27%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
27%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR VII3 4144.
27%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 82540
27%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 61019
26%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
26%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 65123
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 80276
26%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 04325
26%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 22717
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56702
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84451
26%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 67466
26%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 56962
26%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08862
26%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 13588
26%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66901
26%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 82880
25%
1940
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 11445
25%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
25%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74510
25%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 29887
25%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 80416
25%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 18389
25%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
25%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
25%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
25%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
25%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
25%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
25%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
25%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
25%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
25%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
25%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
25%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 68691
25%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 49634
25%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 23811
25%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 48688
24%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 56696
23%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
22%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 16390
22%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53527
22%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 15549
22%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42883
22%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 65129
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 78694
20%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 49460
20%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 65531
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16812
18%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22369
18%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 65530
18%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56653
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2868.
16%
1913
Häme — Hauho
Leander, M.
SKVR XIII3 7644.
14%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti