JR 10695
100%
1932
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12143
100%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13425
100%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14077
100%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14920
100%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15110
100%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15364
100%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39684
100%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 11068
96%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11943
96%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12855
96%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16811
96%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47461
96%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 78727
96%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 82071
96%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
SKVR XII1 3291.
95%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11588
95%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12965
95%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13645
95%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13848
95%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14376
95%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11878
94%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13662
94%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55028
93%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12770
93%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13458
92%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42073
92%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 13549
91%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33983
91%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
JR 72801
91%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12642
91%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14596
91%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81101
91%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 42105
90%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 11650
90%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78723
90%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12120
90%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15171
90%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46759
90%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 46864
90%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 49541
90%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12608
89%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12927
89%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15392
89%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15452
89%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27530
89%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 10860
89%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15204
89%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78762
89%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11296
88%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11550
88%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15765
88%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16162
88%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46703
88%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 47567
88%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 47244
86%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
SKVR XII1 3286.
86%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12103
86%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15274
86%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78753
86%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 10599
85%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10523
85%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11741
85%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15025
85%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4227.
85%
1922
Pohjois-Karjala — Eno
Hänninen, Laina
JR 12892
84%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67667
84%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
JR 55066
84%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 78803
84%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78814
84%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 42437
83%
1934
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 21204
83%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 14209
83%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67899
83%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 11622
82%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11851
81%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14567
81%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21049
81%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 12946
81%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13690
81%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16377
81%
1943
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49540
80%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 72770
80%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46192
80%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 00183
79%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 09430
79%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XII1 3284.
79%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21617
79%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 80081
78%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 21616
78%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 11800
77%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14412
77%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72779
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 78796
77%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 14093
77%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44089
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 08281
76%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 14778
75%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72962
75%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 82541
75%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 39635
75%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 21308
75%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 68307
74%
1932
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
SKVR XIII3 7663.
73%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 76731
72%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 16193
72%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72703
72%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11400
71%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14496
71%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44146
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56288
71%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20937
71%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Pirkkala
Kalliala, Lauri
SKVR XII1 3285.
71%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35173
70%
1951
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12042
70%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15336
70%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21153
70%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 18398
70%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 69217
69%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 11601
68%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49801
68%
1956
Uusimaa — Hamina
Paavolainen, Oma Martti
JR 71600
68%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Saastamoinen, Mauri
JR 17351
68%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 13741
67%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55059
67%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11995
67%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13578
67%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21454
67%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11441
66%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12187
66%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41333
66%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 46444
66%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 10752
65%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15957
65%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12408
65%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60404
65%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 56194
65%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74519
64%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 13780
64%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43536
64%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 12535
63%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14624
63%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46871
63%
1926
Häme — Kuhmoinen
Okkola, T. E.
JR 83537
63%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 10832
63%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14877
63%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15909
63%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11724
62%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14240
62%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55070
62%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 83870
62%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 07701
61%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 66354
61%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 10799
61%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75676
61%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 73785
61%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 13980
60%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3268.
60%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16091
59%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3274.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55338
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55453
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58128
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78497
58%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 12732
58%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14311
58%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15083
58%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11568
58%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12909
57%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15641
57%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14900
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15875
57%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15008
57%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15896
56%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3260.
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33487
56%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 58314
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73570
56%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 72766
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 75629
56%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 78740
56%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR XII1 3282.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35160
55%
1951
Häme — Iitti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55584
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13364
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12812
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58563
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60241
55%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 12275
54%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55382
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3258.
54%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58265
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58531
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58621
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58643
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11123
54%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73442
53%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58462
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11232
53%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10600
53%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14154
53%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83878
53%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 47044
53%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 55691
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55449
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58186
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58366
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58397
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58467
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58672
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14999
52%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55769
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13347
52%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13386
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15435
52%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21048
52%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 65829
52%
1936
Uusimaa — Vihti
Ranta, Kaarlo
JR 16665
52%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55541
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3279.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11516
51%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55446
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26226
51%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
JR 49800
51%
1956
Uusimaa — Hamina
Paavolainen, Oma Martti
JR 51278
51%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 37091
51%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 72795
51%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 60475
50%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 81747
50%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 78781
50%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 62363
49%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 12317
49%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13889
49%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67556
49%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 11033
48%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2558.
48%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 42535
46%
1936
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 12222
44%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73480
43%
1939
Uusimaa — Hamina
Salokannel, Tyyne
JR 10702
42%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10294
41%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08915
40%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 46606
40%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 03815
30%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 12244
29%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13816
29%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10290
29%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10420
26%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14054
26%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 79198
13%
1966
Uusimaa — Vehkalahti
Toikka, Ville
JR 47414
10%
1926
Uusimaa — Mäntsälä
Okkola, T. E.