JR 14918
87%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49020
82%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 12402
81%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14869
81%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13414
80%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13918
79%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11927
79%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15188
79%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15702
79%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15137
76%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03539
75%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 11667
75%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11530
74%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35115
74%
1951
Häme — Luopioinen
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 70162
74%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13971
74%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10724
74%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11312
73%
1932
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15664
73%
1939
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12570
73%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15425
73%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15921
73%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12348
73%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73015
72%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12569
72%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12452
72%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14354
72%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15475
72%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14949
72%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12347
71%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12453
71%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13919
71%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12113
71%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23256
70%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 12635
70%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11496
70%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14590
70%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14979
70%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12518
69%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14294
69%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16022
69%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12752
69%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12753
69%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80230
69%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 63672
69%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12934
69%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13702
69%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14589
68%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11595
68%
1933
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15476
68%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39678
67%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 15575
67%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15424
67%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68621
67%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 12093
67%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13415
67%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11266
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72953
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14633
66%
1939
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15675
66%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69946
66%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73127
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16203
66%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11079
65%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15265
65%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11580
65%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14772
65%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67900
65%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 00096
65%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 23175
65%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 13539
64%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73009
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 13416
64%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73121
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12847
64%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13395
63%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28211
63%
1930
Satakunta — Tampere
Koskimies, A. V.
JR 72998
63%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11026
62%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55460
62%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10471
62%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62684
62%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 11041
61%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14155
61%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11359
60%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63673
60%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 20910
60%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 30959
60%
1945
Uusimaa — Ruotsinpyhtää; Häme — Kuusankoski; Häme — Sysmä; Etelä-Karjala — Kanneljärvi; Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.; Etelä-Karjala — Parikkala
Kuusisto, Inkeri
JR 16315
60%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14039
60%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11136
60%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56910
59%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55472
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64371
59%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15943
59%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55654
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11581
59%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12600
59%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15381
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67411
59%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 55630
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10598
58%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13671
58%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10914
58%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12601
58%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14735
58%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56833
58%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8302.
58%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10638
58%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15835
58%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10683
57%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15623
57%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14369
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16484
56%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75682
56%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 73481
56%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 11955
56%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55587
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55773
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60239
56%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 10995
56%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15382
55%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12979
55%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13627
55%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55540
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55516
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72963
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 23704
55%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 14040
54%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13540
54%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10472
54%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56189
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65257
53%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 16874
53%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 6644.
53%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 49670
53%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 55660
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80258
53%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 47042
53%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 56836
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11078
53%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15863
52%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21548
52%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 82556
52%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 15778
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75657
52%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 42053
52%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 11093
52%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14835
52%
1939
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00091
51%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 73303
51%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 15149
51%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55801
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55917
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82572
50%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 56246
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 45986
50%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 64728
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 63909
50%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 56214
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56306
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64437
49%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55908
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14919
48%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46162
48%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 73420
47%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56320
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56281
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72699
46%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15574
46%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55698
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57330
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64997
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 70431
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78760
45%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 13879
45%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16028
44%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11981
44%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13564
44%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64451
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64312
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65531
43%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 82552
43%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 12307
43%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64370
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 78694
42%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 73564
42%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 10452
42%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10859
42%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14713
42%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14898
42%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42409
41%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 25575
41%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 48977
40%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 78746
40%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11982
40%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31463
40%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 55734
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78725
38%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78816
38%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 65506
38%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10878
38%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1990 δ.
38%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 78732
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78785
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78805
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 13566
37%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78742
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78747
37%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 55764
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39849
36%
1965
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 11983
36%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64727
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64723
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13565
36%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78768
34%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78820
34%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11783
34%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14393
34%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64372
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47875
33%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 22269
33%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 60434
32%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 41102
32%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 78716
31%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 55715
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65530
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49243
31%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 42061
31%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 52388
30%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73167
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 49112
29%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10807
27%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15870
26%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22860
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 25664
24%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 64447
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 67970
24%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 65126
22%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 47105
21%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 65570
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi