JR 75676
100%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 12909
96%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15641
96%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15896
96%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11123
93%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13347
92%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12812
87%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67556
82%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 14999
79%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13386
78%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73480
77%
1939
Uusimaa — Hamina
Salokannel, Tyyne
JR 42535
76%
1936
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 14900
75%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15875
75%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65829
71%
1936
Uusimaa — Vihti
Ranta, Kaarlo
JR 51243
69%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11033
68%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46207
67%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 10702
67%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15652
66%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16091
66%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12222
66%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03544
64%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 12275
63%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13364
62%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10523
62%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11741
62%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15025
62%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21049
62%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11851
61%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14567
61%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10695
61%
1932
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10879
61%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12143
61%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13425
61%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14077
61%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14920
61%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15110
61%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15364
61%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39684
61%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 21204
61%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 14209
61%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27530
61%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 11068
61%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11943
61%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12855
61%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16811
61%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42105
61%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 47461
61%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 51285
61%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 78727
61%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 82071
61%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
SKVR XII1 3284.
60%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10555
60%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11878
59%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13662
59%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11516
59%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13549
59%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33983
59%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
JR 72801
59%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 73210
59%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 12946
58%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13690
58%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16377
58%
1943
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78723
58%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11650
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10453
58%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14714
58%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3291.
57%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11588
57%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12965
57%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13645
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13848
57%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14376
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72766
57%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72795
57%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 3286.
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12103
57%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15274
57%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12642
57%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14596
57%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44089
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 81101
57%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 78803
57%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 21308
57%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 55028
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 71600
56%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Saastamoinen, Mauri
JR 12120
56%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15171
56%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46759
56%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 46864
56%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 49541
56%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 78781
56%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12608
56%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12927
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15392
56%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15452
56%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31462
56%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 26998
56%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Koljonen, Vilho
JR 26226
55%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
JR 13458
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15808
55%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10860
55%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15204
55%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78762
55%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 42073
55%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 08281
54%
1926
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 12042
54%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15336
54%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47244
53%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 78740
53%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 68307
53%
1932
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 21153
53%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11622
53%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11441
52%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49540
52%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 46192
52%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 14240
52%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11296
52%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11550
52%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15765
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16162
52%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46703
52%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 47567
52%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
SKVR VII3 4227.
52%
1922
Pohjois-Karjala — Eno
Hänninen, Laina
JR 12892
52%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67667
52%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
JR 72275
52%
1904
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 11568
51%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10832
51%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14877
51%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15909
51%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46871
51%
1926
Häme — Kuhmoinen
Okkola, T. E.
JR 78753
51%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12535
51%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42437
51%
1934
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 10599
51%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67899
50%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 18398
50%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 78814
50%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 72770
50%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46444
49%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 10752
49%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15957
49%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83870
49%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 20937
49%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Pirkkala
Kalliala, Lauri
JR 69217
49%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 08915
49%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 17351
49%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 31454
48%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 39635
48%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 12770
48%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14093
48%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33487
48%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 12732
48%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15083
48%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21048
48%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 00183
48%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 56288
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3274.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55338
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55453
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58128
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73313
47%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 78497
47%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 80081
47%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 74519
47%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 60475
47%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XII1 3282.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75629
46%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 72779
46%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11800
46%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11995
46%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13578
46%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14412
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78796
46%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 73570
46%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 55382
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12408
46%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15435
46%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60404
46%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 10294
45%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14311
45%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11400
45%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14496
45%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35160
45%
1951
Häme — Iitti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55584
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73785
45%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 3260.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58314
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55066
45%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 09430
45%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 07701
44%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 14778
44%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72962
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 82541
44%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 35173
44%
1951
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 58563
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20544
44%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR XII1 3258.
43%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58265
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58531
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58621
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58643
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73475
43%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 75681
43%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 58462
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13741
43%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7663.
43%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 63824
43%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 21616
42%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR XII1 3285.
42%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60241
42%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 83537
42%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 55449
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58186
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58366
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58397
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58467
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58672
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55769
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56194
42%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81747
42%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 55446
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3268.
41%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41333
41%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 44146
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51260
41%
1909
Etelä-Karjala — Koivisto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 3267.
41%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58059
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21617
41%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 73442
41%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 72703
41%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 51278
40%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13980
40%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3276.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15008
38%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55059
37%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12187
36%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16665
36%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11724
34%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46606
32%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 83878
32%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 62363
31%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 16368
30%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 79535
29%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR VI1 2558.
29%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 10290
25%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03815
21%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 12244
20%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13816
20%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47414
19%
1926
Uusimaa — Mäntsälä
Okkola, T. E.