JR 14123
91%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26200
50%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 60400
44%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 31476
40%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 40261
37%
1925
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Lönnbohm, O. A. F.
JR 35172
35%
1951
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 40113
34%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Lohi, Veera
JR 51318
34%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 48932
34%
1954
Häme — Heinola
Paavolainen, Oma Martti
JR 16544
31%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56028
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2921.
30%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2929.
30%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51515
29%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13387
29%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06126
28%
1938
Keski-Suomi — Kyyjärvi
Harju, Otto
SKVR XII1 3155.
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 45867
25%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 44833
25%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 08675
23%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 19919
22%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 40915
21%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
JR 10554
21%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15809
21%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4192.
20%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2924.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8346.
20%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14712
20%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16230
20%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31477
20%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 44244
20%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 49138
20%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 49156
20%
1955
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50695
20%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Partanen, Lyyli
JR 51213
20%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51221
20%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53518
20%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 63659
20%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64326
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4191.
20%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 21040
18%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 26375
15%
1964
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Klemola, Heikki
JR 46922
13%
1926
Pohjois-Savo — Maaninka
Okkola, T. E.