JR 14176
71%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13648
66%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12968
62%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2501.
61%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81554
54%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 16329
52%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08640
51%
1964
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 14085
51%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4115.
51%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2535.
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07180
50%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 63651
49%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2528.
49%
1926
Peräpohjola — Alatornio
Okkola, T. E.
JR 67904
48%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 11501
47%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14984
47%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18877
46%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 43810
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13353
44%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7630.
44%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 47370
44%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Okkola, T. E.
JR 49014
44%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 49099
44%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63887
44%
1957
Kainuu — Ristijärvi
Railonsala, Artturi
JR 68014
44%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 16219
44%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20664
43%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
SKVR XII1 2495.
43%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63650
42%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 81874
42%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 12898
42%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62704
41%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 53283
41%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 49577
41%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11449
40%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75664
40%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 55963
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4431.
39%
1905
Pohjois-Karjala — Kitee
Lonkainen, Jaakko
JR 31486
39%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
SKVR XII1 2537.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2536.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55834
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4114.
38%
1891
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Räty, A. J.
JR 22241
38%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 46523
38%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 10692
38%
1932
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75733
37%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 63324
36%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 20718
36%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 10802
35%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63259
35%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 58305
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2496.
35%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56080
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15563
35%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56060
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2526.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56045
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10434
34%
1932
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15519
34%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2547.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42397
34%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 63652
34%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2574.
34%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42994
33%
1938
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Mikkonen, Yrjö
JR 14019
33%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43057
33%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 43357
33%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 15351
33%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58545
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60470
33%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 15878
33%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2551.
33%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55391
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2497.
32%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2498.
32%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51244
32%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55991
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2578.
32%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49864
32%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 20486
32%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR XII1 2549.
32%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69960
31%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2575.
31%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56033
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69522
31%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 53512
31%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Pettonen, Erkki
JR 58475
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2506.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49267
30%
1955
Häme — Lahti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2504.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2530.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14127
30%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14620
30%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2508.
30%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39513
30%
1938
Satakunta — Ruovesi
Lilja, Saima
JR 47079
30%
1926
Peräpohjola — Alatornio
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2541.
30%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56209
29%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46893
29%
1926
Kainuu — Puolanka
Okkola, T. E.
JR 64892
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2555.
29%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55999
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2579.
29%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16634
29%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2532.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58292
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55969
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58408
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20621
29%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 55839
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55853
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55857
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55890
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55899
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55941
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58651
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58676
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14461
28%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05973
28%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 57049
28%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2545.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4117.
28%
1912
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nevalainen, Mandi
JR 42446
28%
1934
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 49006
28%
1954
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57806
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21055
28%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2542.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2529.
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28317
28%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
SKVR XII1 2569.
28%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56503
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57656
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57677
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2538.
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2552.
27%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51250
27%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2361.
27%
1926
Pohjois-Savo — Pielavesi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2500.
27%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14125
27%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58353
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2505.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2502.
27%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2499.
27%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12056
27%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05400
27%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10627
26%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10629
26%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2565.
26%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58132
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55874
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47476
26%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 04308
26%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XII1 2573.
26%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12287
26%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13860
26%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2489.
26%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XII1 2566.
26%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2533.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12192
25%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13743
25%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58363
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2534.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2522.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49163
25%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2518.
25%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10639
25%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15836
25%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2531.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16545
25%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10890
25%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14931
25%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64894
25%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56423
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21970
24%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 58214
24%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2543.
24%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70179
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64820
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 75766
24%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
SKVR XII1 2554.
24%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40600
24%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 20951
24%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kalliala, Lauri
JR 52147
23%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2553.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8315.
23%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 15436
23%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2567.
23%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64824
23%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64458
23%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12383
23%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12480
23%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13950
23%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2359.
22%
1913
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tuokko, M.
JR 50906
22%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2550.
22%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2507.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22622
22%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64542
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64457
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10631
21%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14124
21%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64475
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12581
20%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2544.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15746
19%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14336
18%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2354.
18%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 48688
18%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
SKVR VI1 2357.
17%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 64432
16%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64439
16%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64450
16%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65129
16%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2358.
15%
1898
Etelä-Savo — Juva
Tarkiainen, Viljo
JR 47247
15%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 64444
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65123
15%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2360.
15%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65069
14%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi