JR 00016
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00032
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
89%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
89%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 50085
89%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
89%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
89%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
89%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
89%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
89%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
89%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
89%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00056
87%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12932
87%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
87%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81096
87%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 55956
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56868
84%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04948
84%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
84%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
84%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
84%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
84%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
84%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
84%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
84%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
84%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
84%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
84%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
84%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
84%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
84%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
84%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 21432
84%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11281
84%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10756
84%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
84%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
83%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21364
83%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 56589
83%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11977
82%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
82%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
82%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 15281
82%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
82%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21004
81%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
81%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
81%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
81%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
81%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 16410
81%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43671
81%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
81%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14014
81%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2800.
81%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56267
81%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44064
79%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56378
79%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17426
79%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
79%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
79%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 49258
78%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49733
78%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
78%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
78%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 22265
78%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
SKVR VII3 4152.
78%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 72765
78%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46440
78%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 44038
78%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
78%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
78%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11616
77%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
77%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4151.
77%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 10549
77%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
77%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 56580
77%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43616
77%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47930
77%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 2803.
77%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08995
76%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
76%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
76%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 65476
76%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16200
76%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
76%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
76%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
76%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 48963
75%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49456
75%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 43756
75%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47926
75%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 56392
75%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21005
75%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 49445
75%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 51763
74%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69609
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80038
74%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 11639
74%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43957
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43940
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43882
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49847
73%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 44726
73%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 73089
73%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2816.
72%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44439
72%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 12193
72%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
72%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
72%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
72%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
72%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 40299
72%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 12846
72%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
72%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2786.
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
72%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56185
71%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72980
71%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
71%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56857
71%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26193
71%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
71%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
71%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
71%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
71%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10772
71%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
71%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
71%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
71%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
71%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
71%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
71%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
71%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
71%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
71%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
71%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
71%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
71%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
71%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
71%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
71%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
71%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
71%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
71%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
71%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
71%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
71%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
71%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 55092
71%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 48971
71%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
71%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
71%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 73035
71%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
71%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 70379
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21394
70%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2817.
70%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15300
70%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21334
70%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 44143
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 65980
70%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11716
69%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
69%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56040
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16516
69%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
69%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 55345
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
69%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28041
69%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 40739
69%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 55800
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
68%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12019
68%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
68%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43862
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57414
67%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14110
67%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60415
67%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 14636
67%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
67%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70335
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11774
67%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
67%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2788.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65124
67%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 43685
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 39648
66%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 10697
66%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
66%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22732
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23208
66%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 04947
66%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
66%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11594
66%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
66%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
66%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
66%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
66%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
66%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
66%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
66%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11319
66%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
66%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21157
66%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 72846
66%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 56678
66%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56300
66%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55376
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17346
65%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
SKVR XII1 2822.
65%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28352
65%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 49672
65%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 73119
65%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15570
65%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11836
65%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
65%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70190
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21550
65%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 26385
65%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 10505
65%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
65%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31460
65%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 12751
65%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
65%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14975
65%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43717
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55788
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 43926
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10869
65%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
65%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56468
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75658
65%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 11035
65%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16613
65%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56007
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70618
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00064
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 11075
64%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69911
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72702
64%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72769
64%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11228
64%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
64%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
64%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
64%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 56065
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56962
64%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56205
64%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2824.
64%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44109
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51247
64%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47565
63%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 43806
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11531
63%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46435
63%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 10823
63%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55923
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71110
63%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 2783.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
63%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
63%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
63%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
63%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70301
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16142
62%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
62%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 55319
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22670
62%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 72832
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 58224
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17374
62%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 11492
62%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56240
62%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14264
62%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2804.
61%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19121
61%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 15422
61%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40766
61%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 11417
61%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 76113
61%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 12516
61%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
61%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
61%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
61%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
61%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
61%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
61%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
61%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
61%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
61%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
61%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
61%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
61%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
61%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
61%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
61%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
61%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
61%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
61%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
61%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
61%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
61%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 10482
61%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
61%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57620
61%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64440
61%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 81235
61%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 72985
61%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
61%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57713
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22557
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10732
60%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
60%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
60%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
60%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
60%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 47962
60%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 55058
60%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55360
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 66372
60%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 12006
60%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
60%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR XII1 2807.
60%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11254
60%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
60%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
60%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21450
60%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10512
60%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
60%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58243
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78972
60%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 10466
60%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51281
60%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 42066
59%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55052
59%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 81739
59%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 11305
59%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
59%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12989
59%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2805.
59%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4145.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
59%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
59%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57279
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22375
59%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22622
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43648
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11416
59%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57270
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55574
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57093
58%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67840
58%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 56226
58%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56636
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10941
58%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
58%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
58%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12814
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11270
58%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
58%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58577
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35126
58%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 58290
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08862
57%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 12341
57%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
57%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
57%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 66901
57%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 82786
57%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 11344
57%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
57%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56663
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56896
57%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15669
57%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64441
57%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14034
57%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56532
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18389
57%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 05415
57%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10422
57%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10637
57%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
57%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
57%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
57%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
57%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
57%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
57%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
57%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
57%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
57%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
57%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 55754
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61237
57%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
57%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 49041
56%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56686
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43987
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56287
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58477
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16023
56%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31483
56%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
56%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
SKVR XII1 2813.
56%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16881
56%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57964
56%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22768
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2811.
56%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16296
56%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
56%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 49172
56%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
56%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4146.
56%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 13340
56%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49423
56%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 56449
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57933
55%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55438
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
55%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 28203
55%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 2812.
55%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22512
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22526
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22770
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
55%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
55%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 06947
55%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 10498
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
55%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
55%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
55%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
55%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
55%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12701
55%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
55%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55589
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11461
55%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
55%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
55%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
55%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56849
55%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
55%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14162
54%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78521
54%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR XII1 2820.
54%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
54%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 57118
54%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
54%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71083
54%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 12815
54%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55409
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
54%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR XII1 2785.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49253
53%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49387
53%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 56220
53%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
53%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22659
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11326
53%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
53%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
53%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69743
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 03831
53%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 57257
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2802.
53%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12885
53%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16332
53%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57630
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55331
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56618
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782.
52%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15134
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55247
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84451
52%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 11382
52%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
52%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2814.
52%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20934
52%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 56324
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22504
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2810.
52%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57812
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13588
52%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22890
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57151
52%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23813
52%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 13821
52%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65475
52%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22243
52%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
52%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
52%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12130
52%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
52%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
52%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
52%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
52%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
52%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
52%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64914
52%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72965
52%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22610
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14163
51%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75725
51%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 16135
51%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57471
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56669
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4142.
51%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 11952
51%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25576
51%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 11780
51%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
51%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
51%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4147.
51%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
51%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4149.
51%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2799.
51%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
51%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23392
51%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 11061
51%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
51%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44345
51%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 49361
51%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 51202
51%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67903
51%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 69029
51%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 27175
51%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 22155
51%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 51518
51%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64925
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12398
50%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
50%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
50%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57916
50%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09255
50%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 14444
50%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56461
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10755
50%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51232
50%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2789.
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13453
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55602
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
50%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XIII3 7639.
50%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 10047
50%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 46176
50%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
SKVR XII1 2782 α.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55265
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16390
49%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22717
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 07702
49%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 22569
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51277
49%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 00182
49%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 57379
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12090
49%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
49%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4144.
48%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14664
48%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55629
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58150
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40795
48%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 18849
48%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 11953
48%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
48%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70762
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2798.
48%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64926
48%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11815
48%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78492
48%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
SKVR XII1 2821.
48%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22579
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55387
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61019
48%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
48%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
SKVR VII3 4150.
48%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
48%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
48%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55562
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57252
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68537
47%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 05778
47%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 55971
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57973
47%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20631
47%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 51178
47%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22931
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
47%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 57650
47%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10134
47%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09284
47%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 58461
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21966
46%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 63319
46%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 10590
46%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51236
46%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12700
46%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49554
46%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
46%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22863
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 50808
46%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 57291
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57506
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
46%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 14278
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51210
46%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57475
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14894
46%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55292
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21620
45%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 14911
45%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
45%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
45%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 76732
45%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 10854
45%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11816
45%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
45%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
45%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
45%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
45%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
45%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
45%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
45%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
45%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 73004
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16797
45%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
45%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 51314
45%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55942
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56526
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25665
45%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 55417
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55448
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
45%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12845
45%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
45%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52549
45%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67829
45%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 11119
44%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
44%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
44%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 68143
44%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 15650
44%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10589
44%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67466
44%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 58585
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16639
44%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12662
44%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2815.
44%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22127
44%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 10975
44%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
44%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55816
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12302
43%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12303
43%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
43%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
43%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51545
43%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57530
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61252
43%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 69681
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77261
43%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 55093
43%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 14276
43%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57641
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51197
43%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57356
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11529
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43912
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 35122
42%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 64439
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12903
42%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10916
42%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14113
42%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
42%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04362
42%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
42%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55367
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22126
42%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 55552
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20678
42%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 60993
42%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 15549
42%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65127
42%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2808.
42%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49278
41%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57767
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50060
41%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 47247
41%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 09024
41%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 22786
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55672
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20644
41%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 72997
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2796.
41%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64443
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8338.
41%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10870
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57813
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46370
40%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 10444
40%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58663
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
40%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22964
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23811
40%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 74510
40%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 22171
40%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 57452
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76657
40%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 55284
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22369
39%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 57775
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67409
39%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 18416
39%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 00651
39%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 45987
39%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 56696
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 36620
39%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 64449
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 71279
39%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
SKVR XII1 2806.
39%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35110
39%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 13411
39%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57228
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
39%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12797
39%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
39%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62703
38%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 55855
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09421
38%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 50729
38%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 51225
38%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58710
38%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 11445
38%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
38%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
38%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
38%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 73088
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2809.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15136
38%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56653
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 54052
37%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 55350
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14602
37%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04325
37%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 58574
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42176
37%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 10548
37%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12449
36%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55878
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4153.
36%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 13468
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78790
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 16812
36%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2797.
36%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
36%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 40662
35%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 10942
35%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65529
35%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 63674
35%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 57323
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41697
35%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 55451
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80416
35%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 56607
35%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74905
34%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 80276
34%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 65129
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 29887
34%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 28298
34%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 60402
34%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 12448
34%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80014
34%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 21959
34%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
SKVR XII2 8336.
34%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
SKVR XII1 2823.
33%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
33%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
33%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64435
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47188
33%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 49039
33%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 58490
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55841
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73281
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 55723
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8337.
32%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 82540
32%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 49460
32%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 68074
31%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 15245
31%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12131
30%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57178
30%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80116
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
SKVR XIII3 7644.
30%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 42883
30%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 68691
30%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 08141
30%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR XII1 2795.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 57690
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62708
28%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 64442
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64785
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15471
28%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3006.
28%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14961
28%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14708
27%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64432
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 48688
27%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 22705
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 47182
26%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 65125
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64444
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 53527
23%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 51550
21%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 18065
20%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47435
16%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.