JR 39643
84%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 20938
83%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 12942
83%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13693
83%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49358
78%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 11738
77%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15022
77%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49256
73%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 80053
73%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Tornion alakouluseminaari
JR 10829
71%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71022
71%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 81805
71%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Vaarna, Siiri
JR 58634
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 79040
71%
1964
Pohjois-Karjala — Nurmes
Timonen, Senni
JR 81539
71%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Tuukkanen, Vappu
JR 29933
70%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Tauno
SKVR VII3 4216.
70%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
JR 11310
70%
1932
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15662
70%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4197.
70%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 16889
70%
1946
Satakunta — Eräjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58110
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48848
69%
1922
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Ida
JR 47686
69%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
JR 27464
68%
1966
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Korhonen, Hilkka
JR 47639
68%
1938
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 14899
68%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44103
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72800
68%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 33396
68%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 06991
68%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Heikkilä, Jaakko
JR 27454
67%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Korhonen, Heikki
JR 61815
66%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Puustinen, Eino
JR 10858
66%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16095
66%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76110
65%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 10950
65%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11333
65%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15736
65%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11597
65%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30214
65%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
JR 44252
65%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 58515
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34657
65%
1914
Varsinais-Suomi — Naantali mlk
Kärnä, Saima
JR 81097
65%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 14627
64%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21195
64%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 10270
64%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82077
64%
1921
Satakunta — Hämeenkyrö
Valkama, Sylvi
JR 16475
63%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47102
63%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Okkola, T. E.
JR 14251
63%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39408
63%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39875
62%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 12468
62%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46341
62%
1937
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 72778
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 05407
62%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 11430
62%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06953
62%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR VII3 4183.
61%
1924
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Niittylahden kansanopisto
JR 56986
61%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08728
61%
1936
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Iida
JR 81735
61%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 55615
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40899
61%
1910
Satakunta — Huittinen
Maanviljelyslyseon Toverikunta
JR 15908
60%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61907
60%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
JR 12009
60%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15303
60%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10965
60%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15720
60%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21427
60%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VII3 4195.
60%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
JR 35172
60%
1951
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 47360
60%
1926
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Okkola, T. E.
JR 14017
59%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69343
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57921
59%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4186.
59%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
JR 23237
59%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 49357
59%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 15497
59%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10432
58%
1932
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40525
58%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
JR 04326
58%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 44438
58%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 50347
58%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Pakarinen, Helli
JR 26057
58%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR VII3 4199.
57%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 47559
57%
1926
Satakunta — Virrat
Okkola, T. E.
JR 46742
57%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 16397
57%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17431
57%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 26650
56%
1937
Pohjois-Karjala — Kuusjärvi
Koistinen, Veikko
JR 15538
56%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41022
56%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 57873
56%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57905
55%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 38958
55%
1963
Pohjois-Karjala — Pyhäselkä
Leinonen, Liisa
JR 43853
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 58145
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 37090
55%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 70532
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77262
54%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 12741
53%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42854
53%
1941
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mikkola, Anna
JR 01650
53%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 11587
53%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49299
53%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 11649
52%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28026
52%
1908
Etelä-Karjala — Sakkola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR VII3 4182.
52%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Niittylahden kansanopisto
JR 66637
52%
1935
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 12803
52%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33188
51%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 13463
51%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59637
51%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
SKVR XII1 2910.
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40765
50%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 05825
50%
1932
Etelä-Karjala — Kirvu
Haltsonen, Sulo
JR 82349
50%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 17167
50%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 38962
49%
1963
Etelä-Savo — Rantasalmi
Leinonen, Liisa
JR 35145
49%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 26051
49%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 68066
49%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 39539
49%
1936
Satakunta — Rauma mlk
Limnell, Aarne
SKVR VII3 4203.
48%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 58504
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49548
48%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 42587
47%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Mattila, Oskari
JR 44138
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 41367
47%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 10707
47%
1932
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55570
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80078
47%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 06126
46%
1938
Keski-Suomi — Kyyjärvi
Harju, Otto
JR 32857
45%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VII3 4205.
45%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 22489
45%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karhu, J.
JR 22498
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 44016
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 07181
44%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 13940
44%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14831
44%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26053
44%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 42411
43%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 06155
43%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 08335
43%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 83981
43%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Väätäinen, Jalmari
JR 47702
43%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 16429
43%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20641
43%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 44249
42%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 00092
42%
1962
Etelä-Savo — Kerimäki
Aalto, Anna-Liisa
JR 75627
42%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 49359
41%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 11089
41%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08142
41%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 50909
41%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 40605
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 17371
40%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 06403
40%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 49437
40%
1955
Etelä-Savo — Savonlinna
Paavolainen, Oma Martti
JR 13631
40%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46725
39%
1926
Häme — Lammi
Okkola, T. E.
JR 05676
39%
1915
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
JR 39245
39%
1935
Etelä-Savo — Sulkava
Leppänen, August
JR 32298
38%
1942
Aunus — Mäntyselkä
Kärki, Frans
JR 61765
38%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Martta
JR 37193
38%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 49082
38%
1955
Etelä-Savo — Heinävesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 04946
37%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 30523
37%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Kuronen, Juho
JR 30530
37%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Kuronen, Juho
JR 32136
37%
1941
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 32199
37%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
SKVR XII1 2924.
37%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2928.
37%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49138
37%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 49156
37%
1955
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50695
37%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Partanen, Lyyli
JR 53518
37%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 63659
37%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 67805
37%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Rintala, Aili
JR 14849
37%
1939
Häme — Valkeala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10554
37%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12983
37%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15809
37%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48984
36%
1954
Etelä-Savo — Joroinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 51540
36%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4192.
36%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 60400
36%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 70060
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10514
36%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31477
36%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 57978
35%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70717
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71401
35%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 55228
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57901
35%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16047
34%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14051
34%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60357
34%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 21040
34%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 44244
34%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 56274
34%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70383
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16544
33%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55234
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12413
33%
1933
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51510
33%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13851
33%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3155.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 45867
32%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 56028
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70332
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 51213
32%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57349
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51221
32%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35111
31%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 13005
31%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13605
31%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8354.
31%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 28224
31%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskimies, A. V.
JR 46698
31%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 57894
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8346.
30%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 59528
30%
1935
Kainuu — Pudasjärvi
Pihlaja, Maria
JR 55260
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43068
30%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 10594
30%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13979
30%
1939
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4191.
30%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 08675
30%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 31476
29%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 57908
29%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14712
29%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16230
29%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40768
29%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 48932
29%
1954
Häme — Heinola
Paavolainen, Oma Martti
JR 54559
29%
1937
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 14156
28%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45286
28%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 64326
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 17033
28%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 52352
28%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 48990
27%
1954
Pohjois-Savo — Kuopio
Paavolainen, Oma Martti
JR 27372
27%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 11005
27%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46964
27%
1926
Etelä-Karjala — Sakkola
Okkola, T. E.
JR 57250
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75693
26%
1937
Etelä-Savo — Savonlinna
Silvennoinen, Vieno
JR 68611
26%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 18392
26%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 14683
26%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13387
25%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12749
25%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14585
25%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32203
25%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 51318
25%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 09612
25%
1920
Pohjois-Savo — Karttula
Huuskonen, Aug.
SKVR XIII3 7661.
25%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 19919
25%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 18628
25%
1903
Häme — Hämeenlinna
Jaakkola, E.
JR 47341
25%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Okkola, T. E.
JR 63629
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 13175
24%
1938
Pohjois-Savo — Leppävirta
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10451
24%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15093
24%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08749
24%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Hirvonen, Irma
JR 68131
24%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 13548
23%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 01647
23%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 19467
23%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 47427
23%
1926
Keski-Suomi — Keitele
Okkola, T. E.
JR 51251
23%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51759
23%
1930
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2908.
23%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44833
22%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 46922
22%
1926
Pohjois-Savo — Maaninka
Okkola, T. E.
JR 51208
21%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2921.
21%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15898
21%
1939
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26375
20%
1964
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Klemola, Heikki
SKVR XII1 2925.
19%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51218
19%
1909
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 01665
18%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 28301
18%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 51515
17%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47183
16%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.