JR 14664
90%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49423
90%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 10755
87%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49387
81%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 09284
79%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 11780
78%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
78%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21550
75%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 11639
74%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
72%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2822.
70%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
70%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
70%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 40299
69%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 72769
69%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 48963
68%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 07702
68%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 10869
68%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
68%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12846
68%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
68%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10772
67%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
67%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
67%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
67%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
67%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
67%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
67%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
67%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
67%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
67%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49302
67%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 68143
67%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 10975
66%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
66%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
66%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 28352
65%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 12920
65%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2783.
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
64%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
64%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11774
64%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
64%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55319
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
63%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
63%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR XII1 2788.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49278
63%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 72846
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10916
62%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
62%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58243
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2811.
61%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
61%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14975
61%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11529
61%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12932
61%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
61%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56589
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
61%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10756
61%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
61%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10512
60%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
60%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10505
60%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11305
60%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
60%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58290
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72702
59%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 21432
59%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49456
59%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 56378
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13915
59%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55360
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21004
58%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
58%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
58%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
58%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
58%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 00016
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 11254
58%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
58%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43671
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44038
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49076
58%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50085
58%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
58%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
58%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 55038
58%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55589
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62693
58%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11344
58%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46370
58%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
SKVR XII1 2790.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
58%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
58%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
58%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4152.
58%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 11492
58%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58577
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26193
58%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
58%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
58%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
58%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
58%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
58%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
58%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
58%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
58%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
58%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
58%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
58%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
58%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14444
58%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
58%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
58%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
58%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
58%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
58%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
58%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
58%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 43616
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46354
58%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 12112
57%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
57%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58026
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11035
57%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43882
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11075
57%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
57%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
57%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55574
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56868
57%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72980
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
57%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55800
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10466
57%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57713
57%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13914
57%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73035
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 72787
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55376
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55942
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22770
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21394
56%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12700
56%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46440
56%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 12815
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56392
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2785.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2803.
55%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43774
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55390
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12701
55%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13453
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
55%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
55%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 10498
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
55%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
55%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
55%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
55%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
55%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51314
55%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57194
55%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55417
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35126
54%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 11976
54%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
54%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
54%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
54%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15136
54%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55602
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73089
54%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2782.
54%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11281
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57630
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14034
54%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75725
53%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 56267
53%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21364
53%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 58477
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4151.
52%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 44064
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57831
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58461
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49847
52%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 51763
52%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55092
52%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55629
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10942
52%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76732
52%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
SKVR VII3 4142.
52%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 13821
52%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
52%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43957
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55331
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12006
51%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55345
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
51%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57093
51%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11161
51%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
51%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
51%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
51%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
51%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
51%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56607
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49253
51%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55315
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15281
50%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
50%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
50%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
50%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
50%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 55438
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21334
50%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 08995
50%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
50%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43685
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44143
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44439
50%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 44448
50%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
SKVR XII1 2798.
50%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43717
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44109
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 50060
50%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 58663
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21202
50%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
50%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
50%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
50%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
50%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
50%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
50%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
50%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
50%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
50%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
50%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
50%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
50%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16881
50%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
50%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 35138
50%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
50%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 40739
50%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 42066
50%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 2800.
49%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49258
49%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
49%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55816
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 83879
49%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 64449
49%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55367
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2816.
49%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12516
49%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
49%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48971
49%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
49%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
49%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55362
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00032
49%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
49%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 15166
48%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12885
48%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72985
48%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
48%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2817.
48%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12814
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55406
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55562
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55451
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49445
48%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 11815
48%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64914
48%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57795
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
48%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 12845
48%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
48%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11382
48%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
48%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58433
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58585
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55878
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56568
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43648
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70379
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22243
47%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12342
47%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
47%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
47%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00056
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 55855
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10697
47%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
47%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55646
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
47%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
47%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21157
47%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 22526
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22569
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09255
47%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 49057
47%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
47%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 72292
47%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 36620
47%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 10325
47%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55303
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80116
46%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 28041
46%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 55947
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12193
46%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
46%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71110
46%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 16023
46%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11952
46%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49672
46%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 16613
46%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
46%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 78492
46%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 22512
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14278
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21620
46%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 82786
46%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 11953
46%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
46%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15669
45%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11837
45%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46435
45%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 43998
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49554
45%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 11270
45%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
45%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
45%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2792.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16516
45%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
45%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 56678
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49060
45%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 62703
45%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 12903
45%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04948
45%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10732
45%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10794
45%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
45%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
45%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
45%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
45%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
45%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
45%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
45%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
45%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
45%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
45%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
45%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49733
45%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55058
45%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55956
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81771
45%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 14894
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49838
45%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 16332
45%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10854
45%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2807.
45%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15318
44%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06947
44%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 23208
44%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
44%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
44%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13013
44%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64436
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12797
44%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
44%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55052
44%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12844
44%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31483
44%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
44%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 57151
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10870
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65124
44%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55236
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69911
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72965
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11326
43%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12751
43%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
43%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
43%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2782 α.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16410
43%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14911
43%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
43%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 58574
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
43%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 65532
43%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 57791
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
43%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43862
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56580
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58150
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
42%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 21005
42%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21450
42%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 14602
42%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55371
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57826
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67840
42%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 48924
42%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 55448
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16296
42%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14553
42%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00064
42%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
42%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
42%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
42%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14014
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10444
42%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56185
42%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10482
42%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
42%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
42%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55841
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64440
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14264
42%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65476
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11461
42%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
42%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
42%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
42%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12398
42%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
42%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55265
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
41%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
41%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
41%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 56065
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66372
41%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 69609
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22622
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12449
41%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
41%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42099
41%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55830
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11416
41%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22890
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11816
41%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
41%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
41%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
41%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
41%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
41%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
41%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
41%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 47926
41%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 42176
41%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 57775
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47930
41%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55350
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57164
41%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4150.
41%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
41%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
41%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55552
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55807
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47182
41%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 64441
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56300
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
40%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 56226
40%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76113
40%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 64450
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 17426
40%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
40%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
40%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 22931
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
40%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 14540
40%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10941
40%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
40%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2796.
40%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10549
40%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40795
40%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 71083
40%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 2786.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
40%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65529
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65980
39%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 78521
39%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 57813
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64435
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 09024
39%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 47247
39%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 16142
39%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73088
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57660
38%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55672
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13411
38%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2795.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2810.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11191
38%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12019
38%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
38%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
38%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
38%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 40333
38%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 70335
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50729
38%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 03831
38%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 56669
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15650
38%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80038
38%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 43912
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11666
38%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
38%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55292
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43987
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 15300
38%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22610
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11716
38%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
38%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56618
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18849
38%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 80416
37%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
SKVR XII1 2809.
37%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2823.
37%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21966
37%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 70618
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12090
37%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
37%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49039
37%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56686
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14113
37%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40766
37%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 41100
37%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 49474
37%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 55444
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68537
37%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 56468
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18396
36%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 56461
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73004
36%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 65128
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56287
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47188
36%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 11836
36%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
36%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57973
36%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11319
36%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11417
36%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
36%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
36%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 22579
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14636
36%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
36%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56255
36%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
36%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 56108
36%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55409
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2797.
36%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56663
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49041
36%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14276
36%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78790
36%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 56040
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55923
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17374
35%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 49172
35%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 60415
35%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 72832
35%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57414
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19121
35%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 22557
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22732
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04362
35%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 04947
35%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
35%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
35%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
35%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
35%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 55042
35%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 66556
35%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
35%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
35%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75658
35%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 56857
35%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10548
35%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22786
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 81739
35%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 12662
35%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
35%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
35%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64784
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 35122
35%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 42062
34%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 22670
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26385
34%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
34%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 22863
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57506
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70190
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81817
34%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 64926
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 42052
34%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 2789.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70041
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49132
34%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 14367
34%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2804.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65475
34%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 40662
34%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 22375
33%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 10823
33%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56007
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64443
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57620
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
33%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 51247
33%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57812
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57471
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42121
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 18416
33%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 56962
33%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25576
33%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 22155
33%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
SKVR VII3 4144.
33%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 12131
33%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64785
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57767
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12989
32%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65477
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64925
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57650
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82540
32%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 14263
32%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65127
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 73419
31%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55723
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23811
31%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 64442
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 80276
31%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 08862
31%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 66901
31%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 21542
31%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 56702
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04325
31%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 72997
30%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 20934
30%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 56324
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55503
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15549
30%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61019
30%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
30%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 56849
30%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18389
30%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 23813
30%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 10422
30%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
30%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
30%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
30%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
30%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
30%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
30%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
30%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
30%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 56220
30%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58490
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61237
30%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 69743
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 82308
30%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 84451
30%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 54052
30%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 14961
30%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
30%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 14708
30%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64444
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22659
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2813.
29%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55710
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67466
29%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
SKVR VII3 4153.
29%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 64439
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12448
29%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65125
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 11445
28%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
28%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
28%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42883
27%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 56696
27%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16390
26%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
26%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 57379
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57178
25%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65129
25%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 22964
23%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65123
23%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 29887
22%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 22369
21%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 48688
21%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 64432
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 47504
19%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 16812
19%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7644.
16%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti